Porównywarka kredyty gotówkowe

Porównywarka kredyty gotówkowePorównywarka kredyty gotówkowe w banku, to szybkie wyszukanie kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach. Sprawdź nie tylko ile wyniesie szacunkowa rata, ale i gdzie udać się po taki kredyt.

Każdy kto potrzebuje kredyt gotówkowy, chce, aby był to najtańszy kredyt gotówkowy. Szukamy takich kredytów przed wakacjami, przed świętami, na remont mieszkania i zakup samochodu. Sprawdzamy i porównujemy oferty banków, pytamy znajomych i szukamy aktualnych informacji.

Jest jednak jedna zasada, która pozwala na znalezienie korzystnego kredytu, to: porównanie kredytów gotówkowych. Jest to jedyna droga, aby znaleźć tani kredyt.

Porównywarka kredyty gotówkowe

Porównywarka kredyty gotówkowe to narzędzie, które co prawda nie pozwala na wyszukania najtańszego kredytu gotówkowego, ale pozwala na oszacowanie rat.

Raty równe nie zmienią się przez cały okres spłaty kredytu. Raty malejące na początku są większe, ale z każdą kolejną ratą są mniejsze – kredyt gotówkowy jest tańszy.

Zresztą żaden kalkulator czy porównywarka kredyty gotówkowe nie jest po to, aby wybrać najtańszy kredyt, tylko po to, aby przedstawić propozycje banków w segmencie kredytów gotówkowych.

Żadna porównywarka kredyty gotówkowe nie wylicza dokładnie wysokości rat kredytowych, nawet kalkulatory na stronach banków, tylko je szacuje. Koszt kredytowy, a tym samym i wysokość raty zależy od INDYWIDUALNIE przedstawionej oferty kredytowej.

Jeżeli któraś z propozycji kredytowych zaprezentowanych w porównywarce zainteresuje Ciebie, możesz uzyskać więcej informacji, klikając w „Złóż Wniosek” lub „Więcej Informacji„.

Narzędzie finansowe jakim jest Porównywarka Kredyty Gotówkowe, to dodatkowe informacje o kredycie gotówkowym w danym banku oraz szybki sposób na oszacowanie rat kredytowych.

Kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa może zostać wydana na dowolny cel. To pieniądze, zwłaszcza w stosunkowo niewielkiej kwocie, można uzyskać szybko i bez zbędnych formalności. Można wybrać bank ze standardową ofertą, jak i znaleźć bank z kredytami przez internet lub z gwarancją najniższego oprocentowania lub raty.

Najtańsze kredyty gotówkowe – na co zwracać uwagę?

Zdecydowana większość osób, które szukają kredytów, zwraca uwagę przede wszystkim na oprocentowanie nominalne i wysokość raty. Ale ani oprocentowanie, ani tym bardziej rata, nie wskazują czy kredyt gotówkowy jest tani czy drogi.

Oprocentowanie nominalne odnosi się wyłącznie do kosztów odsetek i może być ono na niskim poziomie. Zwłaszcza wówczas, kiedy jest to kredyt gotówkowy na niewielką kwotę z krótkim okresem spłaty.

Z samego oprocentowania banki by nie wyżyły… Doliczają zatem jeszcze i inne opłaty, np.: prowizję, ubezpieczenie czy opłaty dodatkowe.

Ubezpieczenie podwyższa koszt kredytu gotówkowego. Odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebujesz takiego ubezpieczenia i czy będziesz mógł z niego skorzystać. Może ono zapewniać ochronę np. w przypadku zwolnienia z pracy lub choroby, ale konieczne jest przeanalizowanie kosztów takiego zabezpieczenia!

Prowizja jest kosztem, który jest kwotą stałą lub naliczany procentowo od wysokości udzielonego kredytu.

Te wszystkie opłaty łącznie decydują o tym, czy kredyt będzie tani, drogi czy bardzo drogi.

Przy porównywaniu kredytów, nie tylko gotówkowych, zwracajmy uwagę przede wszystkim na RRSO, czyli na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To wysokość RRSO świadczy o tym czy to jest najtańszy kredyt gotówkowy czy może jeden z najdroższych na rynku…

Najtańszy kredyt gotówkowy RRSO

Powyżej zostało już wspomniane, że należy zwracać uwagę na RRSO, jeżeli zależy nam na tanim kredycie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to obecnie najlepszy wskaźnik do porównywania ofert kredytów, nie tylko gotówkowych. Wzór na jego wyliczenie jest skomplikowany, dlatego nie ma sensu go podawać, ale warto wiedzieć, jakie czynniki wpływają na jego wysokość.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to takie koszty jak:

  • oprocentowanie nominale,
  • prowizja za udzielenie kredytu,
  • koszt ubezpieczenia (jeżeli ubezpieczenie wybraliśmy),
  • opłata za rozpatrzenie wniosku,
  • opłata za dodatkowe usługi,
  • wartość pieniądza w czasie i okres spłaty.

Jeżeli popatrzymy na składowe kosztów kredytów gotówkowych, to bardzo często można zauważyć, że przy niskim oprocentowaniu nominalnym, prowizja jest ustalana na wysokim poziomie. Dlatego nie powinny nam zmylić reklamy z oprocentowaniem nominalnym na 2.99%, tylko należy porównywać oferty kredytów gotówkowych wg RRSO.

A co jeżeli mamy kilka kredytów gotówkowych w różnych bankach? Przeczytaj o tym, że tani kredyt konsolidacyjny w tym samym banku, może być korzystnym rozwiązaniem. Nie warto jest brać nowego kredytu gotówkowego na spłatę zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są nieznacznie tańsze od kredytów i pożyczek gotówkowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok