Rachunek bankowy dla firm – gdzie jest najlepszy?

Publikacja: 2019-03-30. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-15 – ostatnia aktualizacja

Rachunek bankowy dla firm? Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą lub zamierzasz ją założyć, to zdecydowanie warto jest zastanowić się nad założeniem takiego rachunku.
rachunek bankowy dla firm gdzie jest najlepszy
Rachunek bankowy dla firm – gdzie jest najlepszy. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Rachunek bankowy dla firmy jednoosobowej to przede wszystkim odseparowanie wydatków i wpływów nie związanych z prowadzoną działalnością. Na jednym koncie masz wszystkie płatności, które są związane z prowadzeniem firmy: opłaty do ZUS, US, płatności za wystawione i otrzymane faktury, koszty dodatkowe działalności oraz ewentualne kredyty firmowe oraz linie kredytowe. Na koncie osobistym (tutaj możesz sprawdzić najnowsze propozycje – konto założysz online) trzymasz pieniądze, które związane są wyłącznie z budżetem osobistym.

RACHUNEK BANKOWY DLA FIRM PORÓWNANIE

Ponieważ ofert bankowych jest bardzo dużo i wybór jest szeroki, konieczne jest dokonanie odpowiedniego porównania. Możemy wyróżnić praktycznie trzy typy takich kont: bezpłatny rachunek bankowy dla firm, płatny oraz hybryda, w rachunku którym opłaty lub ich brak uzależniony jest od aktywności jego posiadacza. Dodatkowo wiele banków oferuje promocyjne rachunki bankowe, tzw. rachunki bankowe dla firm z premią.

RACHUNEK BANKOWY DLA FIRM RANKING

Ranking takich rachunków można utworzyć samodzielnie i nie jest konieczne wyszukiwania zestawień na różnych stronach internetowych. Porównanie rachunków bankowych dla firm należy zrobić samodzielnie przeglądając warunki jakie należy spełnić: regulamin, tabelę opłat i prowizji oraz ewentualne warunki promocyjne. Należy tutaj nadmienić, że każda promocja ma ograniczony zasięg działania (np. skierowana jest do określonych użytkowników) oraz czas trwania.

BEZPŁATNE RACHUNKI BANKOWE DLA FIRM

Koszty związane z rachunkiem bankowym przedsiębiorca może „wrzucić” do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej. Jest kilka ofert gdzie darmowy rachunek bankowy dla firm jest oferowany bez żadnych dodatkowych warunków, które należy spełnić.

Konto bankowe dla firm za darmo założymy np. w Nest Bank, jak również konto osobiste

Darmowe rachunki bankowe dla firm niekoniecznie muszą być najatrakcyjniejszą ofertą, ponieważ są to konta z minimalną użytecznością. Poza tym dzisiaj może być całkowicie za darmo, a za jakiś czas wszystko się zmieni. Dlatego należy wybrać najkorzystniejszy rachunek bankowy dla firm już na samym początku, bo przedsiębiorcy niechętnie je później zmieniają, nawet wówczas kiedy warunki stają się gorsze lub kiedy oferta rachunków bankowych dla firm w innych bankach będzie dużo korzystniejsza.

KONTO BANKOWE DLA FIRM PRZEZ INTERNET

Założyć takie konto możemy na dwa sposoby: bezpośrednio w oddziale w banku lub przez internet. Otwarcie rachunku bankowego dla firm jest tak samo proste, jak w przypadku konta osobistego.

Co jest potrzebne, żeby otworzyć konto firmowe?

W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą znajdziemy banki, które wymagają jedynie dowód osobisty, ponieważ dane rejestrowe firmy pozyskują z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Możemy jednak wydrukować sobie dane rejestrowe.

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą: dowód osobisty, wydruk ze strony CEIDG, REGON, NIP.

Spółka cywilna: dowód osobisty, wydruk ze strony CEIDG, REGON, NIP, akt prawny, na podstawie którego podmiot funkcjonuje, np.: statut lub umowa.

Spółki prawa handlowego, fundacje i stowarzyszenia: dowód osobisty, odpis z KRS, REGON, NIP, akt prawny, na podstawie którego podmiot funkcjonuje, np.: statut lub umowa.

RACHUNEK BANKOWY DLA FIRM WNIOSEK

Jeżeli zamierzamy założyć rachunek bankowy dla małej firmy, jednoosobowej działalności, spółki, itp. możemy całą procedurę przeprowadzić przez internet, wypełniając wniosek w domu. Nie jest zatem konieczne, aby pobierać wniosek o rachunek bankowy dla firm w banku i tracić na to czas.

Pamiętajmy, że najtańszy rachunek bankowy dla firm nie oznacza wcale najlepszego. Wszystko zależy od naszych potrzeb, profilu działalności i aktywności. Jaki rachunek bankowy dla firmy będzie najlepszy możemy o tym zadecydować dopiero po przeprowadzonej dokładnej analizie. Rachunek bankowy dla małych firm, które działają na rynku już dłuższy okres czasu, może być całkowicie odmienny, z innymi preferencjami niż np. rachunek bankowy dla nowej firmy, która chce maksymalnie ogranicza koszty prowadzonej działalności.

TAGI: rachunek bankowy dla firmy porównanie, ranking rachunków bankowych dla małych firm, rachunki bankowe dla firm ranking, rodzaje rachunków bankowych dla firm, rachunek bankowy zakładanie firmy.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok