Kredyt konsolidacyjny 45 tysięcy złotych

2024-02-04 – ostatnia aktualizacja

Czy jest potrzebny kredyt konsolidacyjny na 45 tysięcy złotych? Jeżeli tak, to z pewnością zastanawiasz się nad skonsolidowaniem wybranych bankowych kredytów w jeden. Jeżeli chcesz zmniejszyć liczbę zobowiązań i jednocześnie zmniejszyć ratę kredytową, to warto jest wziąć pod uwagę takie rozwiązanie. W ten sposób masz szansę, aby nie tylko poprawić płynność finansową, ale i zwiększyć zdolność kredytową.

kredyt konsolidacyjny 45 tysięcy złotych
Kredyt konsolidacyjny 45 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Konsolidacja kredytów sama w sobie ma kilka zasadniczych zalet, ale kredyt konsolidacyjny? Przeważnie żadnych. Ostatecznie przecież to jest nowe zobowiązanie zamiast kilku „starych”.

Ale, jeżeli nowy kredyt będzie miał korzystniejsze warunki kredytowania niż „łączone” kredyty, to wówczas pojawia się szansa na uzyskanie pewnych oszczędności.

Połączenie, bo tak się niejednokrotnie potocznie mówi o konsolidacji, poza zmniejszeniem liczby bieżących zobowiązań, prowadzi również do obniżenia miesięcznej raty. W jaki sposób? Tak jak ma to miejsce w przypadku innych kredytów: wydłużając czas spłaty.

Mniejsze obciążenia finansowe, to niejednokrotnie ratunek dla domowych finansów. Na pewno łatwiej jest wówczas kontrolować domowy budżet i jednocześnie zmniejszyć ryzyko niezapłacenia którejś z rat czy innej wymaganej miesięcznej opłaty.

Drugim pozytywnym aspektem konsolidacji kredytów, poza mniejszą ratą kredytową, a która równocześnie z niej bezpośrednio wynika, to większa zdolność kredytowa. I to umożliwia nie tylko otrzymanie dodatkowej gotówki w ramach nowego kredytu, ale i można wnioskować o zdecydowanie większy kredyt w przyszłości.

Więcej na temat ekstra gotówki w ramach konsolidacji w artykule: Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką.

Czy warto jeszcze bardziej się zadłużać? Kwestią jest oczywiście cel dla którego decydujemy się na połączenie kredytów. A okoliczności, które o tym decydują mogą być naprawdę różne.

Oferty kredytów konsolidacyjnych? Poniżej w różnych bankach możesz zapytać o kredyt konsolidacyjny na 45000 zł:

Jaka rata dla kredytu konsolidacyjnego na 45 tysięcy?

Dłuższy czas spłaty prowadzi do zmniejszenia raty. I to jest na pewno korzystne z punktu widzenia kredytobiorcy, który chce skutecznie poprawić stan rozporządzalnego budżetu. Ale to jednocześnie zwiększa koszty kredytowe i wysokość całego zadłużenia. Ponieważ wiąże się to bezpośrednio z kosztem odsetkowym.

Bank za udzielenie kredytu pobiera opłaty. I to może być tylko oprocentowanie nominalne, a więc odsetki. Niekiedy będzie to także prowizja i wykupione ubezpieczenie. Oczywiście, że im mniej kosztów i mniejsza jest ich całkowita wysokość to tańsze będzie zobowiązanie w spłacie.

Należy dokładnie przeanalizować oferty banków i porównać koszty całkowite kredytu w banku A z kredytem w bank B. Oczywiście przy takich samych parametrach kredytowych (wysokość kredytu, czas spłaty, rodzaj rat).

A jaka będzie rata? Można ją oszacować lub wyliczyć dla określonych założeń. Przyjmijmy, że jest to: kredyt konsolidacyjny na 45000 zł, oprocentowanie roczne nominalne 12,29%. Nie ma innych kosztów. Wówczas raty równe i całkowity koszt kredytu wyniosą w zależności od przyjętego okresu kredytowania:

 • 5 lat: 1 007,61 zł – 15 456,43 zł.
 • 6 lat: 886,56 zł – 18 832,30 zł.
 • 7 lat: 801,37 zł – 22 314,98 zł.
 • 8 lat: 738,57 zł – 25 902,43 zł.

Koszty kredytu konsolidacyjnego rosną wraz z czasem spłaty i zwiększa się zadłużenie (w stosunku do tego co było przed konsolidacją). Ale z drugiej strony, rata kredytowa ulega obniżeniu, co jest korzystne dla domowego budżetu.

Znacznie mniejszy kredyt konsolidacyjny? Wyliczenia dla kredytu konsolidacyjnego na 5 tysięcy złotych.

Jakie zarobki netto przy konsolidacji na 45 tysięcy?

Wysokość uzyskiwanych zarobków netto jest jednym z najważniejszych czynników branych przy ocenie kredytowej. Nie jest inaczej i bank musi wyliczyć zdolność kredytową, niezależnie od tego, że mamy już na koncie kilka zobowiązań.

Każdorazowo, kiedy składany jest wniosek kredytowy, instytucja udzielająca kredytu lub pożyczki jest zobowiązana do jej wyliczenia.

Drugim istotnym elementem oceny zdolności kredytowej są wydatki i liczba osób w gospodarstwie domowym.

Uwaga! Dokładną zdolność kredytową może wyliczyć tylko bank, z którym skontaktujemy się w sprawie kredytu. Poza tym, każdy z banków w nieco inny sposób, ale stosując podobną metodologię, oblicza zdolność kredytową.

To w taki razie, jakie zarobki netto są wymagane przy kredycie na 45000 zł? Szacunkowe wyliczenia przeprowadzone zostaną dla dwóch wariantów: dla singla oraz rodziny 2 + 1. Zakładamy, że konsolidowane są wszystkie bankowe pożyczki i kredyty oraz limity w kontach i na kartach kredytowych.

Czas kredytowania (liczba miesięczny rat) – zarobki netto.

DLA SINGLA.

 • 3 lata (36 miesięcy) – 3700 zł.
 • 4 lata (48 miesięcy) – 2900 zł.
 • 5 lat (60 miesięcy) – 2400 zł.
 • 6 lat (72 miesiące) – 2300 zł.
 • 7 lat (84 miesiące) – 2200 zł.

RODZINA 2 + 1.

 • 3 lata (36 miesięcy) – 5100 zł.
 • 4 lata (48 miesięcy) – 4800 zł.
 • 5 lat (60 miesięcy) – 4600 zł.
 • 6 lat (72 miesiące) – 4500 zł.
 • 7 lat (84 miesiące) – 4400 zł.

Warto konsolidować kredyty? Nie ma jednej jednoznacznej odpowiedzi. Każda decyzja kredytowa wymaga przeanalizowania własnej sytuacji finansowej i podjęcia racjonalnej decyzji.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok