Najlepsza pożyczka pozabankowa przez internet

Najlepsza pożyczka pozabankowa przez internet? Czy w ogóle jest taka pożyczka i czy można napisać, że niebankowe środki finansowe są dobrym rozwiązaniem? Jeżeli takiej pożyczki szukamy, to nie ma innego wyjścia jak tylko wyszukanie jak najtańszej propozycji.

najlepsza pożyczka pozabankowa przez internet

Nie jest to najłatwiejsze, ponieważ wybór jest bardzo duży! Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie firmy pożyczkowe w internecie, to nie tylko to, że mamy kilkadziesiąt firm, ale również możemy wyróżnić pożyczki krótkoterminowe, ratalne czy pod zastaw.

W serwisie znajdziemy kilkanaście takich firm, ale jest to tylko pewien wycinek całej branży pożyczkowej.

Pożyczka pozabankowa przez internet KRÓTKOTERMINOWA – wyszukiwarka

Pożyczka pozabankowa przez internet NA RATY – wyszukiwarka

Z pewnością większość osób wie co to jest pożyczka pozabankowa, ale dla tych co nie wiedzą krótkie wyjaśnienie. Jest to pożyczka gotówkowa udzielana przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Spotyka się również określenie firm pożyczkowych, jako „parabanki„, sugerujące, że są to pożyczki gotówkowe udzielane przez firmy działające na zasadzie banków. Co jest oczywiście nieprawdą.

Tylko banki (+ SKOK-i) mogą udzielać kredytów, jak i również pożyczek z depozytów zgromadzonych z wkładów klientów banków. Natomiast pożyczki pozabankowe są udzielane przez firmy pożyczkowe z kapitału własnego.

Najlepsza pożyczka pozabankowa przez internet dostępna od zaraz

Najlepsza pożyczka pozabankowa… Tytuł jest trochę przewrotny, ponieważ:

  • żadna pożyczka nie jest tania,
  • pożyczki niebankowe są zdecydowanie droższe niż te udzielane przez banki.

Z ofert firm pożyczkowych korzystają głównie osoby, które ze względu na negatywną historię kredytową w BIK i zbyt małą zdolności kredytową, nie otrzymają pożyczki w banku lub w SKOK-u.

Jeżeli racjonalnie się temu przyjrzeć, to takie osoby nie powinny pożyczać pieniędzy… A jednak pożyczają. I dlatego tak ważne jest zwłaszcza w tych przypadkach, wyszukanie najtańszej pożyczki niebankowej.

Najczęściej jednak to polega na tym, że sprawdzana jest propozycja pożyczkowa w jednej firmie pożyczkowej i… na tym się kończy. Wysyłamy wniosek o pożyczkę i równocześnie wyrażamy zgodę na otrzymane warunki, szczęśliwi, że taką pożyczkę otrzymaliśmy… Skąd możemy wiedzieć czy są one lepsze niż w innej firmie, jeżeli nie sprawdziliśmy innych ofert?

Najlepsza pożyczka pozabankowa, to jak najtańsza

Dlaczego takie pożyczki pozabankowe są, aż tak drogie? Ze względu na to, że ryzyko jakie ponosi firma pożyczkowa, udzielając pożyczki osobom o niskiej zdolności kredytowej. Firma pożyczkowa może pożyczyć za 0 zł w ofercie promocyjnej, ale nie każdemu, kto się zgłosi po taką pożyczkę! Sprawdzi dokładnie klienta, coraz częściej również w bazie BIK, a na pewno w bazach dłużników. Brak uzyskiwanych dochodów, to brak perspektyw na spłatę zadłużenia, a tym samym klient pożyczki nie otrzyma.

Porównaj pożyczki pozabankowe, czy to w firmie stacjonarnej czy internetowej. Sprawdź jaki jest rzeczywisty koszt pożyczki: wyrażony jest przez RRSO oraz całkowity koszty. Nie decyduj się nigdy na wzięcie pożyczki, jeżeli wiesz, że będziesz miał trudności w jej spłaceniu.

Jeżeli mieszkasz w Gorzowie Wielkopolskim i szukasz kredytu gotówkowe, to możesz zapoznać się z niektórymi propozycjami w bankach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok