Pożyczka gotówkowa w Raiffeisen. Jak wziąć mobilny kredyt online w Raiffeisen Digital Bank?

Pożyczkę gotówkową w Raiffeisen Digital Bank można wziąć przez… przez nowoczesną aplikację mobilną. Z finansowania skorzystasz całkowicie online bez wychodzenia z domu. Czy warto z takiej pożyczki skorzystać i czym się ona charakteryzuje?

pożyczka gotówkowa w Raiffeisen Digital Bank
Pożyczka gotówkowa w Raiffeisen. Jak wziąć mobilny kredyt online w Raiffeisen Digital Bank. Opracowanie kredytyporownywarka.pl


Raiffeisen Digital Bank od pewnego już czasu ma w swojej ofercie pożyczkę gotówkową mobilną online. Proces wnioskowania o kredyt odbywa się w dedykowanej aplikacji mobilnej. Kwoty pożyczki, którą można uzyskać? Od 1000 do 150 000 zł. Natomiast spłacić ją można od 12 do 120 miesięcy. Do tego oprocentowanie nominalne roczne stałe 11,38%, kredyt bez prowizji, to wszystko sprawia, że warto bliżej zapoznać się z tą propozycją. Do wnioskowania o pożyczkę wystarczy dowód osobisty i konta w banku, na które przelewane jest wynagrodzenie lub świadczenia emerytalne lub rentowe.

Z artykułu Pożyczka gotówkowa w Raiffeisen dowiesz się jakie jakie usługi świadczy Raiffeisen Digital Bank i co może zaoferować swoim klientom. Ponieważ jest to pożyczka gotówkowa na aplikację mobilną, to wymagane będzie również pobranie i zainstalowanie odpowiedniej aplikacji.

Podstawowa charakterystyka pożyczki gotówkowej w Raiffeisen Digital Bank

Minimalna kwota kredytu: 1000 zł.
Maksymalna kwota kredytu: 150 000 zł.
Minimalny czas spłaty: 12 miesięcy.
Maksymalny czas spłaty: 120 miesięcy.
Oprocentowanie: 11,38% (stałe).
Prowizja: 0%.
Czas wypłaty: 1 dzień roboczy.
Przez internet: Tak.
Pożyczka z aplikacji mobilnej: Tak.
Na dowód: Tak.
Rozmowa z konsultantem: Tak.
Wizyta osobista w banku: Nie.
Podpisanie umowy: online.
Bez zaświadczeń: Tak.
Bez zastawu: Tak.

Raiffeisen Bank już od dawana na polskim rynku

Raiffeisen Digital Bank jest marką Raiffeisen Centrobank AG i częścią międzynarodowej Grupy Raiffeisen Bank International. Austriacki Raiffeisen Centrobank AG (RCB) jest znany na rynku polskim, ponieważ przez wiele lat działał pod nazwą Raiffeisen Bank Polska (później był to Raiffeisen Polbank).

W 2018 r. bank BNP Paribas przejął polski oddział spółki i… bank zniknął z naszego rynku. Ale tylko na chwilę, bo 3 lata później wrócił do Polski właśnie jako Raiffeisen Digital Bank (RDB).

W październiku 2021 roku Raiffeisen Digital Bank udostępnił aplikację na iPhone’y, a w 2023 roku bank cyfrowy RDB ma dla klientów ofertę mobilnej pożyczki gotówkowej.

Na jakich zasadach zaciągniesz pożyczkę gotówkową online w Raiffeisen Digital Bank? O tym wszystkim w tym krótkim artykule.

Co oferuje Raiffeisen Digital Bank?

Klienci nowego Raiffeisen Digital Banku obecnie mają możliwość skorzystania z pożyczki online gotówkowej. I co najbardziej nowatorskie, to jest to, że dostępna jest w aplikacji mobilnej.

Bank poza pożyczką gotówkową oferuje również pożyczkę konsolidacyjną oraz konto osobiste i oszczędnościowe.

Założeniem austriackiego banku jest maksymalne ułatwienie skorzystania z usługi poprzez nowoczesną aplikację bankową.

Bank z Austrii w niedalekiej perspektywie zamierza poszerzyć swoją ofertę również o inne produkty kredytowe oraz karty płatnicze. Oferta kierowana będzie jak na razie wyłącznie do konsumentów, ale w przyszłości propozycje mają zostać rozszerzone również i na przedsiębiorców.

Czy Raiffeisen Digital Bank świadczy usługi w placówkach bankowych?

Raiffeisen Digital Bank jest cyfrowym bankiem, a to oznacza, że swoje usługi świadczy tylko drogą online. Bank nie ma tradycyjnych placówek bankowych, zatem z usług skorzystasz tylko elektronicznie przez internet. Do tego wymagane jest zainstalowanie na telefon komórkowy specjalnej aplikacji mobilnej.

Polska to pierwszy kraj, w którym Raiffeisen Centrobank AG uruchomił bank w pełni cyfrowy.

Polacy bardzo chętnie korzystają z usług świadczonych drogą elektroniczna i chętnie korzystają z nowych technologi.
Jak podaje w swoim raporcie Związek Banków Polskich (ZBP)1, w I kwartale 2023 roku liczba rachunków klientów indywidualnych, którzy mają możliwość korzystania z elektronicznej bankowości wyniosła ponad 42 mln. Obecnie jest również ponad 20 mln użytkowników bankowych aplikacji mobilnych, a prawie 14 mln użytkowników, to użytkownicy tzw. mobile only. Logują się co najmniej raz w miesiącu do aplikacji mobilnej, pomijając logowanie do bankowości elektronicznej.

aktywni użytkownicy bankowej aplikacji mobilnej
Aktywni użytkownicy bankowej aplikacji mobilnej. źródło: zbp.pl

Patrząc zatem z tej perspektywy, Raiffeisen Digital Bank ma potencjalne szanse na pozyskanie znacznej liczby klientów w Polsce.

Raiffeisen Digital Bank – pożyczka gotówkowa online

Raiffeisen Digital Bank proponuje kredyt gotówkowy, a właściwie pożyczkę gotówkową, która jest atrakcyjna z dwóch powodów:

 • warunki finansowania,
 • sposób udzielania – nie spotykany dotychczas na rynku.

Oferta banku Raiffeisen Digital – pożyczka gotówkowa – dostępna jest w aplikacji Raiffeisen bankowość internetowa. Jej główną zaletą jest unikalność – mobilna pożyczka i łatwy sposób składania wniosku przez internet, bez konieczności dołączania papierowych dokumentów. Dodatkowym atutem są również ogólne warunki finansowania.

Jakie są warunki pożyczki online w Raiffeisen Digital Bank?

Kredyt gotówkowy Raiffeisen Digital Banku przeznaczona jest dla konsumentów. Jeżeli chcemy z niej skorzystać, to należy przygotować dowód osobisty oraz spełnić warunki:

1. Uzyskiwać stałe dochody, które mogą pochodzić z umowy o pracę, zlecenia lub o dzieło. Jak również mogą to być świadczenia z tytułu emerytury lub renty.
2. Należy posiadać rachunek bankowy, na które są przelewane dochody i z którego można korzystać w ramach bankowości elektronicznej.
3. Niezbędne jest zainstalowanie aplikacji mobilnej.

Pożyczka gotówkowa w RDB udzielana jest na następujących warunkach:

 • pożyczka gotówkowa od 1000 zł do 150 tys. zł,
 • prowizja 0 zł,
 • czas kredytowania do 10 lat (120 miesięcy),
 • możliwość elastycznej spłaty.

Dodatkowo kredyt gotówkowy w aplikacji Raiffeisen Digital Bank, to:

 • oprocentowanie stałe,
 • decyzja kredytowa może zostać wydana nawet w 15 minut od rozpoczęcia wnioskowania,
 • decyzja kredytowa przez 7 dni w tygodniu.
Bank informuje, że dane na dzień 11 kwietnia 2023 potwierdzają, że 93% klientów otrzymuje decyzję kredytową do 15 min. od momentu rozpoczęcia wniosku kredytowego.

Jaki jest koszt pożyczki online w Raiffeisen Digital Bank?

Jakie jest oprocentowanie pożyczki gotówkowej w Raiffeisen Digital Bank AG? Jest to istotne, ponieważ od jej wysokości zależy wysokość odsetek. Oprocentowanie nominalne jest stałe, która od 11 lutego 2023 wynosi 11,38% w skali roku.

Na jej wysokość składa się stopa referencyjna 5,75 punktów procentowych rocznie oraz marża banku 5,63 punktów procentowych. Łącznie to daje oprocentowanie w wysokości 11,38%.

Opierając się na wyliczeniach z przykładu reprezentatywnego na dzień 31 października 2023 r., RRSO pożyczki wynosi 11,99% przy założeniach, że jest to pożyczka gotówkowa na 54600 zł na 92 raty miesięczne.

Przy oprocentowaniu stałym 11,38% i braku prowizji, całkowity koszt pożyczki to 27 437,74 zł i są to odsetki. Całkowita kwota do zapłaty 82 037,74 zł. Rata kredytowa wyniesie: 91 miesięcznych rat równych po 893 zł i ostatnia 774,74 zł.

Poza odsetkami nie ma innych dodatkowych kosztów. Również, jeżeli korzystasz z usług pośrednika kredytowego.

Aplikacja mobilna Raiffeisen Digital Bank. Jak zainstalować i co warto wiedzieć?

Bez aplikacji mobilnej Raiffeisen Digital Banku nie można skorzystać z pożyczki gotówkowej. Konieczne będzie zatem pobranie na smartfona aplikacji mobilnej banku.

Na stronie internetowej banku nie ma możliwości aplikowania o kredyt gotówkowy. Natomiast można skorzystać z kalkulatora rat i kosztów kredytowych.

Aplikacja Raiffeisen Digital Bank dostępna jest dla posiadaczy telefonów z systemem iOS i Androida.

1. Mobilne aplikacja Raiffeisen DB do wnioskowania o pożyczkę gotówkową jest darmowa i można ją pobrać na kilka sposobów:

 • sklep App Store lub Google Play,
 • na stronie banku należy podać numer swojego telefonu komórkowego i zainstalować aplikację poprzez link otrzymany w SMS-ie,
 • korzystając z kodu QR.

2. Jeżeli aplikacja Raiffeisen Digital Banku została już pobrana na smartfona, to wówczas poprosi Ciebie o utworzenie profilu z danymi dotyczącymi:

 • sześciocyfrowego kodu PIN,
 • imienia i nazwiska,
 • numeru telefonu komórkowego,
 • adresu mailowego.

Komunikacja z klientem przeprowadzana jest telefonicznie oraz przez pocztę mailową. Istotne jest, aby podać poprawny numer telefonu oraz adres email, ze względu na to, że bank właśnie tymi kanałami przesyła potrzebne kody weryfikacyjne.

4.W kolejnym kroku należy wyrazić zgody na ocenę kredytową. Niezależnie o jaki kredyt wnioskujemy i w jakiej formie, bank musi dokonać analizy zdolności i wiarygodności kredytowej.

Zgoda dotyczy przekazania przez bank informacji dotyczących Twoich zobowiązań lub innych danych w celu: weryfikacji i oceny zdolności kredytowej i/lub wiarygodności płatniczej. Obejmuje ona następujące podmioty:

 • Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej,
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej,
 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.

4. Po wyrażeniu zgody następuje weryfikacja tożsamości za pośrednictwem wideorozmowy. Wymaga to oczywiście połączenia z internetem i przygotowania dowodu osobistego.

Po wyrażeniu zgody na dostęp do kamery i mikrofonu smartfona, można przeprowadzić właściwą rozmową z konsultantem z banku Raiffeisen Digital. Podczas rozmowy należy potwierdzić obywatelstwo polskie i to, że jesteś mieszkańcem Polski oraz, że środki z uzyskanej pożyczki gotówkowej zostaną przeznaczone na cel konsumpcyjny.

W czasie rozmowy potwierdzisz swoją tożsamość i jednocześnie bank zweryfikuje Twoją wiarygodność kredytową. Uzyskiwane dochody są sprawdzana przez Raiffeisen Digital Bank poprzez jednorazowe i bezpieczne zalogowanie się na Twoje konto osobiste. Po zakończeniu weryfikacji można złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową.

Pożyczka Raiffeisen Digital Bank – na jaką kwotę można zaciągnąć?

Pożyczka gotówkowa online w Raiffeisen Digital Banku musi zmieścić się w zakresie 5000 zł – 150 000 zł. Oczywiście, że właściwa wysokość i czas spłaty zostaną ustaloną indywidualnie i uzależnione będą od zdolności kredytowej klienta.

Pożyczka Raiffeisen Digital Bank – jak skorzystać?

Skorzystanie z oferty mobilnej pożyczki gotówkowej online w Raiffeisen Digital Bank wymaga zainstalowania aplikacji, a następnie przeprowadzenia wideorozmowy i złożenia wniosku o pożyczkę.

Podczas rozmowy klient musi potwierdzić swoje dane osobowe – wymagany jest dowód osobisty – oraz wyrazić zgodę na sprawdzenie wymaganych baz oraz zweryfikowania dochodów przez konto bankowe.

Proces ubiegania się o pożyczkę w Raiffeisen Bank jest nieco podobny do składania wniosku pożyczkowego w firmach pożyczkowych internetowych. Na przykład nie jest wymagane przesyłanie do banku dokumentów potwierdzających dochody. Jest to klasyczny kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach.

Różnica jednak nie sprowadza się tylko do instytucji, w której składamy wniosek – jest to bank, a nie firma pożyczkowa – ale i do maksymalnej kwoty pożyczki oraz czasu spłaty (10 lat).

Jak długo czeka się na decyzję kredytową w RDB? Decyzja jest podejmowana w około 20 minut. Bank musi mieć czas, aby m.in. pobrać i sprawdzić BIK.

Wniosek pożyczkowy rozpatrzony pozytywnie oznacza szybką możliwość zawarcia umowy drogą elektroniczną i przelanie środków na rachunek.

Pożyczka Raiffeisen z aplikację mobilną online jest udzielana całkowicie online, 100% przez internet – bez konieczności wychodzenia z domu.

Pożyczka mobilna online w RDB – wymagane dokumenty

Aby ubiegać się o pożyczkę gotówkową mobilną należy spełnić następujące warunki:

 • posiadać dowód osobisty oraz mieszkać w Polsce,
 • uzyskiwać regularny dochód na podstawie umowy o pracę, zlecenie, o dzieło lub otrzymywać emeryturę lub rentę,
 • posiadać polski numer telefonu komórkowego z możliwością zainstalowania aplikacji mobilnej,
 • wymagane jest konto w banku, do które przelewane jest Twoje wynagrodzenie.

Żadne inne dodatkowe dokumenty nie są potrzebne, np. zaświadczenie o zatrudnieniu lub wysokości zarobków. Zostaną one zweryfikowane poprzez jednorazowe zalogowanie się na Twój rachunek w banku.

Lista banków z której da się zweryfikować dochód w aplikacji RDB:

 • Alior Bank,
 • Bank Pocztowy,
 • BNP Paribas,
 • BOŚ Bank,
 • Credit Agricole,
 • eSKOK,
 • ING,
 • mBank,
 • Millenium Bank,
 • Nest Bank,
 • Pekao Bank,
 • PKO BP,
 • Santander Bank.
Bank nie ma dostępu do żadnych danych logowania, pinów i haseł. Cały proces jest w pełni bezpieczny.

Czy warto rozważyć ofertę banku Raiffeisen Digital?

Jest to niezwykle ciekawy i nowoczesny sposób na pożyczenie pieniędzy z mobilną pożyczką gotówkową w Raiffeisen Digital. Jeżeli cenimy sobie czas i wygodę, to pożyczka gotówkowa Raiffeisen Digital może zostać rozważona.

Zapewne część potencjalnych klientów, którzy poprzednio nie miało do czynienia z pożyczkami online, może mieć obawy przed zainstalowaniem aplikacji oraz wnioskowania (wraz z weryfikacją tożsamości) przez internet. Jest to jednak rozwiązanie wygodne i jednocześnie stosowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Zobowiązanie nawet na wysoką kwotę można zaciągnąć w podobny sposób – szybko i prosto – jak niebankową pożyczkę, czyli na dowód, bez zaświadczeń o zarobkach i przez internet.

Przeważnie banki udzielają pożyczek przez internet, w podobnej formie, jeżeli klient posiada konto w danym banku. Dodatkowo maksymalna kwota pożyczki jest znacznie niższa.

Zalet i wad oferty Raiffeisen Digital Banku

Mobilna pożyczka gotówkowa online:

Zalety

Wady

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu.

Wymaga pobrania aplikacji na smartfona.

Wysoka maksymalna kwota kredytu online – 150 tys. zł.

Limit na minimalną kwotę kredytu – 5 tys. zł.

Prowizja 0%.

Weryfikacji tożsamości wymaga dostępu do konta bankowego.

Niewielkie formalności w procesie ubiegania się o kredyt.

Niewielkie zakres akceptowanych źródeł dochodu.

Nie ma konieczności zakładania konta.

Szybka decyzja kredytowa.

1 Raport NetB@nk, I kwartał 2023 zbp.pl/getmedia/a9ffade0-6e8d-40d5-bd3a-e2330911fbfb/Raport-NetB@nk,-I-kwartal-2023.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok