Najlepsza pożyczka pozabankowa przez internet

2023-09-27 – ostatnia aktualizacja

Najlepsza pożyczka pozabankowa przez internet? Czy w ogóle jest taka pożyczka i czy można napisać, że niebankowe środki finansowe są dobrym rozwiązaniem? Jeżeli takiej pożyczki szukamy, to nie ma innego wyjścia jak tylko wyszukanie jak najtańszej propozycji.

najlepsza pożyczka pozabankowa przez internet

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę pozabankową przez internet? Nie jest to łatwa sprawa, ponieważ wybór jest bardzo duży! Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie firmy pożyczkowe internetowe, to nie tylko to, że mamy kilkadziesiąt firm, ale również możemy wyróżnić pożyczki krótkoterminowe, ratalne czy pod zastaw.

W serwisie znajdziemy kilkanaście takich firm, ale jest to tylko pewien wycinek całej branży pożyczkowej.

Z pewnością większość osób wie co to jest pożyczka pozabankowa, ale dla tych co nie wiedzą krótkie wyjaśnienie. Jest to pożyczka gotówkowa udzielana przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Spotyka się również określenie firm pożyczkowych, jako „parabanki„, sugerujące, że są to pożyczki gotówkowe udzielane przez firmy działające na zasadzie banków. Co jest oczywiście nieprawdą.

Tylko banki (+ SKOK-i) mogą udzielać kredytów, jak i również pożyczek z depozytów zgromadzonych z wkładów klientów banków. Natomiast pożyczki pozabankowe są udzielane przez firmy pożyczkowe z kapitału własnego.

Najlepsza pożyczka pozabankowa przez internet dostępna od zaraz

Najlepsza pożyczka pozabankowa przez internet Tytuł jest trochę przewrotny, ponieważ:

  • żadna pożyczka nie jest tania,
  • pożyczki niebankowe są zdecydowanie droższe niż te udzielane przez banki.

Z ofert firm pożyczkowych korzystają głównie osoby, które ze względu na negatywną historię kredytową w BIK i zbyt małą zdolności kredytową, nie otrzymają pożyczki w banku lub w SKOK-u.

Jeżeli racjonalnie się temu przyjrzeć, to takie osoby nie powinny pożyczać pieniędzy… A jednak pożyczają. I dlatego tak ważne jest zwłaszcza w tych przypadkach, wyszukanie najtańszej pożyczki niebankowej.

Najczęściej jednak to polega na tym, że sprawdzana jest propozycja pożyczkowa w jednej firmie pożyczkowej i… na tym się kończy. Wysyłamy wniosek o pożyczkę i równocześnie wyrażamy zgodę na otrzymane warunki, szczęśliwi, że taką pożyczkę otrzymaliśmy… Skąd możemy wiedzieć czy są one lepsze niż w innej firmie, jeżeli nie sprawdziliśmy innych ofert?

Najlepsza pożyczka pozabankowa, to jak najtańsza

Dlaczego takie pożyczki pozabankowe są, aż tak drogie? Ze względu na to, że ryzyko jakie ponosi firma pożyczkowa, udzielając finansowania osobom o niskiej zdolności kredytowej. Firma pożyczkowa może pożyczyć za 0 zł w ofercie promocyjnej, ale nie każdemu, kto się zgłosi po taką pożyczkę! Sprawdzi dokładnie klienta, coraz częściej również w bazie BIK, a na pewno w bazach dłużników. Brak uzyskiwanych dochodów, to brak perspektyw na spłatę zadłużenia, a tym samym klient pożyczki nie otrzyma.

Porównaj pożyczki pozabankowe, czy to w firmie stacjonarnej czy internetowej. Sprawdź jaki jest rzeczywisty koszt pożyczki: wyrażony jest przez RRSO oraz całkowity koszty. Nie decyduj się nigdy na zaciągnięcie takiego drogiego zobowiązania, jeżeli wiesz, że będziesz miał trudności w jej spłaceniu.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę pozabankową internetową?

Pożyczki pozabankowe przez internet to wciąż popularne rozwiązanie finansowe na nagłe i niespodziewane, jak i zaplanowane wydatki. Mogą być pomocne w realizacji różnych celów, takich wizyta u dentysty, zakup sprzętu AGD, bo się akurat zepsuł czy nawet na cele stricte konsumpcyjne, np. na wakacje.

Przy wyborze najlepszej pożyczki pozabankowej przez internet warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Wysokość pożyczki. Określ, jaką kwotę DOKŁADNIE potrzebujesz.
  • Okres kredytowania. Wybierz czas spłaty możliwe najkrótszy, ale musi być odpowiednio dopasowany do możliwości finansowych.
  • Oprocentowanie nominalne. Porównaj oprocentowanie różnych ofert ponieważ bardzo często osiągają one górne dopuszczalne granice.
  • Prowizja. Pożyczkodawcy pobierają prowizje za udzielenie pożyczki. I są z reguły bardzo wysokie.
  • Opłaty dodatkowe. Poza prowizją mogą to być koszty związane z różnymi opłatami i ubezpieczeniami.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę pozabankową online?

Możesz znaleźć najlepszą pożyczkę pozabankową przez internet tylko porównując oferty. Korzystając z porównywarki pożyczek zapoznasz się wyłącznie z propozycjami.

Porównywarka pożyczek to narzędzie, które ułatwi sprawdzenie różnych pożyczkodawców. Dzięki porównywarce pożyczek możesz szybko i łatwo znaleźć pożyczkę w określonej wysokości z wybranym okresem spłaty. I to najczęściej wszystko. Cenę za udzielone finansowanie znajdziesz na stronie pożyczkodawcy lub po przedstawieniu oferty.

Czy są jakieś zalety pożyczek pozabankowych przez internet?

Takich zalet jest niewiele. Ale można wspomnieć:

1. Łatwa dostępność. Pożyczki pozabankowe przez internet są dostępne 24/7. Możesz złożyć wniosek o pożyczkę o każdej porze dnia lub nocy. Ale pieniądze, jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to i tak otrzymasz w dniu roboczym, kiedy można zrobić przelew.

2. Minimalne formalności. Ograniczone są do absolutnego minimum, tak aby szybko i łatwo można obliczyć zdolność kredytową osoby wnioskującej o pożyczkę.

3. Szybka decyzja. Decyzja o przyznaniu pożyczki może zostać podjęta w ciągu kilku lub kilkunastu minut.

4. Wygodne wnioskowanie. Wniosek o taką pożyczkę gotówkową w firmie internetowej można złożyć online, bez wychodzenia z domu.

Jakie są wady pożyczek pozabankowych?

Pożyczki pozabankowe przez internet mają również pewne wady, w tym najbardziej istotne jest to, że:

  • Oprocentowanie pożyczek pozabankowych jest znacząco wyższe niż oprocentowanie pożyczek bankowych.
  • Naliczane jest wiele dodatkowych opłat, takich jak prowizje i opłaty dodatkowe.
  • Ogólny koszt pożyczki jest dużo większy niż podobnej pożyczki udzielonej przez bank.

Podsumowanie. Najlepsza pożyczka nie oznacza, że będzie tania

Pożyczki pozabankowe przez internet to popularne rozwiązanie finansowe, które może być pomocne w realizacji różnych celów. Przy wyborze pożyczki pozabankowej przez internet należy zwrócić szczegółową uwagę na czynniki kosztowe.

Pamiętaj, że pożyczka gotówkowa, to zobowiązanie finansowe i zanim zdecydujesz się na jej zaciągnięcie, dokładnie przeanalizuj swoją obecną i przyszłą sytuację finansową. Upewnij się, że będziesz w stanie spłacać pożyczkę w terminie.

Nie znajdziesz najlepszej pożyczki pozabankowej przez internet bez porównania ofert. Przeanalizuj różne firmy pożyczkowe. Warto poświęcić na to trochę czasu, bo od wysokości oprocentowania, prowizji, kosztów dodatkowych i czasu spłaty, będzie zależeć cena takiego zobowiązania.

I na koniec! Nie bierz pożyczki na kwotę więcej niż potrzebujesz i w miarę możliwości spłać wcześniej zobowiązanie. W ten sposób zaoszczędzisz na kosztach pożyczkowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok