Kredyt konsolidacyjny 35 tysięcy złotych

Kredyt konsolidacyjny na 35 tysięcy złotych pozwala skonsolidować – zamienić kilka kredytów w jeden – z jedną mniejszą ratą. W jakim banku zdecydować się na konsolidację i kredyt? Na początku kilka podstawowych informacji na temat samego kredyt i konsolidacji, a w dalszej części można zapoznać się z propozycjami banków i skontaktować się w sprawie kredytu.
kredyt konsolidacyjny 35 tysięcy złotych
Kredyt konsolidacyjny 35 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to nowy kredyt na spłatę innych kredytów. Nie jest to jednak kolejne zobowiązanie, które zwiększy ich liczbę w naszym portfelu kredytowym. Jest to całkowicie nowy kredyt (może być również pożyczka konsolidacyjna) udzielany na nowych warunkach, niekoniecznie w tym samym banku, w którym spłacamy konsolidowane zobowiązania.

Dzięki konsolidacji bieżące kredyty i pożyczki zostają spłacone, nie tylko zmniejszamy ich liczbę do jakiegoś rozsądnego poziomu, ale mamy jednocześnie możliwość obniżenie comiesięcznych rat. Dzieje się to poprzez wydłużenie czasu kredytowania.

Oczywiście nie jest to żadne remedium na źródło powstałych kłopotów finansowych i nie poprawi radykalnie kondycji naszego budżetu.

Konsolidacja kredytów nie zapobiega również nadmiernemu zadłużeniu się. Poprawa zdolności kredytowej może stać się asumptem do zaciągania kolejnych kredytów.

Ale, jeżeli zamierzamy poprawić bilans domowego budżetu i przeprowadzić sanację domowych finansów, to może to być pierwszy krok do ich naprawy, dodatkowo ograniczając również inne wydatki.

Konsolidacja zmniejsza liczbę spłacanych zobowiązań, a kredyt konsolidacyjny poprawia płynność finansową poprzez wydłużenie czasu kredytowania i zmniejszenia nowej raty.

Gdzie po kredyt konsolidacyjny na 35 tysięcy złotych? Można o kredyt zapytać w poniższych bankach:

Jaka rata dla kredytu konsolidacyjnego na 35 tysięcy?

Załóżmy, że sprawdziliśmy już dostępne propozycje. Pojawia się pytanie: jaka będzie rata dla kredytu konsolidacyjnego na 35 tysięcy złotych? Szukać kalkulatora kredytowego? Nie.

Propozycja kredytowa może się różnić od końcowej oferty przedstawionej przez bank. Może być zarówno korzystniejsza, ale i nieco gorsza. Wszystko zależy od uzyskanej oceny kredytowej. Im jest ona lepsza, to większe szanse, że uzyskamy atrakcyjniejsze warunki kredytowania i jednocześnie zyskujemy większą siłę negocjacyjną.

Najlepszym sposobem, aby dokładnie – co do grosza – dowiedzieć, ile wyniesie rata, jest skontaktowanie się z bankiem, w którym zamierzamy wziąć kredyt.

Ratę kredytową można jednak oszacować lub wyliczyć przyjmując określone założenia kredytowe. I tak dla kredytu konsolidacyjnego na 35000 zł z oprocentowaniem rocznym 11,89% bez kosztów dodatkowych, rata i koszt całkowity wyniosą:

 • 4 lata: 919,80 zł – 9 150,16 zł.
 • 5 lat: 776,61 zł – 11 596,69 zł.
 • 6 lat: 682,26 zł – 14 122,45 zł.

Raty kredytowe przy tej wysokości finansowania i przy długim okresie kredytowania, mogą się różnić nieznacznie w poszczególnych bankach. Ale już różnice w koszcie całkowitym będą zauważalne. Warto o tym pamiętać, ponieważ wysokość zadłużenia najczęciej wzrośnie po konsolidacji. Ma to związek z tym, że oddajemy nie tylko kapitał, ale i koszt kredytowy.

Ale uwaga! Na konsolidacji i samym kredycie konsolidacyjnym również można zaoszczędzić. Warunek jest jeden: nowy kredyt musi mieć korzystniejsze warunki kredytowania niż konsolidowane zobowiązania. Przeczytaj: Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt konsolidacyjny 35000 zł

To bardzo istotna kwestia: zarobki netto. Jest to jeden z elementów oceny zdolności kredytowej. Poza nim liczą się również wydatki stałe, inne wydatki kredytowe i pożyczkowe (w tym także limity) oraz liczba osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym.

Czy wysokość uzyskiwanych dochodów są gwarancją uzyskania kredytu konsolidacyjnego? O tym zadecyduje bank analizując wniosek kredytowy. Można jednak oszacować w pewnym stopniu ich wysokość.

Przyjmijmy zatem pewne założenia, które pozwolą oszacować wysokość zarobków netto przy konsolidacji na 35000 zł w dwóch wariantach: dla singla i rodziny 2 + 1.

 • konsolidacja obejmuje wszystkie zobowiązania (w tym również limity w kartach i na kontach),
 • wysokość konsolidacji bez opcji dodatkowej gotówki: 35000 zł.

Czas spłaty kredytu – oszacowana wysokość zarobków netto:

DLA SINGLA.

 • 3 lata (36 miesięcy) – 2900 zł,
 • 4 lata (48 miesięcy) – 2400 zł,
 • 5 lat (60 miesięcy) – 2200 zł,
 • 6 lat (72 miesiące) – 2000 zł.

RODZINA 2+ 1.

 • 3 lata (36 miesięcy) – 4800 zł,
 • 4 lata (48 miesięcy) – 4500 zł,
 • 5 lat (60 miesięcy) – 4400 zł,
 • 6 lat (72 miesiące) – 4300 zł.

Podsumowanie: kredyt konsolidacyjny 35 tysięcy złotych

Jeżeli zajdzie wspomniana sytuacja związana z trudnościami w regulowaniu rat kredytowych, to warto wówczas rozważyć pomysł konsolidacji. Podobnie jak każdy inny kredyt ma swoje plusy i minusy.

Kredyt konsolidacyjny jest rodzajem kredytu gotówkowe z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań kredytowych w tym samym i/lub w innych bankach.

Jeżeli zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, to przypomina pożyczkę hipoteczną.

Zalety kredytu konsolidacyjnego na 35000 zł

 1. Umożliwia zamknięcie wybranych kredytów i pożyczek bankowych z nowego kredytu. Zamiast kilku rat kredytowych, spłacana jest tylko jedna rata.
 2. Skonsolidować można różne kredyty, począwszy od kredytów gotówkowych, a kończąc na limitach w kartach i w rachunkach.
 3. Rata jest zazwyczaj mniejsza (czasami może być nawet i o 20-30%) od sumy rat, które spłacaliśmy dotychczas. Jest to możliwe poprzez wydłużenie okresu kredytowania.
 4. Odzyskanie płynności finansowej oddala niebezpieczeństwo krachu domowych finansów – pod warunkiem, że jednak nie będziemy się dalej zadłużać.
 5. Przeważnie kredyt konsolidacyjny jest tańszy niż kredyt lub pożyczka gotówkowa.
 6. Konsolidacja poprawia naszą zdolność kredytową (możliwe jest wówczas pożyczenie dodatkowych pieniędzy w ramach nowego kredytu).
 7. Na konsolidacji można zaoszczędzić, pod warunkiem, że nowy kredyt jest korzystniejszy, zostanie odpowiednio dobrany czas kredytowania i przeprowadzona analiza kosztów.

Wady kredytu konsolidacyjnego

 1. Nowy kredyt, to nowe koszty związane z kredytem. Najczęściej są to odsetki, ale mogą wystąpić ewentualne koszty dodatkowe, np. prowizja czy ubezpieczenie.
 2. Obniżka rat kredytowych następuje poprzez wydłużenie okresu kredytowania – a to oznacza większe odsetki od kredytu.
 3. Niektóre z banków mają wymagania co do dolnego limitu kredytowanych zobowiązań i produktów, które można skonsolidować.

Przeczytaj również

O konsolidacji kredytów oraz kredytach hipotecznych:

jakie banki przychylne w temacie konsolidacji i kredytu konsolidacyjnego
Artkuł: O konsolidacji i kredytach konsolidacyjnych. Źródło publikacji: kredytyporownywarka.pl

Jaki banki są najbardziej przychylne kredytobiorcom i otwarte przy przenoszeniu kredytów? Rzecz jest oczywiście o konsolidacji kredytów i kredycie konsolidacyjnym. Dzięki skorzystaniu z takiego rozwiązania, możliwe jest przeniesienie (pisząc w potocznym żargonie), czyli skonsolidowanie wybranych pożyczek oraz kredytów bankowych w nowy, jeden kredyt. Banki oferują kredyty, ale i pożyczki konsolidacyjne (również w modelu hybrydowym online-telefonicznie). Cele konsolidacji? Mogą być różne, ale dwa zasadnicze, to: zmniejszenie liczby miesięcznych zobowiązań i przy okazji zmniejszenie również nowej raty.

Przeczytaj i sprawdź: Jakie banki są najbardziej przychylne w temacie przenoszenia kredytów?

przewodnik o kredytach hipoteczny - część pierwsza
Artykuł: o zdolności i wiarygodności kredytowej – kredyty hipoteczne. Źródło publikacji: kredytyporownywarka.pl

Zamierzasz w najbliższym czasie lub w niedalekiej przyszłości skorzystać z kredytu hipotecznego? Ale i również może to być kredyt mieszkaniowy. W kilku częściowym poradniku hipotecznym, dowiesz się o najważniejszych informacjach dotyczących tego produktu kredytowego. Znajdziesz kluczowe informacje dotyczące tego kredytu w formie poradnika podzielonego na kilka części. To nie tylko zestawienia banków, ale i możliwość skontaktowania się dobrym i sprawdzonym Ekspertem Finansowym (pośrednikiem finansowym), który pomoże w oszacowaniu zdolności kredytowej czy w porównaniu banków:

Praktyczny poradnik o kredytach hipotecznych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok