Dobry pośrednik finansowy kredyt hipoteczny – zawsze pomoże!

2023-11-16 – ostatnia aktualizacja

Dobry pośrednik finansowy kredyt hipoteczny: pośrednik finansowy czy samodzielne wyszukanie produktu? Czy ważny jest wybór pośrednika, z którego usług zamierzamy skorzystać? Takie pytanie jest szczególnie zasadne, jeżeli szukamy banku, w którym złożymy wniosek o kredyt mieszkaniowy lub szukamy produktów inwestycyjnych.

dobry pośrednik finansowy kredyt hipoteczny

Skorzystanie z usług odpowiedniego doradcy lub pośrednika, to pierwsza kluczowa decyzja, którą musimy podjąć. Niewłaściwy wybór może mieć duże konsekwencje, które będziemy ponosić przez wiele lat.

Pośrednik finansowy 24h

Gdzie szukać takiego pośrednika? Możemy skorzystać z pomocy ZFDF (Związek Firm Doradztwa Finansowego) i sprawdzić czy doradca reprezentuje firmę zrzeszoną w Związku. Firmy takie są zobowiązane do przestrzegania etyki i kanonu dobrych praktyk. Podlegają one również nadzorowi komisji, która przyjmuje skargi na nierzetelnych doradców.

Pamiętaj: doradca jest zatrudniony przez JEDNĄ instytucję i z nią jest związany poprzez sprzedaż jej produktów.

Oferta kredytów hipotecznych

Dobry pośrednik finansowy ma bardzo szeroką ofertę banków, którą może dostosować indywidualnie dla potrzeb klienta. Profesjonalista powinien nie tylko posiadać odpowiednią wiedzę dotyczącą oferowanego produktu, ale także musi bardzo dokładnie przeanalizować sytuację klienta, tak, aby zbadać jego potrzeby i wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie. Istotna jest także dyspozycyjność pośrednika oraz gotowość do udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące produktu.

Klient musi liczyć na wszechstronną pomoc nie tylko w wyborze oferty, ale także w zebraniu oraz wypełnieniu potrzebnych dokumentów.

Klient nie płaci za udzielenia porady, pomoc w wyszukaniu kredytu czy poprowadzeniu od A do Z w przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny.

O co warto zapytać pośrednika, który nie jest pracownikiem firmy doradczej? Już na pierwszym spotkaniu warto dowiedzieć się jakie ma doświadczenie i kwalifikacje oraz czy usługa doradcza jest bezpłatna. Warto zapytać się również czy doradca proponuje usługi niezależne czy ograniczone tylko do kilku ofert lub produktów.

Przeczytaj co to jest czyszczenie BIK,czyli usuwanie negatywnej historii kredytowej.

1 komentarz do “Dobry pośrednik finansowy kredyt hipoteczny – zawsze pomoże!”

  1. Przy wyborze kredytu hipotecznego faktycznie, zwłaszcza, jeżeli nie wiemy jak porównać kredyty hipoteczne lub nie mamy na to czasu, warto jest skorzystać z pośrednictwa finansowego. Ja skorzystałam z Open Finance kiedy kupowaliśmy mieszkanie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok