Założenie konta bankowego przez internet

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-17 – ostatnia aktualizacja

Założenie konta bankowego przez internet jest bardzo łatwe i w rzeczywistości bardzo proste. Co więcej można to zrobić na kilka sposobów. Najbardziej popularny sposób to oczywiście jest bez wychodzenia z domu – przez internet. Ale i można to zrobić tradycyjnie i telefonicznie. Procedura zakładania konta przebiega podobnie w każdym z banku.
założenie konta bankowego przez internet online
Założenie konta bankowego przez internet. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Pierwszy krok? Jeżeli konto bankowe chcesz otworzyć przez internet, to należy wypełnić wniosek przez internet. Niekiedy pracownik banku przedzwonić do nas w celu potwierdzenia naszych danych osobowych. Następnie należy już tylko poczekać na dostarczenie umowy i dokumentów przez kuriera. Aktywacja konta następuje po wpłynięciu umowy do banku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby całą procedurę przeprowadzić w oddziale banku. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym, a pracownik banku sporządzi na miejscu umowę i konto będzie natychmiast dostępne do Twojej dyspozycji.

Założenie konta bankowego przez internet. Jakie najlepsze?

Dobre pytanie, ale… nie ma najlepszego konta bankowego dla wszystkich. Dla jednych osób rachunek jest potrzebny tylko po to, aby dokonywać wypłat z bankomatów, dla innych osób konto musi zawierać wiele różnorodnych udogodnień: możliwość płatności kartą, moneyback, cashback, opcja zakładania lokat bankowych i darmowe użytkowanie bankomatów za granicą.

Ważne jest zatem, aby wybrany rachunek był dopasowany do naszych indywidualnych:

 • potrzeb,
 • oczekiwań,
 • możliwości.

Dopiero wówczas, gdy znajdziemy taki rachunek, można powiedzieć, że jest to najlepsze konto osobiste. Najlepsze dla nas, oczywiście. Przeważnie rachunku nie wybieramy raz na zawsze, ponieważ można je za jakiś czas zlikwidować lub założyć nowe. Oczywiście można posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy – nie jest to zabronione.

Wybór kont bankowych jest duży, ponieważ zwłaszcza obecnie, banki walczą o klientów, oferując im atrakcyjne propozycje z licznymi bonusami pieniężnymi.

Przeczytaj również: kredyty i pożyczki gotówkowe przez internet – bez konieczności wychodzenia z domu.

Przegląd kont bankowych przez internet

Korzyści z posiadania konta internetowego jest wiele. Sprawdź poniżej jaka opcja jest najbardziej atrakcyjna dla Ciebie i poszukaj najlepszej oferty.

 • prowadzenia konta za 0 zł miesięcznie – bez dodatkowych warunków,
 • nie ma opłat za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce,
 • darmowe przelewy, zlecenia stałe i kilka darmowych przelewów Elixir,
 • 0 zł za wydanie, posiadanie i użytkowanie karty do konta,
 • możliwość zakładania lokat bankowych online,
 • szybkie wnioskowanie o limit kredytowy w koncie,
 • usługa cashback i moneyback, możliwość skorzystania z tańszych zakupów.

Zanim wybierzesz darmowe konto w banku

Darmowe konta bankowe znajdziemy w wielu bankach, pamiętając jednak, aby sprawdzić:

 • warunki umowy,
 • regulamin,
 • tabelę opłat i prowizji (pomimo, że jest darmowe – być może w niedalekiej przyszłości będziesz potrzebowała jakieś zaświadczenia, czy wystawienie duplikatu karty).

W reklamach pojawia się bardzo często 0 zł, ale czy wszystko jest darmowe? Czy prowadzenie konta, wypłaty z bankomatu, a nawet założenie rachunku jest darmowe?

Być może okaże się, że reklama sugeruje, że za nic nie zapłacisz, ale tylko wówczas, kiedy… resztę znajdziesz dopisane małym drukiem na końcu reklamy. Ostatecznie może się okazać, że bank nie pobierze opłat za prowadzenie rachunku pod kilkoma warunkami:

 • wpływy miesięczne na konto będą np. w minimalnej wysokości wynoszącej 2000 zł.

A opłaty za kartę nie będą pobierane, ale tylko po spełnieniu warunku:

 • jeżeli zostaną dokonane np. przynajmniej 3 płatności kartą w danym miesiącu lub wykonano transakcje bezgotówkowe na minimalną kwotę 500 zł, itd.

Takich przypadków można by wymieniać znacznie więcej, dlatego konieczne jest zapoznanie się nie tylko z warunkami, umową, ale i z tabelą opłat i prowizji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok