Porównywarka kredyty gotówkowe

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-05-24 – ostatnia aktualizacja

Planujesz zaciągnięcie kredytu gotówkowego? W takim razie warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych dostępnej w serwisie kredytyporownywarka.pl. Te narzędzia pozwolą Ci precyzyjnie oszacować wysokość miesięcznej raty. Sprawdź nie tylko ile może wynieść rata, ale i gdzie udać się po taki kredyt gotówkowy.
porównywarka kredyty gotówkowe
Porównywarka kredyty gotówkowe. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyt gotówkowy może zostać wydany na dowolny cel. Uzyskanie potrzebnych środków, zwłaszcza w stosunkowo niewielkiej kwocie, jest możliwe do zrealizowania szybko i bez zbędnych formalności. W internecie nie ma problemu, aby wybrać bank ze standardową ofertą, jak i znaleźć mobilny kredyt gotówkowy online lub z gwarancją stałego oprocentowania.

Każdy kto potrzebuje kredyt gotówkowy, chce, aby był możliwie najtańszy. Szukamy takich kredytów przed wakacjami, przed świętami, na remont mieszkania i zakup samochodu. Sprawdzamy i porównujemy oferty banków, pytamy znajomych i szukamy aktualnych informacji.

Jest jednak jedna zasada, która pozwala na znalezienie korzystnego kredytu, to: porównanie kredytów gotówkowych. Jest to jedyna droga, aby znaleźć tani kredyt.

Porównywarka Kredyty Gotówkowe

Porównywarka kredyty gotówkowe to narzędzie, które co prawda nie pozwala na wyszukania najtańszego kredytu gotówkowego, ale pozwala na oszacowanie rat.

Zresztą żaden kalkulator czy porównywarka kredyty gotówkowe nie służy do tego, aby wskazać najtańszy kredyt, tylko po to, aby przedstawić propozycje banków.

Porównywarki kredytów i pożyczek gotówkowych nie wyliczą dokładnie wysokości rat – nawet kalkulatory na stronach banków tego nie zrobią. Wszystkie takie narzędzia wysokość rat szacują. Koszt kredytowy, a tym samym i wysokość raty zależy od INDYWIDUALNIE przedstawionej oferty kredytowej.

Jeżeli któraś z propozycji kredytowych zaprezentowanych w porównywarce zainteresuje Ciebie, możesz uzyskać więcej informacji, klikając w „Złóż Wniosek”.

Rodzaje rat. Raty równe nie zmienią się przez cały okres spłaty kredytu. Raty malejące na początku są większe, ale z każdą kolejną ratą są mniejsze – kredyt gotówkowy jest tańszy.

Narzędzie finansowe jakim jest Porównywarka Kredyty Gotówkowe, to dodatkowe informacje o kredycie gotówkowym w danym banku oraz szybki sposób na oszacowanie rat kredytowych.

Dlaczego Warto Skorzystać z Naszej Porównywarki Kredytów Gotówkowych?

Choć porównywarki bankowe są bardzo przydatne, to korzystanie z naszej porównywarki rat kredytu gotówkowego, wspieranej przez portal bankier.pl, może okazać się jeszcze korzystniejsze. Dlaczego?

Przede wszystkim oszczędzasz czas. Nie tylko, że nie musisz odwiedzać każdej strony banku, aby oszacować raty, ale zrobisz to w jednym miejscu. Po wykonaniu symulacji z porównywarką możesz od razu skontaktować się z wybranym przez siebie bankiem lub nawet z kilkoma. Wystarczy tylko wysłać formularz kontaktowy.

Z porównywarką kredytów gotówkowych łatwiej i w bardziej prosty sposób, zapoznasz się z propozycjami i wybierz tę, która odpowiada Tobie najbardziej.

Ponadto, nasza porównywarka umożliwia kompleksowe porównanie różnych parametrów kredytów gotówkowych, takich jak wysokość rat, RRSO i RSO. To kluczowe informacje, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego lub pożyczki gotówkowej.

porównywarka kredytów hipotecznych
Sprawdź również: porównywarka kredytów hipotecznych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Na Co Zwracać Uwagę, Jeżeli Chcemy Skutecznie Znaleźć Tańszy Kredyt?

Zdecydowana większość osób, które szukają kredytów, zwraca uwagę przede wszystkim na oprocentowanie nominalne i wysokość raty. Ale ani oprocentowanie, ani tym bardziej rata, nie wskazują czy kredyt gotówkowy jest tani czy drogi.

Oprocentowanie nominalne odnosi się wyłącznie do kosztów odsetek i niekoniecznie musi to być jedyny koszt. Banki doliczają do kredytów jeszcze inne opłaty, np.: prowizję, która może być kwotą stałą lub naliczana jest procentowo od wysokości udzielonego kredytu.

Należy jednak w tym momencie poczynić jedną uwagę. W sytuacji, kiedy oprocentowanie kredytów gotówkowych jest wysokie, to banki mogą pozwolić sobie na rezygnację z prowizji. Koszt zapłaconych odsetek przez kredytobiorcę w zupełności zrekompensuje utratę prowizji, czy innych opłat.

Ubezpieczenie podwyższa koszt kredytu gotówkowego. Odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebujesz takiego ubezpieczenia i czy będziesz mógł z niego skorzystać. Może ono zapewniać ochronę np. w przypadku zwolnienia z pracy lub choroby, ale konieczne jest przeanalizowanie kosztów takiego zabezpieczenia!

Te wszystkie opłaty łącznie decydują o tym, czy kredyt będzie tani, drogi czy bardzo drogi.

Porównanie kredytów gotówkowych z RRSO i kosztem całkowitym

Przy porównywaniu kredytów, nie tylko gotówkowych, zwracajmy uwagę na RRSO, czyli na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania oraz całkowity koszt kredytu. To wysokość RRSO czy kosztu całkowitego kredytu gotówkowego w porównaniu z inną ofertą, świadczy o tym czy to jest tańszy kredyt czy droższych.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to obecnie najlepszy wskaźnik do porównywania ofert kredytów, nie tylko gotówkowych. Wzór na jego wyliczenie jest skomplikowany, dlatego nie ma sensu go podawać, ale warto wiedzieć, jakie czynniki wpływają na jego wysokość.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania obejmuje takie koszty jak:

 • oprocentowanie nominale,
 • prowizję za udzielenie kredytu,
 • koszt ubezpieczenia (jeżeli ubezpieczenie wybraliśmy),
 • opłatę za rozpatrzenie wniosku,
 • opłatę za dodatkowe usługi,
 • wartość pieniądza w czasie i okres spłaty.

Jeżeli popatrzymy na składowe kosztów kredytów gotówkowych, to bardzo często można zauważyć, że przy niskim oprocentowaniu nominalnym, prowizja jest ustalana na wysokim poziomie. Dlatego nie powinny nam zmylić reklamy z oprocentowaniem nominalnym na 9,89%. Należy porównywać oferty kredytów gotówkowych według RRSO lub kosztów całkowitych.

Porównywarka kredyty gotówkowe. Podsumowanie

Porównywarka kredyty gotówkowe, to narzędzie pozwalające na szybkie i łatwe porównanie oferty kredytów gotówkowych w bankach. Dzięki temu narzędziu można w kilka minut znaleźć najkorzystniejszą ofertę, dostosowaną do swoich potrzeb.

W zasadzie wszystkie porównywarki kredyty gotówkowe działają na podobnych zasadach. Wystarczy wpisać do narzędzia odpowiednie parametry dotyczące kwoty kredytu i okresu kredytowania (w miesiącach) i uzyskamy odpowiednie wyliczenia.

W następnym kroku porównywarka udostępni listę dostępnych ofert wraz z informacjami o oprocentowaniu, prowizji i oszacowanej racie.

Korzystanie z narzędzi jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga podawania żadnych danych osobowych. Jest to więc wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić głównie czas, bo pieniądza zaoszczędzimy tylko dzięki samodzielnemu porównaniu ofert kredytów.

Główne korzyści płynące z korzystania z porównywarki kredytów gotówkowych:

 • Szybki i łatwy dostęp do propozycji z różnych banków.
 • Dostęp do aktualnych informacji o ofertach kredytowych.
 • Możliwość oszacowania rat.
 • Szybki kontakt z wybranym bankiem bez wychodzenia z domu.

Jeśli planujesz zaciągnąć pożyczkę czy kredyt gotówkowy, to taka porównywarka może pomóc w znalezieniu korzystniejszej ofertę i w ten sposób umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy w związku z pożyczonym kapitałem.

Podstawowe pojęcia związane z kredytami gotówkowymi

Całkowita kwota do zapłaty – suma całkowita kwoty kredytu oraz całkowitego kosztu kredytu. Bank ma obowiązek jej wyliczenia i umieszczenia w formularzu informacyjnym (wynika to z Ustawy o kredycie konsumenckim 1).

Całkowita kwota kredytu – środki przekazane do swobodnej dyspozycji konsumenta (pieniądze, które klient otrzymuje „na rękę”). Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, jest to suma wszystkich środków pieniężnych, którą bank udostępnia kredytobiorcy na podstawie umowy o kredyt. Całkowita kwota kredytu może być równa lub niższa od kwoty kredytu.

Całkowity koszt kredytu to suma wszystkich kosztów związanych z kredytem, m.in.: odsetki, prowizja za udzielenie kredytu, ubezpieczenie, itd., które są konieczne do poniesienie przez kredytobiorcę na rzecz kredytodawcy, w związku z udzieleniem finansowania.

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – związana z kredytem konsumenckim – przepisy znajdują się w Ustawie o kredycie konsumenckim. Każdy bank wylicza ją według takiego samego wzoru i zgodnie z zasadami określonymi w ustawie (załącznik nr 4 do ustawy).

RROSO pozwala na porównanie różnych ofert kredytowych w bankach i innych instytucjach finansowych.

Rzeczywiste oprocentowanie jest przedstawiane w procentach i zawiera oprocentowanie nominalne kredytu oraz koszty związane z kredytem (np.: opłaty, prowizje). Wyrażone w skali roku w stosunku do wysokości udzielonego kredytu. RRSO zależy m.in. od rodzaju kredytu – ustawa przewiduje inny sposób wyliczeń jego wyliczania dla różnych produktów, okresu spłaty, wypłaty i spłaty kredytu.

Formularz informacyjny o kredycie gotówkowym

Banki, podobnie jak i SKOK-i oraz firmy pożyczkowe, przed zawarciem umowy kredytowej muszą przedstawić konsumentowi formularz informacyjny dotyczący kredytu.

Formularz informacyjny zawiera zestawienie wszystkich kosztów, które będziemy musieli ponieść w związku z udzieleniem kredytu oraz kilka innych, również przydatnych informacji.

Formularza informacyjnego nie muszą otrzymać przedsiębiorcy, ponieważ nie są konsumentami w rozumieniu prawa cywilnego.

Konsument to osoba, która wnioskuje np. w banku o kredyt niezwiązany z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Zatem konsumentem, zgodnie z przepisami prawa, nie będzie osoba zaciągająca pożyczkę prywatną. Nie jest zatem konieczne przekazanie formularza informacyjnego.

3 rodzaje formularzy informacyjnych

Ustawa przewiduje 3 wzory formularzy informacyjnych dla :

 • kredytów w ROR,
 • kredytów zabezpieczonych hipoteką,
 • pozostałych kredytów, np. kredytów gotówkowych i pożyczek pozabankowych.
Zauważ, że kredyt gotówkowy jest tylko częścią ogólnego zbioru zdefiniowanego pod nazwą Kredyty Konsumenckie.

Informacje, które znajdują się w formularzu informacyjnym

W formularzu informacyjnym powinny znaleźć się następujące dane:

 • nazwę i adres kredytodawcy lub pośrednika,
 • okres obowiązywania umowy kredytowej,
 • stopa oprocentowania kredytu/pożyczki i zasady jej ustalania,
 • całkowita kwota kredytu/pożyczki,
 • sposób wypłaty środków,
 • informacja dotycząca RRSO i rodzaju naliczanych kosztów
 • całkowita kwota do zwrotu (pożyczony kapitał wraz z kosztami kredytu),
 • stopa oprocentowania przeterminowanego długu i opłaty związane z windykacją zaległości,
 • zasady i terminy spłaty zadłużenia,
 • dotyczące konieczności zawierania dodatkowych umów (np. umowy ubezpieczenia kredytu),
 • skutki braku płatności,
 • bazy danych, które zostają sprawdzane w celu dokonania zdolności kredytowej , np. Biuro Informacji Kredytowej – BIK.

Minimalny okres ważności formularza informacyjnego to 1 dzień (art 14. pkt 2 Ustawy). UOKiK zaleca jednak, aby ten okres wynosił przynajmniej 3 dni:

W celu umożliwienie konsumentowi świadomego podjęcia decyzji opartej na informacjach przekazanych przez kredytodawcę termin ważności formularza nie powinien być krótszy niż 3 dni robocze. 2

Źródła:
1 Ustawa o kredycie konsumenckim https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111260715/U/D20110715Lj.pdf.
Kredyt konsumencki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_konsumencki.
2 Poradnik dla konsumentów – Kredyt Konsumencki – UOKiK https://uokik.gov.pl/.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok