Kredyt gotówkowy na 250 tys. zł dostępny w jakim banku?

Kredyt gotówkowy na 250 tys. zł jest dostępny… No właśnie, w jakim banku możemy wnioskować o tak wysoki kredyt gotówkowy? I już na samym początku mamy dobrą wiadomość: jest taki kredyt gotówkowy. W dwóch bankach możesz zapytać o 250 tys. zł

kredyt gotówkowy 250 tys. zł w jakim banku

Oferta bankowa w segmencie kredytów gotówkowych kończy się zazwyczaj na 200 000 zł. Kalkulator kredytów gotówkowych jest pomocny w wyszukiwaniu kredytów i banków, ale i bez kalkulatora taki kredyt znajdziemy. Należy jednak pamiętać, że kiedy skontaktujemy się z bankiem, to musimy wykazać się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową i pozytywną wiarygodnością kredytową. Dopiero po dokonaniu oceny kredytowej, bank może nam przedstawić ofertę kredytową.

W przypadku kiedy szukasz kredytu hipotecznego sprawdź tutaj: Kredyt hipoteczny 250 000 zł. Natomiast o konsolidacji kredytowej znajdziesz więcej informacji tutaj: Kredyt konsolidacyjny czy gotówkowy?

Jest kredyt gotówkowy nawet na więcej niż 250 tys zł

A co zrobić, jeżeli nie ma propozycji kredytu gotówkowego na 250 000 zł? Można rozważyć zmniejszenie wysokości kredytu lub skorzystać ewentualnie z pożyczki hipotecznej.

Obecnie jest kilka banków, w których można zapoznać się z ofertami kredytowymi do 250 000 zł (Bank Pekao) i przekraczającymi tę kwotę. Nie ma ich zbyt dużo, ale na pewno coś znajdziemy i co ciekawe, o taki kredyt możemy wnioskować nawet przez internet.

A obniżając jeszcze bardziej wysokość kredytu, np. do 120 000 – 200 000 zł, to takich ofert jest już całkiem dużo.

Jak długi jest czas spłaty kredytu?

Okres kredytowania również jest bardzo różny. Maksymalny przy kredycie gotówkowym to 10 lat. Zdecydowana większość ofert kredytowych, to jednak maksymalne 7-8 lat.

Dostępne zestawienie kredytów gotówkowych z pewnością ułatwi przejrzenie banków i odpowiedni wybór. W każdym momencie możemy szybko skontaktować się z wybranymi bankami, wypełniając formularz kontaktowy. Wysyłamy go przez internet, a przedstawiciel banku z pewnością do nas przedzwoni.

Czy to wszystko oznacza, że, jeżeli nie znajdziemy propozycji kredytu gotówkowego na 250 tys zł, to w żadnym banku nie pożyczymy takiej kwoty? Nie, można pożyczyć. Jest przecież jeszcze:

Pożyczka hipoteczna 250 000 zł

Ale podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, tak i w tym przypadku konieczna jest zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. Dodatkowo zabezpieczeniem takiej pożyczki będzie hipoteka na nieruchomości.

Nawet w sytuacji, kiedy wartość nieruchomości wynosi 250 000 zł, to nie oznacza wcale, że pożyczkę na 250 tys. zł otrzymamy. Pożyczki hipoteczne są udzielane maksymalnie na ok. 70-80% jej wartości.

Przyjmując zatem, że szukamy pożyczki hipotecznej na 250 000 zł, to nieruchomość musiałaby być wyceniona na co najmniej 350 000 zł. Jej wycena będzie zależeć oczywiście od wielu czynników.

Dodatkowym plusem takiej pożyczki hipotecznej jest to, że jej spłata może być rozłożona na znacznie dłuższy czas. I to nie 10 lat, ale spłacać taką pożyczkę można nawet i lat 20 lub 30.

Rata kredytowa gotówkowego 250 tys. zł

Jaka będzie rata dla kredytu gotówkowego na 250 tys. zł? Bardzo duża! Nawet wówczas, kiedy przyjmiemy maksymalny czas spłaty.

Zakładając, że kredyt jest oprocentowany 12,99% w skali roku, prowizja wynosi 0%, nie ma innych kosztów poza odsetkami, to raty równe wyniosą:

8 lat – 4 200,42 zł,
9 lat – 3 936,96 zł,
10 lat – 3 731,29 zł.

A jaki będzie koszt całkowity zobowiązania? Dla powyższego przykładu koszt całkowity jest równoznaczny z kosztem odsetkowym:

8 lat – 153 239,89 zł,
9 lat – 175 191,69 zł,
10 lat – 197 755,29 zł.

Poniżej można skontaktować się z dobrym pośrednikiem finansowym. Pomoże w wyszukaniu banku i pożyczki hipotecznej, jak i kredytu hipotecznego, np. na zakup mieszkania (przeczytaj: Dobry pośrednik finansowy – kredyt hipoteczny).

3 komentarze do “Kredyt gotówkowy na 250 tys. zł dostępny w jakim banku?”

  1. Kiedyś w Santander można było wziąć, nawet i chyba i 300 tys. zł, teraz to trudno znaleźć nie więcej niż 200 tys. zł.

  2. Wydaje mi się, że lepiej jest wziąć w takim przypadku pożyczkę hipoteczną, będzie taniej. A dodatkowo to w żadnym banku chyba nie ma takiego kredytu gotówkowego na 250 000 zł.

  3. Jeszcze trochę – a obecnie banki zaostrzają ponownie politykę kredytową, ze względu na wyliczenia zdolności kredytowej – takie kredyty gotówkowe będą jedynie formą promocji. Do 250 tys. zł… A w zasadzie do 180 tys. zł.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok