Szybkie pożyczki przez internet na raty

Publikacja: 2020-03-30. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-17 – ostatnia aktualizacja

Szybkie pożyczki przez internet na raty w firmie pożyczkowej z gotowym zestawieniem internetowym. Tylko wnikliwa analiza oferowanych pożyczek pozwoli na znalezienie tańszej oferty. Poniżej znajduje się zestawienie firm pożyczkowych ONLINE, w których można złożyć wniosek o taką pożyczkę.
szybkie pożyczki przez internet na raty online
Szybkie pożyczki przez internet na raty. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Pożyczki pozabankowe na raty – zwłaszcza te internetowe – są popularne, pomimo tego, że nie należą one do najtańszych. Szybkie pożyczki przez internet na raty znaleźć można w wielu firmach pożyczkowych.

Dla jakich osób skierowane są takie propozycje? Jest to alternatywne źródło finansowania, dla tych osób, które nie dysponują odpowiednią zdolnością kredytową, aby taką pożyczkę otrzymać w banku, a jednocześnie potrzebują szybkiej gotówki na konto. Sama procedura aplikowania o pożyczkę nie jest skomplikowana, a szybka weryfikacja, pozwala na załatwienie wszystkich formalności przez internet i telefonicznie.

Czy pożyczka pozabankowa różni się o pożyczki bankowej?

Ależ oczywiście, że tak! W firmie pożyczkowej otrzymamy nie kredyt, a pożyczkę gotówkową. Kredyt gotówkowy jest zarezerwowany dla banków i SKOK-ów. Poza tym, taka sama pożyczka gotówkowa na 4000 zł na 3 lata będzie znacznie tańsza od pożyczki pozabankowej.

Kredyty regulowane są przepisami ustawy o prawie bankowym, natomiast pożyczki przepisami Kodeksu cywilnego.

Zgodnie z prawem bankowym pieniądze z tytułu udzielonego kredytu muszą zostać przeznaczony na cel zapisany w umowie.

Czy uzyskanie pożyczki gotówkowej w banku, w drugim kwartale 2020 roku będzie trudniej?

Pożyczka, udzielona zarówno przez firmę pożyczkową, jak i osobę fizyczną, może zostać wydatkowa na dowolny cel. Dlatego tak często można znaleźć w internecie oferty tzw. pożyczek prywatnych (ale nie kredytów prywatnych!). Zarówno kredyty i pożyczki mają z góry ustalone limity opłat dodatkowych, jak i wysokości maksymalnego oprocentowania nominalnego w skali roku (obecnie jest to 8% – maj 2020).

Ale szybkie pożyczki przez internet na raty różnią się nawet od pożyczek pozabankowych udzielanych stacjonarnie. Po pierwsze: jest to dużo wygodniejsze, niż „bieganie” po wielu firmach w mieście. Po drugie: taka pożyczka przez internet może być tańsza.

Porównanie pożyczek w firmach pożyczkowych

Firmy pożyczkowe pożyczają pieniądze z własnego kapitału i nie tylko, że badają zdolność kredytową potencjalnego klienta, ale i są takie, które sprawdzają raporty BIK (a na pewno sprawdzą bazy dłużników).

Owszem, firmy pożyczkowe podchodzą mniej restrykcyjnie do klientów niż banki. Co nie oznacza, że każdy kto zgłosi się po taką pożyczkę, to ją otrzyma. Badanie zdolności kredytowej klienta jest wymagane prawem, ale to w interesie firmy pożyczkowej leży przeprowadzenie rzetelnej analizy: czy warto zaryzykować i pożyczyć pieniądze, czy większe jest prawdopodobieństwo, że klient nie wywiąże się terminowo z umowy.

Ponieważ firmy pożyczkowe ryzykują swoim kapitałem, udzielając szybkie pożyczki przez internet na raty klientom o dużym poziomie ryzyka, to i cena takich pożyczek nie należy do najmniejszych. Jako klienci powinniśmy pamiętać, że pomimo, że są to drogie pożyczki, to można wybrać tańszą ofertę, pod warunkiem, że porównamy propozycje udostępnione przez firmy pożyczkowe.

Nie jest to trudne, ponieważ zanim podpiszemy umowę o pożyczkę, firma pożyczkowa jest zobowiązana przedstawić nam formularz informacyjny. Znajdziemy w nim wszystkie koszty związane z udzieleniem pożyczki.

Na jej cenę wpływa wiele czynników, mogą to być między innymi: odsetki, prowizja, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie. Wszystko koszty ujęte są w całkowitym koszcie pożyczki oraz w RRSO (ujęcie procentowe).

Nie można stwierdzić (bez porównanie różnych ofert), czy konkretna pożyczka pozabankowa na raty jest tania. Ale na podstawie analizy już tylko dwóch ofert, jesteśmy w stanie wskazać tańszą propozycję.

Dodatkowo należy wybrać odpowiedni czas spłaty pożyczki, aby rata kredytowa nie była zbyt duża, a jednocześnie czas spłaty nie był zbyt duży (wzrost kosztów pożyczki).

Przykłady kosztów: pożyczki przez internet na raty

Poniżej znajduje się przykład szybkiej pożyczki przez internet na raty z wyszczególnieniem kosztów.

Pożyczka przez internet na raty: 2500 zł na 12 miesięcy.

 • RRSO: 157%.
 • Oprocentowanie stałe 9%.

Całkowity koszt 1 524 zł, który obejmuje:

 • prowizję 917 zł,
 • opłatę administracyjną 393 zł,
 • odsetki 174 zł,
 • opłatę za rozpatrzenie wniosku 40 zł.

Pożyczka przez internet na raty: 3500 zł na 36 miesięcy.

 • RRSO: 58,74%.
 • Oprocentowanie stałe 3%.

Całkowity koszt 3096 zł, który obejmuje:

 • prowizję 1925 zł,
 • opłata za udzielenie pożyczki 875 zł,
 • odsetki 296 zł.

Jak widać, poszczególne koszty pożyczki mogą być różne. Należy zatem jeszcze raz podkreślić to, że powinniśmy zwracać na nie szczególną uwagę, a całkowity koszt pożyczki w jednej firmie pożyczkowej, porównać z kosztami całkowitymi w innych.

Ale zanim pożyczysz, warto jest zapoznać się również z artykułem na blogu… „Zanim pożyczysz”.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok