Kredyt 120 tys. na 10 lat

2024-01-29 – ostatnia aktualizacja

Kredyt 120 tys. na 10 lat: gotówkowy, hipoteczny lub konsolidacyjny. Wybierz kredyt i sprawdź propozycje kredytowe w bankach. W serwisie kredytyporownywarka.pl znajdziesz propozycje kredytowe w bankach na dowolny cel, zakup nieruchomości oraz na skonsolidowanie zadłużenia.

kredyt 120 tys. na 10 lat gotówkowy konsolidacyjny hipoteczny

Każdy kredyt bankowy jest udzielany na konkretny cel. Możemy wyróżnić: kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe czy kredyty konsolidacyjne. Pieniądze uzyskane z kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, nie trafią do naszych rąk, tylko np. do dewelopera lub sprzedającego nieruchomość. Kwota kredytu konsolidacyjnego zostanie przelana do banków, aby spłacić nasze aktualne kredyty i pożyczki (a jeżeli jest to kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, to te dodatkowe pieniądze wpłyną na nasze konto).

Natomiast kredyty gotówkowe (jak również kredyty odnawialne w ROR czy karty kredytowe), generalnie są stosowane zamiennie z pożyczkami gotówkowymi – klient nie musi deklarować na co wyda uzyskane pieniądze.

Kredyt 120 tys. na 10 lat. GOTÓWKOWY

W powyższych możesz się zapoznać z propozycjami banków. To także szybki kontakt z wybranym bankiem – wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i przedstawiciel banku do nas przedzwoni.

Ile natomiast wyniesie rata kredytowa, zależeć będzie od oferty konkretnego banku (biorącego pod uwagę indywidualną ocenę kredytowa). Poniższe wyliczenia zostały przeprowadzone na podstawie porównywarki kredytowej kredytów gotówkowych. Kredyt 120 tys. na 10 lat:

  • Kredyt w banku 1 – RRSO 15,40%, wysokość raty równej 1892,69 zł,
  • Kredyt gotówkowy w banku 2 oferta specjalna – RRSO 14,38%, wysokość raty 1827,89 zł,
  • Pożyczka gotówkowa w banku 3 – RRSO 14,05%, wysokość raty 1807,06 zł,
  • Pożyczka online dla nowych klientów w banku 4 – RRSO 13,23%, wysokość raty 1755,81 zł.

Porównując kredyty pod względem ceny, należy zwracać uwagę na RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania oraz na koszt całkowity kredytu. RRSO to inaczej całkowity koszt kredytu w ujęciu procentowym. Im jest on mniejszy, tym kredyt jest tańszy. Może on wynieść 0% – wówczas nie ponosimy żadnych kosztów związanych z kredytem, ale może przyjąć wartość i 1000% (!) w przypadku pożyczek krótkoterminowych nie bankowych.

Kredyt 120 tys na 10 lat. KONSOLIDACYJNY

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest przeznaczany na skonsolidowanie posiadanych zadłużeń bankowych. Pozwala on na „połączenie” posiadanych zobowiązań w jeden kredyt. Najczęściej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, zadłużenie w rachunku ROR, karty kredytowe oraz… kredyty konsolidacyjne.

Największym plusem konsolidacji kredytów jest zredukowanie posiadanych zadłużeń do jednego kredytu oraz obniżenie wysokości raty kredytowej w stosunku do sumy rat, które płaciliśmy przed konsolidacją. Oczywiście obniżenie raty kredytowej nie wynika z tego, że jest to tani kredyt, tylko z faktu wydłużenia okresu spłaty.

Niektóre banki w ramach konsolidacji proponują również dodatkową gotówkę. Wynika to z faktu, że konsolidacja poprawia naszą zdolność kredytową.

Kredyt na zakup nieruchomości znajdziesz w dziale z kredytami hipotecznymi: Kredyt hipoteczny 120 tys. zł.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok