Kredyt gotówkowy 160 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy 160 tysięcy złotych w banku. Przegląd ofert kredytowych w bankach oraz wyliczenie rat kredytowych (8-10 lat). Czy można pożyczyć taniej? Oczywiście, że tak, ale należy wówczas porównać przynajmniej dwie oferty bankowe uwzględniając koszty kredytowe.

kredyt gotówkowy 160 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy 160 tys. zł czy pożyczka gotówkowa w takiej wysokości jest oferowana w kilku bankach. Nie tylko jako kredyt standardowy, ale i również online i w aplikacji mobilnej (!).

Środki finansowe można przeznaczyć wówczas na dowolny cel konsumpcyjny, poza finansowaniem działalności gospodarczej oczywiście. W tym drugim przypadku należy sprawdzić kredyty i pożyczki gotówkowe dla firm.

Gdzie będzie najtańszy kredyt gotówkowy na 160 tysięcy? W banku, który ma do zaoferowania kredyt z jak najmniejszym kosztem całkowitym. W tym przypadku niezbędne jest porównanie przynajmniej dwóch ofert kredytowych, co można zrobić na podstawie otrzymanych z banków formularzy informacyjnych.

Jeżeli zamierzasz skonsolidować kredyty gotówkowe na łączną kwotę 160 tys. zł, to informacje w tym temacie, łącznie z propozycjami w bankach, znajdziesz w artykule: Kredyt konsolidacyjny czy gotówkowy?

Ile wynosi rata kredytu gotówkowego na 160 tysięcy?

Zanim odpowiemy na pytanie jaka rata kredytu gotówkowego 160 tys. zł, to należy jednak zdawać sobie sprawę, że DOKŁADNĄ jej wysokość może wyliczyć tylko bank. I to dopiero w sytuacji, kiedy:

  • zbada zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy
  • sprawdzi jego wiarygodność kredytową w BIK i ewentualne bazy dłużników,
  • przedstawi warunki kredytowania dla konkretnej oferty.

Korzystając z kalkulatorów finansowych na stronach kredytowych, ale i na stronach banków, jesteśmy skazani jedynie na obliczenia szacunkowe, które spełniają przede wszystkim funkcję informacyjną.

Takie wyliczenia z dużym prawdopodobieństwem będą się różnić w sposób znaczący od wyliczeń dokonanych przez bank. Jest to spowodowane oczywiście, tym, że nie uwzględniają one dwóch pierwszych elementów wymienionych powyżej. Tym samym założenia kredytowe nie mogą być traktowane jako oferta, a jedynie jako propozycja kredytowa.

Przyjmując jednak pewne założenia, to ratę jesteśmy w stanie obliczyć. I tak załóżmy, że jest to:

Kredyt gotówkowy 160 tys. zł oprocentowany 11,39% w skali roku i koszt odsetkowy jest jedynym kosztem (nie ma ubezpieczenia. prowizji).

Dla takich parametrów kredytowych, raty równe i koszt odsetkowy wyniosą:

  • 8 lat: 2 547,13 zł – 84 524,26 zł.
  • 9 lat: 2 374,77 zł – 96 475,04 zł.
  • 10 lat: 2 239,47 zł – 108 736,36 zł.
Wyliczenia rat, kosztów odsetkowych dla kredytu gotówkowego na 150 tysięcy złotych.

Koszty kredytu, pożyczki gotówkowej

Przeważnie najlepszy kredyt gotówkowy, to kredyt najtańszy. I tak w zasadzie powinno być. Najważniejszym elementem kosztów kredytowych przy finansowaniu na 160 tysięcy złotych są odsetki, ale nie musi to być jedyny koszt.

Oprocentowanie nominalne kredytu pokazuje, za jaką cenę pożyczamy kapitał w skali roku. Od wysokości oprocentowania oraz od:

  • wysokości kredytu,
  • czasu kredytowania,
  • rodzaju rat (stałe lub malejące),

zależy to, ile odsetek od kredytu zapłacimy.

Poza odsetkami kosztami dodatkowymi może być prowizja kredytowa oraz ubezpieczenie. Mogą być naliczane przez bank, ale nie muszą.

Jeżeli zsumujemy wszystkie koszty pobierane przez bank, to wyjdzie nam całkowity koszt kredytu. Informacja o parametrach kredytu można znaleźć w Formularzu Informacyjnym dostarczonym przez bank przed podpisaniem umowy.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok