Pożyczki pozabankowe na raty przez internet

2023-11-22 – ostatnia aktualizacja

Pożyczki ratalne przez internet znajdziesz w co najmniej kilku firmach pożyczkowych. Sprawdź poniżej najnowsze zestawienia propozycji w firmach pożyczkowych – od kilku miesięcy, do kilku lat.

pożyczki ratalne przez internet firmy pożyczkowe

Jeżeli korzystasz z nieznanej firmy pożyczkowej, o której nigdy nie słyszałeś lub znalazłeś – co gorsza – na słupie ogłoszeniowym, pamiętaj, aby sprawdzić:

  • Czy dana firma pożyczkowa (lub pośrednik kredytowy, jeżeli zastanawiasz się nad kredytem) widnieje w rejestrze KNF (Komisja Nadzoru Finansowego knf.gov.pl).
  • Jaki jest koszt całkowity pożyczki oraz Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). RRSO przedstawia koszt pożyczki lub kredytu w procentach w stosunku do pożyczonej kwoty z uwzględnieniem roku. Dzięki obu wyliczeniom, łatwiej jest porównać pod względem ceny takie same kredyty i pożyczki (co do wysokości i czasu spłaty).
  • Jaki jest łączny koszt pozaodsetkowy – koszt inny niż naliczone odsetki, np. prowizja, opłaty manipulacyjne, itp. Koszty pozaodsetkowe nie mogą przekraczać ustawowych limitów.

Pożyczki ratalne przez internet w firmach pożyczkowych ONLINE

Przez okres obostrzeń kowidowych maksymalne koszty pozaodsetkowe zostały mocno obniżone i tak sytuacja obowiązywała, aż do 31 sierpnie 2021 r. Jednak już od 1 lipca 2021 r. te limity wróciły do wcześniejszego poziomu, który wynikał z z ustawy o kredycie konsumenckim (isap.sejm.gov.pl).

pożyczki ratalne przez internet wzór na koszty pozaodsetkowe

Od czego zależą pozaodsetkowe koszty? Od długości kredytowania pożyczki lub kredytu. Obecnie maksymalnie mogą wynieść 25% pożyczonej kwoty + 30% za każdy rok kredytowania. Nie może to być jednak więcej niż 100% kredytu.

Koszty pożyczki to także odsetki. Wysokość maksymalnej stopy oprocentowania powiązana jest ze stopą referencyjną NBP. Oprocentowanie roczne pożyczek i kredytów obecnie (2022 r.) nie może przekraczać 20,50%.

Pożyczki ratalne przez internet. Jak porównać?

Jak wybrać najtańszą pożyczkę ratalną przez internet? Jest to trudne zadanie, ponieważ nie jest możliwe, aby przeanalizować wszystkie propozycje pożyczkowe oferowane przez firmy pożyczkowe. Ale zawsze jest możliwość wybrania kilku firm i przeanalizowania kosztów.

Pamiętaj, że od każdego pożyczkodawcy, i to jeszcze PRZED ZAWARCIE UMOWY, musisz otrzymać formularz informacyjny. W formularzu znajdziesz informacje nie tylko o wysokości pożyczki i czasie kredytowania, ale i o kosztach tego zobowiązania (odsetki, prowizje, koszty dodatkowe). Mając dwa takie zestawienia, zdecydowanie lepiej jest wybrać tańszą ofertę.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, w ciągu 14 dni od dnia podpisania umowy, możesz od niej odstąpić. Jesteś zobowiązany wówczas do zwrócenie pożyczonej kwoty wraz z odsetkami za czas, w którym środki finansowe pozostawały do Twojej dyspozycji. Odpowiedni formularz musi zostać dołączony do umowy pożyczkowej.Masz również prawo do wcześniejszej (całościowej lub częściowej) spłaty kredytu konsumenckiego. W przypadku spłaty zobowiązania przed terminem, całkowity koszt ulega obniżeniu o koszty, które dotyczą okresu. o który został skrócony czas obowiązywania umowy.

Jeżeli masz odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową i spłacasz kilka kredytów lub pożyczek bankowych, to możesz zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań. Pozwala ona zredukować liczbę spłacanych kredytów i obniżyć wysokość raty. Kredyt konsolidacyjny plus dodatkowa gotówka. Korzystając z dodatkowej gotówki możesz wówczas spłacić również drogie pożyczki pozabankowe.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok