Kredyt gotówkowy na 250 tys. zł dostępny w jakim banku?

2023-11-17 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy na 250 tys. zł jest dostępny… No właśnie, w jakim banku możemy wnioskować o tak wysoki kredyt gotówkowy? I już na samym początku mamy dobrą wiadomość: jest taki kredyt gotówkowy. W dwóch bankach możesz zapytać o 250 tys. zł.

kredyt gotówkowy 250 tys. zł w jakim banku

Oferta bankowa w segmencie kredytów gotówkowych nie kończy się na 200 tys. zł, a i 250 tys. zł nie jest maksymalną kwotą kredytu. Ale czy jest szansa na pozyskanie tak wysokich środków? Jeżeli uzyskujemy odpowiednio wysokie dochody, to oczywiście, że tak.

Kontaktując się z bankiem, musimy być przygotowani na sprawdzenie zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej w BIK. Dopiero po dokonaniu (wstępnej) oceny kredytowej, bank zapozna nas bliżej z kredytem.

Pozostałe dwa kredyty na 250 tys. zł:

Kredyt gotówkowy na 250 tys. zł w banku

A co zrobić, jeżeli nie ma propozycji kredytu gotówkowego na 250 tys. zł? Można rozważyć zmniejszenie wysokości kredytu lub skorzystać ewentualnie z pożyczki hipotecznej bankowej.

Obecnie nie ma jednak problemu z wyszukaniem banku i zapoznaniu się z propozycją kredytową do 250 tys. – 300 tys. zł. Nie ma ich zbyt dużo, ale na pewno coś znajdziemy i co ciekawe, o taki kredyt możemy wnioskować nawet przez internet.

A obniżając wysokość kredytu, np. do 120 000 – 200 000 zł, to takich propozycji jest już całkiem dużo.

Maksymalny czas spłaty kredytu gotówkowego

Okres kredytowania również jest bardzo różny. Maksymalny przy kredycie gotówkowym to 10 lat. Przy znacznie niższym finansowaniu maksymalny czas spłaty będzie oczywiście niższy i nie przekroczy 7-8 lat.

Od przyjętego czasu spłaty uzależniona jest wysokość raty kredytowej. Im dłuższy jest okres kredytowania (w miesiącach), tym będzie ona mniejsza.

Przy tak wysokim kredytowaniu – 250 tys. zł – przyjmując maksymalny czas spłaty 10 lat, to i tak rata wyniesie kilka tysięcy złotych.

Rata kredytu gotówkowego na 250 tys. zł

Jaka będzie rata dla kredytu gotówkowego na 250 tys. zł? Bardzo duża! A dodatkowo należy dodać, że oprocentowanie kredytów gotówkowych, to nie maksymalne 7,20% w skali roku, ale bardziej bliższe 12% niż 10%. Odsetki wpływają w znaczący sposób na wysokość raty kapitało-odsetkowej, ale i również na całkowity koszt kredytu.

Zakładając, że kredyt jest oprocentowany 12,99% w skali roku, prowizja wynosi 0%, nie ma innych kosztów poza odsetkami, to raty równe wyniosą:

 • 8 lat – 4 200,42 zł,
 • 9 lat – 3 936,96 zł,
 • 10 lat – 3 731,29 zł.

A jaki będzie koszt całkowity zobowiązania? Dla powyższego przykładu koszt całkowity jest równoznaczny z kosztem odsetkowym:

 • 8 lat – 153 239,89 zł,
 • 9 lat – 175 191,69 zł,
 • 10 lat – 197 755,29 zł.

Z pewnością nie należy do najniższych. I dlatego tak ważne jest, wielokrotnie powtarzane: należy porównać przynajmniej 2 oferty z różnych banków, aby wybrać tańszy kredyt.

Liczne kredyty gotówkowe i inne pozostałe kredyty można skonsolidować w jeden kredyt. Jaka będzie przykładowa mniejsza rata dla konsolidacji na 250 tys. zł? Wyliczenia i przegląd kredytów konsolidacyjnych: Kredyty konsolidacyjne wyliczenia rata na 250 tys. zł.

Pożyczka hipoteczna 250 tys. zł

Ale podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, tak i decydując się na pożyczkę konieczną niezbędna jest zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. Zabezpieczenie spłaty takiej pożyczki, a jakim jest hipoteka na nieruchomości, nie wystarcza do otrzymania pożyczki.

Nawet w sytuacji, kiedy wartość nieruchomości wynosi 250 000 zł, to nie oznacza wcale, że pożyczkę na 250 tys. zł otrzymamy. Pożyczki hipoteczne są udzielane maksymalnie na ok. 70-80% jej wartości.

Przyjmując zatem, że szukamy pożyczki hipotecznej na 250 000 zł, to nieruchomość musiałaby być wyceniona na co najmniej 350 000 zł. Jej wycena będzie zależeć od wielu różnych czynników, którą dokona rzeczoznawca.

Plusy pożyczki hipotecznej:

 • Spłata może być rozłożona na znacznie dłuższy czas niż dla pożyczki gotówkowej. Nawet i na lat 20 lat.
 • Jest ona niżej oprocentowana od najlepszych pożyczek gotówkowych na 250 tys. zł.

Minusy pożyczki hipotecznej:

 • Więcej formalności do załatwienia i wymaganych dokumentów,
 • Opłaty pozabankowe.
 • Znacznie dłuższy czas związany z otrzymaniem pożyczki hipotecznej w porównaniu do pożyczki gotówkowej.
 • Nie można jej otrzymać przez internet.
Poniżej można skontaktować się z dobrym pośrednikiem finansowym. Pomoże w wyszukaniu banku i pożyczki hipotecznej, jak i kredytu hipotecznego, np. na zakup mieszkania.


Wpis Kredyt gotówkowy na 250 tys. zł dostępny w jakim banku? zaktualizowany 6 kwietnia 2023 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok