Kredyt konsolidacyjny 35 tys. zł – uporządkuj finanse i obniż raty!

Czy masz obecnie kilka zobowiązań bankowych „na głowie” i nie tylko chcesz zmniejszyć ich liczbę, ale i jednocześnie obniżyć ratę? Kredyt konsolidacyjny na 35 tysięcy złotych pozwala skonsolidować – zamienić kilka kredytów w jeden. I do tego z jedną mniejszą ratą.
ilustracja do wpisu: kredyt konsolidacyjny 35 tysięcy złotych
Kredyt konsolidacyjny 35 tys. zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to nowy kredyt na spłatę innych kredytów.

Nie jest to jednak kolejne zobowiązanie, które zwiększy ich liczbę w naszym portfelu kredytowym. Jest to całkowicie nowy kredyt, ale może to być również pożyczka konsolidacyjna bankowa. To nowe zobowiązanie jest udzielane na nowych warunkach, niekoniecznie w tym samym banku, w którym spłacamy konsolidowane zobowiązania.


Czy są korzyści z konsolidacji na 35 tysięcy?

Zanim odpowiemy czy są jakieś korzyści z przeprowadzenia konsolidacji, warto odpowiedzieć na pytanie jak działa? W procesie konsolidacji bieżące (wybrane) kredyty i pożyczki zostają spłacone. Nie tylko zatem zmniejszamy ich liczbę do jakiegoś rozsądnego poziomu, ale jednocześnie uzyskujemy możliwość obniżenia comiesięcznych rat. Dzieje się to poprzez wydłużenie czasu kredytowania.

Oczywiście nie jest to żadne remedium na źródło powstałych kłopotów finansowych i nie poprawi radykalnie kondycji naszego budżetu. Nie zapobiega również nadmiernemu zadłużeniu się, a co więcej, poprawa zdolności kredytowej może stać się asumptem do zaciągania kolejnych kredytów.

Ale, jeżeli zamierzamy poprawić bilans domowego budżetu i przeprowadzić sanację domowych finansów, to może to być pierwszy krok do ich naprawy, dodatkowo ograniczając również inne wydatki.

Kredyt konsolidacyjny pozwala również uzyskać dodatkowe środki z przeznaczeniem na dowolny cel, jeżeli uzyskamy wystarczającą zdolność kredytową.


Jakie kredyty można spłacić kredytem konsolidacyjnym?

Zakres konsolidacji może być bardzo szeroki i obejmować wiele różnych zobowiązań zaciągniętych w bankach (oczywiście, że mogą to być różne banki). Każdy bank prowadząc własną politykę kredytową, ustala jakie produkty mogą być spłacone.

Najczęściej są to pożyczki i kredyty gotówkowe, ale również mogą to być kredyty i pożyczki:

 • samochodowe,
 • ratalne,
 • limity w kartach kredytowych i na rachunkach ROR.

Czy z kredytu konsolidacyjnego można spłacić pożyczki niebankowe?

Niebankowe pożyczki to najczęściej chwilówki i pożyczki ratalne. Są dwie możliwości, które pozwalają pozbyć się takiego drogiego zadłużenia:

 1. Pożyczka konsolidacyjna – bank wyznacza termin, w jakim należy spłacić wybrane zobowiązania (bankowe i niebankowe). Pamiętaj, że kredyt bankowy i pożyczka pozabankowa to nie jest to samo!
 2. Kredyt konsolidacyjny z dodatkową pożyczką gotówką – bank może udzielić nam pożyczkę na dowolny cel (w ramach konsolidacji) i z tych środków można spłacić zobowiązania niebankowe.

W przypadku „czystego” kredytu konsolidacyjnego, to bank spłaca nasze zobowiązania wyszczególnione we wniosku kredytowym. Nam pozostanie już spłacać nowy kredyt, zgodnie z warunkami umowy.


Jak wziąć kredyt konsolidacyjny na 35 tysięcy złotych?

Przede wszystkim należy zapoznać się z propozycjami kredytów konsolidacyjnych w bankach.

1. Przygotuj informacje o zobowiązaniach, które chcesz skonsolidować:

 • Zgromadź dokumenty, np. umowy kredytowe, wyciągi z kont.
 • Zapisz kwotę kapitału pozostałego do spłaty (suma wszystkich rat) – określa ona wysokość konsolidacji. Zapisz wysokości rat poszczególnych kredytów oraz oprocentowanie każdego z nich. Te wszystkie informacje dodatkowo mogą się Tobie przydać do analizowania ofert kredytowych.
 • Określ łączną kwotę, którą chcesz skonsolidować i czy decydujesz się na dodatkową gotówkę.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego wymaga posiadania zdolności kredytowej. Jak ją sprawdzić?

 • Możesz skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej dostępnego na stronach internetowych. Są to jednak mocno oszacowane wyliczenia, w których brane są przede wszystkim dochody i wydatki.
 • Najlepsza możliwość, to kontakt z wybranym bankiem, który przeprowadzi dokładne wyliczenia uwzględniając Twoją indywidualną sytuację.

Konsolidacja kredytu jest możliwa:

 1. Tylko przy odpowiedniej zdolności kredytowej wnioskodawcy. Nie ma znaczenia fakt, że przed każdym z wcześniej udzielonych zobowiązań banki ją analizowały. Liczy się sytuacja bieżąca.
 2. Wnioskodawca musi mieć również pozytywną historią kredytową w BIK, a poza tym dane nie mogą się znajdować w żadnym z rejestrów dłużników.

Dlatego wniosek o konsolidację kredytów warto złożyć jeszcze zanim pojawią się opóźnienia w płatnościach i kiedy wykazujemy się odpowiednio wysoką zdolnością i dobrą historią kredytową.


Kredyt konsolidacyjny 35 tysięcy – porównanie ofert z 3 banków

Porównanie ofert banków jest istotne, aby móc wybrać najlepszą opcję. Poniżej trzy propozycje na konsolidację kredytów.

Bank Pekao S.A. oferuje pożyczkę konsolidacyjną w ramach kampanii „ODKRY WAKACYJNY LUZ”. RRSO wynosi 11,56%, a prowizja 0%, jeżeli pożyczysz od 10 000 zł do 250 000 zł na okres od 96 do 120 miesięcy. Dodatkowe korzyści to możliwość uzyskania dodatkowych środków do 25% kwoty konsolidowanej oraz karencja w spłacie pożyczki (pierwsza rata w 3. miesiącu). Oferta ważna jest do 31.07.2024 r.

Alior Bank promuje swój internetowy kredyt konsolidacyjny z hasłem „JEDNA RATA. ZAMIAST KILKU”. RRSO wynosi 12,57%, a prowizja 0%. Kwota kredytu to maksymalnie 200 000 zł, a okres spłaty może trwać do 10 lat. Dodatkowe korzyści to możliwość uzyskania dodatkowej gotówki oraz szybka i zdalna obsługa wniosku. Oferta skierowana jest do nowych klientów banku.

Natomiast w banku zmieniającego się świata, czyli w BNP Paribas można skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. RRSO wynosi 12,11%, a prowizja 0%. Możesz pożyczyć od 1 000 zł do 230 000 zł na okres do 120 miesięcy. Dodatkowe korzyści to możliwość skorzystania z ubezpieczenia kredytu.

Która z propozycji jest najlepsza? Wszystkie trzy oferty przedstawiają konkurencyjne warunki kredytowania, ale wybór oferty zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Pamiętaj, że zaciągnięcie kredytu to poważna decyzja. Przed złożeniem wniosku o kredyt konsolidacyjny:

 • Porównaj oferty różnych banków.
 • Dokładnie przeczytaj umowę kredytową przed jej podpisaniem.
 • Upewnij się, że rozumiesz warunki spłaty kredytu.
 • W razie wątpliwości skonsultuj się ponownie z doradcą z banku.
PekaoAlior BankBNP
onlineNIETAK
(model hybrydowy)
NIE
maksymalna kwota250 tys. zł200 tys. zł230 tys. zł
okres spłatydo 120 m-cydo 120 m-cydo 120 m-cy
prowizjaTAK/NIE*NIENIE
oprocentowanie10,99%11,90% (stałe)11,49% (stałe)

* W Banku Pekao prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą pożyczki konsolidacyjnej z okresem kredytowania od 96 miesięcy.

Wyliczenia na podstawie oprocentowania z przykładów reprezentatywnych. Wysokość rat jest równa i nie obejmuje ewentualnych kosztów dodatkowych.
porównanie kredyty konsolidacyjne na 35 tysięcy: raty i koszty odsetkowe
Porównanie rat i kosztów odsetkowych w trzech bankach dla kredytu konsolidacyjnego na 35 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Jaka rata dla kredytu konsolidacyjnego na 35 tysięcy?

Załóżmy, że sprawdziliśmy już dostępne propozycje. Pojawia się pytanie: jaka będzie rata dla kredytu konsolidacyjnego na 35 tysięcy złotych? Szukać kalkulatora kredytowego? Nie.

Propozycja kredytowa może się różnić od końcowej oferty przedstawionej przez bank. Może być zarówno korzystniejsza, ale i nieco gorsza. Wszystko zależy od uzyskanej oceny kredytowej. Im jest ona lepsza, to większe szanse, że uzyskamy atrakcyjniejsze warunki kredytowania i jednocześnie zyskujemy większą siłę negocjacyjną.

Najlepszym sposobem, aby dokładnie – co do grosza – dowiedzieć, ile wyniesie rata, jest skontaktowanie się z bankiem, w którym zamierzamy wziąć kredyt.

Ratę kredytową można jednak oszacować lub wyliczyć przyjmując określone założenia kredytowe. I tak dla kredytu konsolidacyjnego na 35 tysięcy z oprocentowaniem rocznym 11,89% bez kosztów dodatkowych, rata i koszt całkowity wyniosą:

czas spłatywysokość raty
równej
koszt
odsetkowy
3 lata1 160,66 zł6 783,86 zł
4 lata919,80 zł9 150,16 zł
5 lat776,61 zł11 596,69 zł
6 lat682,26 zł14 122,45 zł

Jak wyliczyć odsetki? Odsetki od kredytu: wzór na odsetki od kredytu.

Raty kredytowe przy tej wysokości finansowania i przy długim okresie kredytowania mogą się różnić nieznacznie w poszczególnych bankach. Ale już różnice w koszcie całkowitym będą zauważalne. Warto o tym pamiętać, ponieważ wysokość zadłużenia najczęściej wzrośnie po konsolidacji. Ma to związek z tym, że oddajemy nie tylko kapitał, ale i koszt kredytowy.

Ale uwaga! Na konsolidacji i samym kredycie konsolidacyjnym również można zaoszczędzić. Warunek jest jeden: nowy kredyt musi mieć korzystniejsze warunki kredytowania niż konsolidowane zobowiązania. Przeczytaj: Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?


Jakie zarobki kredyt konsolidacyjny 35 tysięcy?

To bardzo istotna kwestia: zarobki netto. Jest to jeden z elementów oceny zdolności kredytowej. Poza nim liczą się również wydatki stałe, inne wydatki kredytowe i pożyczkowe (w tym także limity) oraz liczba osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym.

Czy wysokość uzyskiwanych dochodów są gwarancją uzyskania kredytu konsolidacyjnego? O tym zadecyduje bank analizując wniosek kredytowy. Można jednak oszacować w pewnym stopniu ich wysokość.

Przyjmijmy zatem kolejne założenia, które pozwolą oszacować wysokość zarobków netto przy konsolidacji na 35000 zł w dwóch wariantach: dla singla i rodziny 2 + 1.

 • konsolidacja obejmuje wszystkie zobowiązania (w tym również limity w kartach i na kontach),
 • wysokość konsolidacji bez opcji dodatkowej gotówki: 35000 zł.

Czas spłaty kredytu – oszacowana wysokość zarobków netto:

3 lata4 lata5 lat6 lat
singiel2900 zł2400 zł2200 zł2000 zł
rodzina 2 + 14800 zł4500 zł4400 zł4300 zł


Kredyt konsolidacyjny 35 tys. zł – podsumowanie

Jeżeli zajdzie wspomniana sytuacja związana z trudnościami w regulowaniu rat kredytowych, to warto wówczas rozważyć pomysł konsolidacji. Podobnie jak każdy inny kredyt ma swoje plusy i minusy.

Kredyt konsolidacyjny jest rodzajem kredytu gotówkowe z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań kredytowych w tym samym i/lub w innych bankach.

Jeżeli zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, to przypomina pożyczkę hipoteczną.

Zalety kredytu konsolidacyjnego na 35000 zł

 1. Umożliwia zamknięcie wybranych kredytów i pożyczek bankowych z nowego kredytu. Zamiast kilku rat kredytowych, spłacana jest tylko jedna rata.
 2. Skonsolidować można różne kredyty, począwszy od kredytów gotówkowych, a kończąc na limitach w kartach i w rachunkach.
 3. Rata jest zazwyczaj mniejsza (czasami może być nawet i o 20-30%) od sumy rat, które spłacaliśmy dotychczas. Jest to możliwe poprzez wydłużenie okresu kredytowania.
 4. Odzyskanie płynności finansowej oddala niebezpieczeństwo krachu domowych finansów – pod warunkiem, że jednak nie będziemy się dalej zadłużać.
 5. Przeważnie kredyt konsolidacyjny jest tańszy niż kredyt lub pożyczka gotówkowa.
 6. Konsolidacja poprawia naszą zdolność kredytową (możliwe jest wówczas pożyczenie dodatkowych pieniędzy w ramach nowego kredytu).
 7. Na konsolidacji można zaoszczędzić, pod warunkiem, że nowy kredyt jest korzystniejszy, zostanie odpowiednio dobrany czas kredytowania i przeprowadzona analiza kosztów.

Wady kredytu konsolidacyjnego

 1. Nowy kredyt, to nowe koszty związane z kredytem. Najczęściej są to odsetki, ale mogą wystąpić ewentualne koszty dodatkowe, np. prowizja czy ubezpieczenie.
 2. Obniżka rat kredytowych następuje poprzez wydłużenie okresu kredytowania – a to oznacza większe odsetki od kredytu.
 3. Niektóre z banków mają wymagania co do dolnego limitu kredytowanych zobowiązań i produktów, które można skonsolidować.
Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok