Porównywarka kredyty gotówkowe

2023-08-27 – ostatnia aktualizacja

Porównywarka kredyty gotówkowe w banku, to szybkie wyszukanie kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach. Sprawdź nie tylko ile wyniesie szacunkowa rata, ale i gdzie udać się po taki kredyt.

porównywarka kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy może zostać wydany na dowolny cel. Uzyskanie potrzebnych środków, zwłaszcza w stosunkowo niewielkiej kwocie, jest możliwe do zrealizowania szybko i bez zbędnych formalności. W internecie nie ma problemu, aby wybrać bank ze standardową ofertą, jak i znaleźć mobilny kredyt gotówkowy online lub z gwarancją stałego oprocentowania.

Każdy kto potrzebuje kredyt gotówkowy, chce, aby był to najtańszy kredyt gotówkowy. Szukamy takich kredytów przed wakacjami, przed świętami, na remont mieszkania i zakup samochodu. Sprawdzamy i porównujemy oferty banków, pytamy znajomych i szukamy aktualnych informacji.

Jest jednak jedna zasada, która pozwala na znalezienie korzystnego kredytu, to: porównanie kredytów gotówkowych. Jest to jedyna droga, aby znaleźć tani kredyt.

Porównywarka kredyty gotówkowe

Porównywarka kredyty gotówkowe to narzędzie, które co prawda nie pozwala na wyszukania najtańszego kredytu gotówkowego, ale pozwala na oszacowanie rat.

Zresztą żaden kalkulator czy porównywarka kredyty gotówkowe nie jest po to, aby wybrać najtańszy kredyt, tylko po to, aby przedstawić propozycje banków w segmencie kredytów gotówkowych.

Żadna taka porównywarka kredyty gotówkowe nie wylicza dokładnie wysokości rat, nawet kalkulatory na stronach banków, tylko je szacuje. Koszt kredytowy, a tym samym i wysokość raty zależy od INDYWIDUALNIE przedstawionej oferty kredytowej.

Jeżeli któraś z propozycji kredytowych zaprezentowanych w porównywarce zainteresuje Ciebie, możesz uzyskać więcej informacji, klikając w „Złóż Wniosek”.

Rodzaje rat. Raty równe nie zmienią się przez cały okres spłaty kredytu. Raty malejące na początku są większe, ale z każdą kolejną ratą są mniejsze – kredyt gotówkowy jest tańszy.

Narzędzie finansowe jakim jest Porównywarka Kredyty Gotówkowe, to dodatkowe informacje o kredycie gotówkowym w danym banku oraz szybki sposób na oszacowanie rat kredytowych.

Na co zwracać uwagę, jeżeli chcemy skutecznie znaleźć tańszy kredyt?

Zdecydowana większość osób, które szukają kredytów, zwraca uwagę przede wszystkim na oprocentowanie nominalne i wysokość raty. Ale ani oprocentowanie, ani tym bardziej rata, nie wskazują czy kredyt gotówkowy jest tani czy drogi.

Oprocentowanie nominalne odnosi się wyłącznie do kosztów odsetek i niekoniecznie musi to być jedyny koszt. Banki doliczają do kredytów jeszcze inne opłaty, np.: prowizję, która może być kwotą stałą lub naliczana jest procentowo od wysokości udzielonego kredytu.

Należy jednak w tym momencie poczynić jedną uwagę. W sytuacji, kiedy oprocentowanie kredytów gotówkowych jest wysokie, a z taką sytuacją mamy do czynienia w roku 2023, to banki mogą pozwolić sobie na rezygnację z prowizji. Koszt zapłaconych odsetek przez kredytobiorcę w zupełności zrekompensuje utratę prowizji, czy innych opłat.

Ubezpieczenie podwyższa koszt kredytu gotówkowego. Odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebujesz takiego ubezpieczenia i czy będziesz mógł z niego skorzystać. Może ono zapewniać ochronę np. w przypadku zwolnienia z pracy lub choroby, ale konieczne jest przeanalizowanie kosztów takiego zabezpieczenia!

Te wszystkie opłaty łącznie decydują o tym, czy kredyt będzie tani, drogi czy bardzo drogi.

Porównanie kredytów gotówkowych z RRSO i kosztem całkowitym

Przy porównywaniu kredytów, nie tylko gotówkowych, zwracajmy uwagę na RRSO, czyli na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania oraz całkowity koszt kredytu. To wysokość RRSO czy kosztu całkowitego kredytu gotówkowego w porównaniu z inną ofertą, świadczy o tym czy to jest tańszy kredyt czy droższych.

Powyżej zostało już wspomniane, że należy zwracać uwagę na RRSO, jeżeli zależy nam na tanim kredycie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to obecnie najlepszy wskaźnik do porównywania ofert kredytów, nie tylko gotówkowych. Wzór na jego wyliczenie jest skomplikowany, dlatego nie ma sensu go podawać, ale warto wiedzieć, jakie czynniki wpływają na jego wysokość.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to takie koszty jak:

  • oprocentowanie nominale,
  • prowizja za udzielenie kredytu,
  • koszt ubezpieczenia (jeżeli ubezpieczenie wybraliśmy),
  • opłata za rozpatrzenie wniosku,
  • opłata za dodatkowe usługi,
  • wartość pieniądza w czasie i okres spłaty.

Jeżeli popatrzymy na składowe kosztów kredytów gotówkowych, to bardzo często można zauważyć, że przy niskim oprocentowaniu nominalnym, prowizja jest ustalana na wysokim poziomie. Dlatego nie powinny nam zmylić reklamy z oprocentowaniem nominalnym na 9,99%. Należy porównywać oferty kredytów gotówkowych według RRSO lub kosztów całkowitych.

Porównywarka kredyty gotówkowe. Podsumowanie

Porównywarka kredyty gotówkowe, to narzędzie pozwalające na szybkie i łatwe porównanie oferty kredytów gotówkowych w bankach. Dzięki temu narzędziu można w kilka minut znaleźć najkorzystniejszą ofertę, dostosowaną do swoich potrzeb.

W zasadzie wszystkie porównywarki kredyty gotówkowe działają na podobnych zasadach. Wystarczy wpisać do narzędzia odpowiednie parametry dotyczące kwoty kredytu i okresu kredytowania (w miesiącach) i uzyskamy odpowiednie wyliczenia.

W następnym kroku porównywarka udostępni listę dostępnych ofert wraz z informacjami o oprocentowaniu, prowizji i oszacowanej racie.

Korzystanie z porównywarki kredyty gotówkowe jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga podawania żadnych danych osobowych. Jest to więc wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić głównie czas, bo pieniądza zaoszczędzimy tylko poprzez samodzielne porównanie ofert kredytów.

Główne korzyści płynące z korzystania z porównywarki kredytów gotówkowych:

  • Szybki i łatwy dostęp do propozycji z różnych banków.
  • Dostęp do aktualnych informacji o ofertach kredytowych.
  • Możliwość oszacowania rat.
  • Szybki kontakt z wybranym bankiem bez wychodzenia z domu.

Jeśli planujesz zaciągnąć pożyczkę czy kredyt gotówkowy, to taka porównywarka może pomóc w znalezieniu korzystniejszej ofertę i w ten sposób umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy w związku z pożyczonym kapitałem.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok