Konto bankowe porównanie banków

Konto bankowe porównanie banków – na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego? Oczywiście są to koszty związane z kontem bankowym, czyli wszystkie koszty związane z jego prowadzeniem.

konto bankowe porównanie banków

Kryterium finansowe jest jednym z elementów, które należy wziąć pod uwagę przy porównywaniu rachunków. Można znaleźć kilka ofert bankowych, gdzie jesteśmy zwolnieni z tego typu opłaty, bez żadnych warunków – konta bezwarunkowo darmowe.

W wielu przypadkach jednak – konto bankowe za 0 zł – jest obwarowane pewnymi warunkami i wymogami (zwróć uwagę, że takich kont jest coraz mniej). Na przykład wymagane są regularne, comiesięczne wpływy w minimalnej kwocie i minimalny próg płatności kartą. Jeżeli nie dokonamy transakcji bezgotówkowych na określoną wartość, to bank pobierze opłatę za korzystanie z karty.

Pobierane opłaty znajdziemy w tabeli opłat i prowizji.

Tanie konto bankowe

Czy to jest tanie konto bankowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy sprawdzić jakie są właśnie opłaty za korzystanie z rachunku i przeprowadzana operacje na koncie i przy pomocy karty płatniczej. Z Tabelą Opłat i Prowizji, podobnie jak z regulaminem i umową, należy zapoznać się przez złożeniem dyspozycji o otwarciu konta. Unikniemy sytuacji, że po miesiącu będziemy zamykać konto bankowe i szukać nowego banku.

Konto osobiste można założyć bezpośrednio w placówce bankowej, telefonicznie oraz przez internet. W każdym wariancie należy mieć przygotowany dowód osobisty, ponieważ przy otwieraniu rachunku będą wymagane dane osobowe.

Prowadzenie konta za darmo. Płatne przelewy

Zwróć uwagę na to, że samo prowadzenie konta w banku jest darmowe, ale przelewy są płatne. Miesięcznie, licząc same opłaty za media, czynsz i za telefon, przelewy mogą nas kosztować kilka dodatkowych złotych. A jeżeli mamy konto osobiste, które służy nam do obsługi jednoosobowej działalności gospodarczej? Rozliczenia z kontrahentami? To już będzie znacznie więcej niż kilka złotych co miesiąc…

Opłaty mogą być również związane nie tylko z płatnościami bezgotówkowymi, ale także z wypłatą pieniędzy z bankomatu, korzystaniu z wpłatomatów oraz wpłatami i wypłatami w placówce bankowej.

Jeśli w przyszłości będziemy korzystać z limitów debetowych, karty kredytowej czy linii kredytowej w rachunku, to przed podjęciem decyzji o wyborze rachunku, należy upewnić się, jakie są koszty oraz warunki korzystania. W takich przypadkach, w zależności od produktu powinniśmy zwracać uwagę na: oprocentowanie (nominalne i rzeczywiste), limity, terminy spłaty, okres bezodsetkowy w przypadku kart kredytowych.

Pozostałe:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok