Szukam kredytu w banku

2024-02-26 – ostatnia aktualizacja

Szukasz kredytu w banku. Najtańszego? Najlepszego? W tym miejscu pojawia się ważne pytanie: jaki to ma być kredyt? Czy jest to kredyt gotówkowy? Czy może hipoteczny na zakup mieszkania lub domu? Może przecież być również kredyt konsolidacyjny, jak i kredyt lub pożyczka gotówkowa dla firm.
szukam kredytu w banku
Szukam kredytu w banku. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Oczywiście zawsze kredyt w banku jest lepszy niż jakakolwiek pożyczka w firmie pożyczkowej. Zresztą kredytu tam nie dostaniemy.

Natomiast poniżej, zapoznasz się z propozycjami banków w segmencie dwóch najbardziej popularnych kredytów i pożyczek bankowych konsumenckich: gotówkowych i konsolidacyjnych.

Jeżeli jesteś zainteresowany finansowanie dla firm, sprawdź kredyty i pożyczki firmowe.

Szukam kredytu gotówkowego w banku

Przegląd najnowszych i najciekawszych ofert kredytów oraz pożyczek gotówkowych w bankach. Jak przekazać informację, że jesteś zainteresowany kredytem? Wystarczy wypełnić w kilka minut krótki formularz kontaktowy. To pozwali doradcy bankowemu skontaktować się z Tobą telefonicznie.

Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego, to na pewno lista ułatwi sprawdzenie jakie są aktualne propozycje w zakresie kredytów i pożyczek gotówkowych. Obejmują ona wiele najpopularniejszych banków, w których są zarówno zwykłe kredyty gotówkowe, jak i te internetowe.

Szukasz kredyt gotówkowy?

1. Kredyty gotówkowe są udzielane wyłącznie przez banki i SKOK-i.
2. Cel finansowania jest dowolny.
3. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to około 250 tys. zł.
4. Maksymalny czas spłaty 10 lat (120 miesięcznych rat).
5. Oferowany tradycyjnie, jak i przez internet, a nawet i w aplikacji mobilnej.

Szukam kredytu konsolidacyjnego

Czym jest kredyt konsolidacyjny i konsolidacja? Jest to kredyt celowy. Można go zatem przeznaczyć tylko na ściśle określony cel. W tym przypadku jest to spłata wybranych kredytów i pożyczek bankowych.

Innym rodzajem kredytów celowych jest np. kredyt samochodowy, hipoteczny czy kredyt firmowy.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy przypomina kredyt gotówkowy. Nawet i wniosek kredytowy jest podobny, dodatkowo należy podać zobowiązania, które mają zostać spłacone.

Natomiast drugi rodzaj konsolidacji – hipoteczna, która jest zabezpieczona na hipotece nieruchomości, podobna jest do kredytu hipotecznego. Ale podobna tylko w tym sensie, że zabezpieczeniem spłaty jest nieruchomość, ponieważ oczywiście inny jest cel zaciągnięcia kredytu.

A co daje skonsolidowanie kredytów? Przede wszystkim po konsolidacji będziemy mieli mniej umów kredytowych, ponieważ wybrane zostaną spłacone z kredytu konsolidacyjnego. Dodatkowe zalety konsolidacji:

  • Możliwość zmniejszenia nowej raty w stosunku do sumy rat miesięcznych konsolidowanych kredytów. Następuje to poprzez odpowiednie wydłużenie kredytowania.
  • Poprawa płynności finansowej dzięki zmniejszeniu wydatków kredytowych.
  • Przy zmniejszeniu wydatków następuje również zwiększenie zdolności kredytowej i np. szansa na uzyskanie dodatkowych środków finansowych na dowolny cel.
  • Jeżeli nowy kredyt konsolidacyjny ma lepsze warunki kredytowania od spłacanych zobowiązań, to przy odpowiednim ustaleniu czasu spłaty, pojawia się szansa na uzyskanie oszczędności na spłacie kredytu.
Ta ostatnia opcja wymaga jednak przeprowadzenia wyliczeń. Temat został poruszony w osobnym wpisie: Czy konsolidacja kredytów, to dobre rozwiązanie?

Obniżka raty nie bierze się z niczego. Jest możliwa tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty. A to sprawia, że dłuższa spłata zobowiązania powoduje narastanie kosztu odsetkowego. Może się również okazać, że całkowite zadłużenie będzie większe, niż to przed konsolidacją.

Szukasz kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki konsolidacyjnej? Poniżej można zapoznać z niektórymi bankami które które mają w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny pozwala spłacić inne zadłużenia bankowe: kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne i zadłużenia w kartach kredytowych i w limitach kont osobistych. Informację o konsolidowanych zobowiązań uzyskasz w banku, z którym skontaktujesz się w sprawie kredytu.

Jaki kredyt jest najlepszy?

Jaki kredyt wybrać? Najlepiej byłoby, gdyby to był tani kredyt. Ale co to oznacza „tani”? Pożyczenie pieniędzy ma również swoją cenę i jest wyrażone przez koszty całkowite. Im są one mniejsze, tym lepiej. Wymaga to jednak porównania ofert bankowych.

Porównując kredyty zwracaj uwagę na koszty całkowite i oprocentowanie roczne rzeczywiste (RRSO). Jednocześnie pamiętając, że należy porównywać kredyty i pożyczki o jednakowych parametrach. Na przykład ofertę kredytu gotówkowego 23000 zł ze spłatą rozłożoną na 42 miesiące, w ratach równych z ofertą w innym banku z takimi samymi parametrami.

Jeżeli szukasz kredytu, to znajdziesz go tylko w bankach i SKOK-ach, a nie w firmach pożyczkowych! W tych instytucjach są dostępne tylko pożyczki gotówkowe i to naprawdę, znacząco droższe niż podobne bankowe.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok