Pożyczka gotówkowa przez aplikację mobilną dla nowych klientów

Bankowość mobilna i pożyczka gotówkowa dla nowych klientów banku? A jeszcze nie tak dawno pożyczka gotówkowa przez internet była dostępna wyłącznie dla klientów banku, w którym posiadali konto bankowe. Nowy klient, który chciał wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową w w innym banku, musiał udać się osobiście i złożyć wniosek.
pożyczka gotówkowa przez aplikację mobilną
Pożyczka gotówkowa przez aplikację mobilną dla nowych klientów. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Obecnie technologia i bezpieczeństwo są tak mocno zaawansowane, że istniej możliwość nie tylko wnioskowania o kredyt gotówkowy online, ale i korzystając z aplikacji w smartfonie.

Sprawdzenie stanu konta i szybkie przelewy internetowe to już norma. Nowością w zasadzie nie jest już możliwość pożyczenia pieniędzy bez wychodzenia z domu, mając dostęp do bankowości internetowej swojego banku. Kilka banków poszło o krok dalej i umożliwia zaciągnięcie pożyczki gotówkowej w aplikacji na telefon komórkowy. A jeden z nich oferuje taką możliwość osobom, które wcześniej nie były z nim związane żadną relacją.

Pożyczka gotówkowa online dla nowych klientów

Bardzo szybki rozwój technologii, który postępuje w tempie geometrycznym sprawia, że usługi bankowe stają się coraz bardziej zintegrowane z przeróżnymi aplikacjami internetowymi. Kredyt przez internet, czyli tzw. kredyt bez wychodzenia z domu, to przede wszystkim wygoda, a dopiero później oszczędność czasu.

Szukasz pożyczki gotówkowej w banku? Nie musisz już iść do jednego banku, a potem do drugiego i następnego, aby sprawdzić propozycje i porównywać oferty. Teraz korzystasz z listy banków dostępnych w internecie, wysyłasz wniosek przez internet i pracownik banku do Ciebie dzwoni lub wypełniasz wniosek o kredyt online.

Drogą mailową otrzymujesz formularze informacyjne, które na spokojnie porównujesz np. pod kątem kosztów całkowitych i sprawdzasz, który jest tańszy.

Jeżeli chcesz skorzystać z banku, który prowadzi Twój rachunek, wystarczy się zalogować do aplikacji i zawnioskować o kredyt.

Zawsze pamiętaj o tym, że Twój bank wcale nie musi (i nie ma) najlepszej propozycji kredytowej. Często inne banki, konkurując o nowych klientów, zaproponują kredyt lub pożyczkę gotówkową z atrakcyjniejszymi warunkami.

Aplikacje mobilne banków są chętnie wykorzystywane

Bardzo ciekawe wyniki opublikował Związek Banków Polskich w swoim cyklicznym raporcie NetB@nk „Bankowość internetowa i mobilna, płatności bezgotówkowe”. 1 Na koniec I kwartału 2023 r. liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych wynosiła ponad 20 milionów! Natomiast użytkowników, którzy aktywnie korzystali z bankowości elektronicznej było blisko 23 mln, z czego prawie 89% aktywnie korzysta z bankowych aplikacji mobilnych.

W badanym okresie wśród 20 mln klientów indywidualnych aktywnie korzystających z bankowości mobilnej prawie 14 mln, to użytkownicy tzw. mobile only – wyłącznie mobilni. Są to osoby, które przynajmniej raz na miesiąc logują się do aplikacji mobilnej i nielogują się do bankowości elektronicznej.

To wszystko jasno wskazuje, że bankowość mobilna została zaakceptowana przez duże grono użytkowników. Wiele spraw bankowych można załatwić online – znacznie szybciej i wygodniej niż w tradycyjny sposób i jednocześnie równie bezpiecznie. Ta kwestia odnosi się również do korzystania z aplikacji mobilnych do zaciągania pożyczek gotówkowych.

Pożyczka gotówkowa online w aplikacji mobilnej tylko tylko dla klientów banku?

Pożyczka gotówkowa online w aplikacji mobilnej w zdecydowanej większości jest dostępna tylko dla klientów danego banku. Oznacza to, że tylko klient banku, do którego regularnie wpływa wynagrodzenie, ma możliwość wnioskowania o taki kredyt.

Jak wziąć kredyt gotówkowy przez aplikację mobilną? Aby wziąć kredyt gotówkowy przez aplikację mobilną, należy spełnić następujące warunki:

  • mieć konto osobiste w danym banku,
  • posiadać aktywną aplikację mobilną banku,
  • mieć dostęp do internetu.

Wówczas wystarczy już tylko zalogować się, znaleźć zakładkę „Weź kredyt” lub „Zapytaj o pożyczkę” i wypełnić krótki wniosek.

Oczywiście w każdym banku wygląda to nieco inaczej.

Oczekiwania na rozpatrzenie wniosku jest bardzo szybki, ale dokładnie, to zależy od konkretnego banku i wnioskowanej kwoty.

Dlaczego tak szybko można otrzymać kredyt w swoim banku? Z jednego prostego powodu: bank „widzi” historię Twojego rachunku. Ma podgląd do konta, a więc szybko sprawdzi jakie są wpływy na konto i jakie są płatności.

Jeżeli współpraca z bankiem przebiega prawidłowo (np. raty kredytowe są spłacane terminowo), to nie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproponować kredyt gotówkowy wyliczony na tak przeprowadzonej ocenie kredytowej. Czy to będzie tani kredyt online? Szybki to będzie z pewnością, ale czy tani?

Niezbędne jest porównanie przedstawionej oferty z ofertę innego banku. Z dużym prawdopodobieństwem w ramach promocji dla nowych klientów, kredyt gotówkowy w innym banku można otrzymać jeszcze taniej.

Pożyczka gotówkowa online w aplikacji mobilnej dla nowych klientów

Teraz warto przejść do meritum sprawy, a mianowicie do pożyczki gotówkowej online w aplikacji mobilnej dla nowych klientów. Czy jest możliwość, aby uzyskać takie finansowanie nie będąc klientem konkretnego banku? Nie, nie jest to możliwe, ale…

Pożyczka gotówkowa online, mobilna dla nowych klientów jest dostępne w Raiffeisen Digital Bank. Jest to całkowicie nowa propozycja na rynku pożyczek gotówkowych bankowych.

Nie jesteś klientem banku? Chcesz skorzystać z takiej pożyczki online? Masz taką możliwość. Wystarczy tylko zainstalować aplikację banku na swoim smartfonie.

Które banki umożliwiają wnioskowanie o szybki kredyt gotówkowy online?

Wnioskowanie o szybki kredyt gotówkowy online? Konkurencja jest bardzo duża. Walcząc o nowych klientów banki nie mogą się skupiać wyłącznie na tradycyjnej bankowości. Są zmuszone korzystać z nowych technologii, a kredyt czy pożyczka gotówkowa przez internet, to wręcz obowiązkowa pozycja wśród propozycji kredytowych.

Zdecydowana większość banków komercyjnych umożliwia NOWYM klientom złożenie wniosku o kredyt gotówkowy online. Spośród najbardziej interesujących propozycji można wymienić:

  • Alior Bank z internetową pożyczka gotówkową do 200 tys. zł,
  • PKO Bank Polski z pożyczką również dla stałych klientów,
  • Bank Millennium z pożyczka od 1000 zł do 40 000 zł,
  • Citi Handlowy z pożyczką do 150 tys. zł z oprocentowaniem 9,99% + prowizja,
  • Credit Agricole z pożyczką gotówkową do 60 miesięcy.

Jak szybko zawnioskować o kredyt gotówkowy przez internet? W każdym należy wypełnić wniosek internetowy. Są to wnioski przygotowane przez banki, dlatego nie ma jednego wspólnego formularza. Ale ich wypełnienie jest łatwe i intuicyjne. Wystarczy przejść przez kilka prostych kroków.

Nie każdy z kredytów gotówkowych jest 100% online. Oznacza to, że nastąpi kontakt z pracownikiem banku, a cała procedura wnioskowania odbędzie się w modelu hybrydowym, tzn. częściowo online i telefonicznie.

Niektóre z banków ustalają „sztywne” zasady kredytowania ustalając równe kwoty, np. kredyt gotówkowy na 15 tys. zł, 5 tys. zł czy 10 tys. zł. Inne pozwalają za pomocą specjalnych kalkulatorów ustalić wysokość kredytu i czasu kredytowania, mając podgląd na oszacowaną ratę. Inne jeszcze ustalają zakres kredytu w przedziałach i wysłanie formularza, a dalsze procedowanie następuje po weryfikacji wnioskującego przez pracownika banku.

Pamiętaj, że zaproponowane ostateczne warunki kredytu gotówkowego online mogą być inne od tych przedstawionych we wstępnej symulacji. Końcowe warunki zawsze zależą od oceny kredytowej przeprowadzonej przez bank.

Samo złożenie wniosku o kredyt gotówkowy online nie powinno zabrać więcej czasu niż kilkanaście minut. Jeżeli dane osobowe zostały podane prawidłowo, to telefonicznie z klientem skontaktuje się pracownik banku i zostaną przedstawione warunki. W ostatnim kroku, jeżeli zostaną zaakceptowane, to będzie można podpisać umowę, a środki zostaną szybko przelane na wskazany rachunek.


1 Raport NetB@nk www.zbp.pl/getmedia/a9ffade0-6e8d-40d5-bd3a-e2330911fbfb/Raport-NetB@nk,-I-kwartal-2023.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok