Pożyczka gotówkowa 2500 zł

2024-02-26 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa 2500 zł w banku czy w firmie pożyczkowej w internecie? Sprawdź, jaka jest tania pożyczka gotówkowa na 2500 zł: banki, firmy pożyczkowe pożyczki krótkoterminowe oraz ratalne.
pożyczka gotówkowa 2500 zł
Pożyczka gotówkowa 2500 zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Pożyczka gotówkowa na 2500 zł jest dość nietypową pożyczką. Przeważnie szukamy pożyczek na „pełne wartości”, np. na 1000 zł czy 2000 zł . Ale nie ma absolutnie żadnych problemów, aby znaleźć pożyczkę również na taką kwotę.

Pożyczkę gotówkową na 2500 zł znajdziemy zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej w internecie – na raty oraz krótkoterminową do 60 dni.

Tania lub najtańsza pożyczka w wysokości 2500 złotych? Wszytko zależy od tego w jakiej instytucji pożyczamy i jaki jest jej koszt całkowity (RRSO) w porównaniu do innych pożyczek gotówkowych.

Pożyczka gotówkowa 2500 zł w banku

Decydując się na pożyczkę bankową, niezbędne do jej uzyskania jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej. Zamiast pożyczki gotówkowej możemy również wybrać kartę kredytową lub limit w koncie bankowym.

Wniosek o pożyczkę możemy złożyć na kilka sposobów:

 • W swoim banku, korzystając z bankowości internetowej lub dzwoniąc na infolinię.
 • W placówce wybranego banku.
 • Online – pożyczka gotówkowa przez internet. W zależności od oferty bankowej, procedura odbywa się w 100% online lub w modelu mieszanym: online i podczas rozmowy z doradcą bankowym.
 • Z aplikacją mobilną danego banku – wymaga to ściągnięcia i zainstalowania aplikacji banku na telefon komórkowy.

Przy wyszukiwaniu pożyczki na 2500 zł można skorzystać z porównywarki pożyczek gotówkowych. Wyszukasz zarówno pożyczki standardowe, jak i internetowe.

Porównywarka pożyczek gotówkowych w bankach służy do zapoznania się z propozycjami banków, szybkiego kontaktu z instytucją i oszacowaniu rat.

Poniższe zestawienia umożliwiają wysłanie formularza kontaktowego, co pozwala na skontaktowanie się telefonicznie z pracownikiem banku.

Musisz być przygotowany na to, że doradca na pewno dokona weryfikacji tożsamości (należy przygotować dowód osobisty) oraz przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej, co umożliwi (lub nie – jeżeli zdolności nie będzie) przedstawienia szczegółów oferty.

2500 zł pożyczki – jaka rata?

Przykładowe obliczenia rat kredytowych. Pożyczka gotówkowa 2500 zł w banku przy założeniach, że oprocentowanie nominalne wynosi 11,89% i nie ma innych kosztów poza odsetkami.

Obliczenia dla rat równych oraz kosztów odsetkowych:

 • 10 miesięcy: 263,83 zł – 138,25 zł.
 • 15 miesięcy: 180,18 zł – 202,72 zł.
 • 20 miesięcy: 138,41 zł – 268,21 zł.
 • 24 miesiące: 117,56 zł – 321,33 zł.
pożyczka gotówkowa w banku 2500 zł raty i koszty odsetkowe
Pożyczka gotówkowa w banku 2500 zł raty i koszty odsetkowe. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Powyższy wykres jasno pokazuje, że pochodną wydłużenia czasu spłaty i tym samym zmniejszania raty, jest zwiększenie kosztów odsetkowych i tym samym ceny za pożyczony kapitał.

Pożyczka gotówkowa 2500 zł krótkoterminowa do 60 dni

Korzystając z internetu i szukając pożyczki gotówkowej w firmach pożyczkowych online, znajdziemy dwa rodzaje pożyczek: krótkoterminowe do 60 dni (tzw. chwilówki) oraz pożyczki na raty.

Pożyczka pozabankowa internetowa, to jest dobre rozwiązanie (pod warunkiem, że jest w miarę tanie) dla osób, które nagle potrzebują dodatkowych środków, a nie mają czasu szukać firm pożyczkowych stacjonarnych

Korzystając z takiego zestawienia jak poniżej, możemy szybko wypełnić wniosek o pożyczkę na stronie firmy pożyczkowej.

Obecnie niewiele firm oferuje krótkoterminowe pożyczki darmowe, w „promocji” za 0 zł. Ale oczywiście można takie znaleźć. Jest to pożyczka darmowa dla nowych klientów i oznacza, że nie zapłaci on żadnych odsetek, ani prowizji (RRSO 0%) pod warunkiem, że ureguluje ją w terminie.

Wybierając pożyczkę gotówkową 2500 przez internet, wniosek pożyczkowy wypełniamy na stronie wybranej firmy pożyczkowej.

Pożyczka gotówkowa 2500 zł na raty

Pożyczka gotówkowa 2500 zł na raty może być alternatywą dla pożyczki bankowej. Taka pożyczka wiąże się mniejszą liczbą formalnościami i mniej restrykcyjnym podejściem do składanego wniosku. Nie oznacza to wcale, że każdy wnioskujący otrzyma pożyczkę. Musi on oczywiście przejść pozytywnie procedurę weryfikacyjną.

Po potwierdzeniu tożsamości i sprawdzeniu jego wiarygodności finansowej, firma pożyczkowa może wydać pozytywną decyzję o udzielenia pożyczki.

Nie miejmy jednak złudzeń: taka pożyczka na 2500 zł w ratach miesięcznych na pewno będzie zdecydowanie droższa niż w banku.

Porównanie kosztów pożyczki bankowej i niebankowej

Takie porównanie można zrobić jedynie dokonując symulacji. Każdy bank i instytucje niebankowe, mają bardzo różne propozycje.

Przyjmijmy również, że propozycja pożyczki gotówkowej w banku jest korzystniejsza (i tak jest w istocie).

Pożyczka gotówkowa w banku 2500 zł:

1. RSO 11,89%, takie jak z przykładu powyżej (nie jest to szczególnie atrakcyjne oprocentowanie, ponieważ znaleźć można również propozycje z oprocentowaniem nominalnym poniżej 11%.
2. Prowizja 0% i nie ma innych kosztów dodatkowych.

Pożyczka gotówkowa w firmie pożyczkowej 2500 zł:

1. RSO 15%.
2. Prowizja 10% od wartości pożyczki – 250 zł. Zapłacona i nie wliczana do rat równych.

Koszty odsetkowe pożyczki:

 • 10 miesięcy 175,08 zł.
 • 15 miesięcy: 257,24 zł.
 • 20 miesięcy: 341,02 zł.
 • 24 miesiące: 409,20 zł.

Koszt całkowity pożyczki 2500 zł (odsetki + prowizja 250 zł):

 • 10 miesięcy 425,08 zł.
 • 15 miesięcy: 507,24 zł.
 • 20 miesięcy: 591,02 zł.
 • 24 miesiące: 659,20 zł.
porównanie koszt całkowitych: pożyczka 2500 zł w banku i firmie pożyczkowej
Porównanie kosztów całkowitych: pożyczka 2500 zł w banku i firmie pożyczkowej. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Jest to oczywiście tylko symulacja kosztów i w porównaniu rzeczywistych ofert bankowych i niebankowych otrzymalibyśmy inne wyliczenia. Ma to jednak zobrazować, że różnice kosztowe (w cenie finansowania) są znaczące.

Zestawienie firm pożyczkowych, w których można o pożyczkę zapytać. Lista obejmuje zarówno pożyczki krótkoterminowe, jak i ratalne:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok