Kredyt 140 tysięcy złotych w banku

2024-03-19 – ostatnia aktualizacja

Kredyt 140 tys. zł w banku? Tak. W takiej wysokości dostępne są zarówno kredyty gotówkowe na dowolny cel, hipoteczne na zakup lub budowę nieruchomości oraz na kredyty konsolidacyjne. Przegląd propozycji bankowych w zależności od celu finansowania.
kredyt 140 tys. zł
Kredyt 140 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Zastanawiasz się w jakim banku skorzystać z kredytu na 140 tysięcy zł? Nic prostszego, jak tylko sprawdzić propozycje bankowe na portalu. Przede wszystkim musisz jednak wiedzieć jaki kredyt potrzebujesz.

Do wyboru są kredyty i pożyczki:

 • gotówkowe,
 • hipoteczne,
 • kredyty konsolidacyjne.

Aby uzyskać kredyt w takiej wysokości, niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa oraz pozytywna historia kredytowa w BIK.

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o kredytach, odnośniki do dodatkowych informacji oraz oczywiście propozycje kredytowe.

Niezależnie jednak od tego, jaki rodzaj kredytu zostanie wybrany, to do zaciągnięcia tak wysokiego finansowania należy się odpowiednio przygotować. Domowy budżet, a zwłaszcza relacja dochody-wydatki muszą być odpowiednio zbilansowane, aby móc długoterminowo płacić wysokie raty.

Kredyty i pożyczki gotówkowe na 140 tysięcy

Kredyty i pożyczki gotówkowe są najczęściej wybieranymi produktami kredytowymi, ponieważ tak uzyskane finansowanie można przeznaczyć w zasadzie na dowolnie wybrany cel, np. na remont lub zakup nieruchomości, zakup samochodu, itp.

Jest to kredyt konsumpcyjny zaciągany, aby sfinansować określoną potrzebę kredytobiorcy.

Ponieważ jest to właśnie kredyt konsumpcyjny, to nie można z niego finansować działalności gospodarczej.

Kredyt gotówkowy na 140 tysięcy nie wymaga zabezpieczenia hipotecznego, a okres spłaty może wynosić od kilku miesięcy do nawet i 10 lat. Głównym zabezpieczeniem spłaty kredytu są dochody kredytobiorcy, ale może być konieczne wykupienie ubezpieczenia lub poręczenie osób trzecich.

Nawet o tak duży kredyt gotówkowy można wnioskować przez internet, np. w Alior Bank, w Banku Citi Handlowy czy w Raiffeisen Digital Bank.

Kredyt i pożyczki konsolidacyjne 140 tysięcy

Kredyt lub pożyczka konsolidacyjna jest przeznaczona dla tych kredytobiorców, którzy na bieżąco spłacają kilka zobowiązań bankowych i chcą je „połączyć” w jedno nowe. Z nowego kredytu spłacane są wybrane zobowiązania.

Jaki jest zasadniczy cel przeprowadzenia konsolidacji i skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego? Powodów może być kilka.

1. Ograniczenie liczby spłacanych kredytów do akceptowalnego minimum.
2. Zmniejszenie wysokości nowej raty w stosunku do sumy miesięcznych rat konsolidowanych kredytów. Odbywa się to poprzez wydłużenie okresu kredytowania.
3. Zmniejszenie wysokości wydatków kredytowych sprawia, że poprawia się zdolność kredytowa, co pozwala uzyskać kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką.
4. W sytuacji, kiedy nowy kredyt ma korzystniejsze warunki kredytowania niż konsolidowane kredyty, wówczas można zaoszczędzić na spłacie kredytu.

Kredyty konsolidacyjne gotówkowe (bo są jeszcze hipoteczne – z zabezpieczeniem na hipotece nieruchomości) udzielane są maksymalnie na 10 lat do 250 tysięcy złotych.

Dodatkowe informacje oraz przegląd propozycji kredytów i pożyczek konsolidacyjnych w bankach:

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką. Przegląd banków oraz do 25% dodatkowej gotówki od wysokości konsolidacji.
Czy na konsolidacji można zaoszczędzić? Zaleta konsolidacji, ale wymaga kalkulacji kosztów.

Jaka rata dla kredytu bez zabezpieczenia hipotecznego na 140 tysięcy?

Rata kredytowa zależeć będzie od kilku czynników:

1. Rodzaj kredytu. Inne warunki kredytowania zostaną zaproponowane dla kredytu gotówkowego, a inne dla kredytu hipotecznego. Z pewnością inne będzie ich oprocentowanie oraz koszty dodatkowe.

2. Czas kredytowania. Najdłuższy czas spłaty możliwy jest w przypadku kredytów hipotecznych – to nawet 25 lat. Dla kredytów gotówkowych oraz konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny okres spłaty nie przekracza 10 lat – 120 miesięcznych rat kredytowych.

3. Rodzaj rat. Kredytobiorca może wybrać spłatę zobowiązania w ratach równych lub malejących. Raty malejące wymagają jednak większej zdolności kredytowej, ale w ogólnym rozrachunku spłata kredytu jest tańsza.

4. Ocena kredytowa (zdolność i wiarygodność kredytowa) wpływa na ostateczną ofertę kredytową. Dlatego na tym etapie kalkulacji, wysokość raty można wyłącznie oszacować, a dokładne wyliczenia przedstawi wybrany bank.

Załóżmy zatem, że jest to kredyt na 140 tysięcy złotych, z oprocentowaniem nominalnym w skali roku 11,69%. Odsetki są jednocześnie jedynym kosztem kredytu – bank nie pobiera prowizji i ubezpieczenia.

Okres kredytowania: wysokość raty równej – koszt odsetkowy (całkowity):

7 lat: 2 448,23 zł – 65 651,59 zł.
8 lat: 2 251,62 zł – 76 155,46 zł.
9 lat: 2 101,39 zł – 86 950,48 zł.
10 lat: 1 983,58 zł – 98 030,15 zł.

kredyt 140 tysięcy złotych rata i odsetki
Kredyt 140 000 zł. Wysokość rat i odsetek. Źródło: kredytyporownywarka.pl

I tak jak można było oczekiwać, rata kredytu będzie się zmniejszać wraz z wydłużeniem czasu spłaty. Jednocześnie koszt odsetkowy będzie coraz większy, ze względu na dłuższy czas regulowania zobowiązania.

Kredyt hipoteczny rata dla 140 tys. zł

Kredyt hipoteczny jest udzielany w celu zakupu nieruchomości lub realizacji inwestycji budowlanej. To kredyty z bardzo długim okresem spłaty (nawet kilkadziesiąt lat) i złożonymi warunkami jego udzielenia. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka ustanawiana na rzecz banku udzielającego finansowania.

Wyliczenia szacunkowe dla kredytu hipotecznego na 140 tysięcy. Wartość nieruchomości 200 tys. zł. Marża 1,84%. LTV 71,38%.

10 lat: 1 792,14 zł,
15 lat: 1 430,11 zł,
20 lat: 1 265,16 zł,
25 lat: 1 177,51 zł,
30 lat: 1 127,11 zł.

O kredytach mieszkaniowych (hipotecznych) więcej w osobnym artykule oraz przegląd banków i pośredników finansowych: Kredyt mieszkaniowy co trzeba wiedzieć.

Wymagane dokumenty przy kredycie 140 tysięcy

Jakie dokumenty są wymagane składając wniosek kredytowy? Nie ma jednego wspólnego dokumentu. Inne są wymagania przy kredycie gotówkowym, inne przy konsolidacyjnym, a jeszcze inne, kiedy ubiegamy się o kredyt zabezpieczony na hipotece.

Kontaktując się jednak z wybranym bankiem, na przykład poprzez formularz kontaktowy, otrzymamy pełną informację o wymaganych dokumentach, a dodatkowo uzyskamy wstępną informację o zdolności kredytowej.

Jaki dokumenty z pewnością będzie potrzebował kredytobiorca, aby ubiegać się o kredyt na 140 tysięcy zł? Z pewnością należy przygotować dowód osobisty.

Wypełniając wniosek kredytowy należy również podać:

 • imię i nazwisko osoby wnioskującej o kredyt,
 • dane z dowodu osobistego: numer i seria dowodu, data wydania, data ważności,
 • numer PESEL,
 • adres zameldowania/korespondencyjny,
 • numer telefonu, e-mail.

Dodatkowe będą informacje dotyczą źródeł i formy uzyskiwania dochodów:

 • dokument potwierdzający wysokość miesięcznych dochodów i ich źródło,
 • rodzaj umowy (np. o pracę na czas nieokreślony, umowa cywilnoprawna, itp.),
 • nazwa stanowiska, miejsca zatrudnienia.

Dokumenty dochodowe (np. w postaci zaświadczenia od pracodawcy) są potrzebne, aby wyliczyć zdolność kredytową. A na nią wpływa również strona wydatkowa, która zawsze obniża jej maksymalną wysokość.

Po stronie wydatkowej brane są pod uwagę m.in.:

 • miesięczne koszty utrzymania,
 • wysokość pozostałych zobowiązań finansowych: kredyty, pożyczki, limity w kontach i na kartach, alimenty,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym.

Kredyt 140 tys. – jakie są warunki?

Poza wspomnianą zdolnością kredytową, na całkowitą ocenę kredytową wpływa również historia kredytowa w BIK. Osoby bez wiarygodności kredytowej nie otrzymają żadnego kredytu czy pożyczki bankowej.

W zasadzie negatywna ocena jednego z tych dwóch elementów, dyskwalifikuje wnioskodawcę z możliwości uzyskania finansowania.

Warto zatem pamiętać, aby w historii kredytowej BIK nie pojawiły się negatywne informacje dotyczące opóźnień w regulowaniu rat.

W przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych oraz kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, bardzo często można wybrać oferty internetowe. Oznacza to, że wniosek o kredyt jest składany online, a cała dalsza procedura, w tym kontakt z pracownikiem banku, odbywa się telefonicznie i przez internet.

Oczywiście są również propozycje banków, które umożliwiają wnioskowania o kredyt w 100% przez internet.

Pamiętać również należy, że w przypadku kredytu lub pożyczki zabezpieczonej na hipotece wystąpią dodatkowe koszty, opłaty i wymagania. Na przykład dla kredytów hipotecznych na 140 tys. zł wymagane jest posiadanie wkładu własnego, wystąpią również koszty sądowe oraz opłaty notarialne.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok