Kredyt 140 tys. zł w banku

2023-05-18 – ostatnia aktualizacja

Kredyt 140 tys. zł w banku? Tak. Kredyty gotówkowe, hipoteczne oraz na konsolidację. Przegląd propozycji bankowych w zależności od celu finansowania.

kredyt 140 tys. zł

Zastanawiasz się w jakim banku skorzystać z kredytu na 140 tysięcy zł? Nic prostszego, jak tylko sprawdzić propozycje bankowe na portalu. Przede wszystkim musisz jednak wiedzieć jaki kredyt potrzebujesz.

Do wyboru są kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne i kredyty konsolidacyjne.

Aby uzyskać kredyt w takiej wysokości, niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa. I to wysoka, niezależenie od tego na jaki okres zamierzasz pożyczyć pieniądze.

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o kredytach, odnośniki do rozszerzenia tematu oraz oczywiście propozycje kredytowe.

Kredyty i pożyczki gotówkowe 140 tys. zł

Kredyty i pożyczki gotówkowe są najczęściej wybieranymi produktami kredytowymi, ponieważ pieniądze można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Jest to kredyt konsumpcyjny zaciągany, aby sfinansować określoną potrzebę kredytobiorcy.

Ponieważ jest to właśnie kredyt konsumpcyjny, to nie można z niego finansować działalności gospodarczej.

Okres spłaty może wynosić od kilku miesięcy do 10 lat, a zabezpieczeniem kredytu są przede wszystkim dochody kredytobiorcy.

Nawet w takiej wysokości, o kredyt gotówkowy można wnioskować przez internet, np. w Alior Bank, Citi Handlowy.

Najlepsza oferta kredytu gotówkowego – nieco więcej o tym, jak wyszukać tańszy kredyt.

Kredyt i pożyczki konsolidacyjne 140 tys. zł

Kredyt lub pożyczka konsolidacyjna przeznaczone są dla tych kredytobiorców, którzy na bieżąco spłacają kilka kredytów i pożyczek bankowych i chcą wybrane skonsolidować.

Jeżeli suma rat kredytowych jest zbyt dużym obciążenie w domowych finansach, to wówczas warto się nad konsolidacją zastanowić.

W dużym uproszczeniu polega to na połączeniu kilku zobowiązań w jeden kredyt. Pozwala to przede wszystkim ograniczyć liczbę zobowiązań kredytowych oraz obniżyć miesięczną ratę.

Kredyty konsolidacyjne gotówkowe udzielane są maksymalnie na 10 lat, nawet do 250 tys. zł.

Dodatkowe informacje: Korzyści z konsolidacji kredytów.

140 tys. zł kredytu i rata

Kontaktując się z wybranym bankiem, poprzez formularz kontaktowy, otrzymamy pełną informację o wymaganych dokumentach oraz dowiemy się także czy mamy wystarczającą zdolność kredytową, aby zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w określonej kwocie.

Rata kredytowa również będzie zależeć od ostatecznej oceny kredytowej wystawionej przez bank, dlatego na tym etapie można ją wyłącznie oszacować.

A my ją wyliczymy dokładnie, przy założeniach, że jest to:

Kredyt na 140 tys. zł, z oprocentowaniem nominalnym w skali roku 11,69% i jest to jednocześnie jedyny koszt kredytu (odsetki).

Raty są równe oraz koszt odsetkowy:

  • 7 lat: 2 448,23 zł – 65 651,59 zł.
  • 8 lat: 2 251,62 zł – 76 155,46 zł.
  • 9 lat: 2 101,39 zł – 86 950,48 zł.
  • 10 lat: 1 983,58 zł – 98 030,15 zł.

I tak jak można było oczekiwać, rata kredytu będzie się zmniejszać wraz z wydłużeniem czasu spłaty. Jednocześnie jednak koszt odsetkowy będzie coraz większy, bo zwiększa się, im dłużej regulowane jest zobowiązanie. I o tym należy zawsze pamiętać ustalając ratę i jednocześnie czas kredytowania.

Kredyt hipoteczny rata dla 140 tys. zł

Kredyt hipoteczny jest udzielany w celu zakupu nieruchomości lub realizacji inwestycji budowlanej. To kredyty z bardzo długim okresem spłaty (nawet kilkadziesiąt lat) i złożonymi warunkami jego udzielenia. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka ustanawiana na rzecz banku udzielającego finansowania.

Wyliczenia szacunkowe dla kredytu hipotecznego na 140 tys. zł. Wartość nieruchomości 200 tys. zł. Marża 1,84%. LTV 71,38%.

  • 10 lat: 1 792,14 zł,
  • 15 lat: 1 430,11 zł,
  • 20 lat: 1 265,16 zł,
  • 25 lat: 1 177,51 zł,
  • 30 lat: 1 127,11 zł.

O kredytach mieszkaniowych (hipotecznych): Kredyt mieszkaniowy co trzeba wiedzieć.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok