Kredyt gotówkowy 150 tys zł

Kredyt gotówkowy 150 tys zł. Może być również pożyczka gotówkowa na 150 tys. zł. W jakim banku skorzystać z tak wysokiego kredytu lub pożyczki? Kredyty gotówkowe – nawet do 10 lat.

kredyt gotówkowy 150 tys zł 10 lat

Kredyty gotówkowe to, obok kart kredytowych i limitów w ROR, jedne z najbardziej popularnych produktów kredytowych oferowanych przez banki. Popularne są z wielu powodów, ale głównie dlatego, że:

 • wymagane są minimalne formalności, zwłaszcza, jeżeli kwota nie przekracza średniego kredyt,
 • dostępne są w każdym banku komercyjnym i spółdzielczym oraz w SKOK-ach (są jeszcze pożyczki gotówkowe pozabankowe),
 • można go przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup samochodu z komisu, remont mieszkania, wakacje czy zakup mebli do pokoju,
 • kredyt gotówkowy (również na wysokie kwoty) jest oferowany również online.

Jednak kredyt gotówkowy na 150 tys. zł nie należy do powszechnie zaciąganych kredytów. Nawet przy maksymalnie dopuszczalnym czasie spłaty wynoszącym 10 lat, to jednak kredyt z bardzo dużą miesięczną ratą kredytową. Bez odpowiedniej zdolności kredytowej nie ma co liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. To, czy masz zdolność kredytową, może ocenić bank – wystarczy skontaktować się jednym z poniższych.

O tym, w jaki sposób zwiększyć zdolność kredytową, przeczytasz w artykule: Co Wpływa i Jak Poprawić Zdolność Kredytową.

Nie musisz tracisz czasu na „spacer” po placówkach bankowych, ponieważ to pracownik banku przedzwoni do Ciebie

Z każdym bankiem możesz się skontaktować w sprawie dowolnego kredytu, nie tylko na 150 tys. zł.

Kredyt gotówkowy 150 tys zł jaka rata?

W sytuacji, kiedy korzystasz z kalkulatorów rat kredytów gotówkowych, zarówno tych udostępnionych na portalach finansowych, jak i bankowych, musisz brać pod uwagę, że są to tylko wyliczenia szacunkowe. Dokładne wyliczenia może podać wyłącznie bank, z którym skontaktujesz się w sprawie kredytu – po zbadaniu Twojej oceny kredytowej i przedstawieniu indywidualnej oferty.

Jak będzie wyglądała rata kredytu gotówkowego w zależności okresu kredytowania? Przyjmijmy, że oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego wynosi 8% i jest to jedyny koszt kredytowy. Raty kredytowe są równe. Raty kredytowe w zależności od przyjętego czasu spłaty będą kształtować się następująco:

 • 3 lata – 4 700,45 zł,
 • 4 lata – 3 661,94 zł,
 • 5 lat – 3 041,46 zł,
 • 6 lat – 2 629,99 zł,
 • 7 lat- 2 337,93 zł,
 • 8 lat – 2 120,50 zł,
 • 9 lat – 1 952,81 zł,
 • 10 lat – 1 819,91 zł.

Zachodzi taka sama prawidłowość, jak w przypadku każdego innego kredytu: im dłuższy jest czas spłaty kredytu, tym mniejsza będzie rata kredytowa.

Kredyt gotówkowy 150 tys zł ile kosztuje?

Cena kredytu, to nic innego jak jego koszt całkowity, na który koniecznie należy zwrócić uwagę. Do podstawowych kosztów związanych z kredytami gotówkowymi należy:

 • odsetki kredytowe, na wysokość których wpływa oprocentowanie nominalne,
 • prowizja pobierana od wysokości kredytu – jest to najczęściej drugi najbardziej istotny element kosztów,

Wpływ prowizji na całkowity koszt kredytu jest szczególnie zauważalny zwłaszcza przy kredytach udzielanych na krótki czas, np. kilka miesięcy. Jest ona ustala jako pewien procent od kwoty udzielonego kredytu. Jeżeli prowizja pobierana jest w wysokości 5% wartości kredytu, to niezależnie od tego czy czas kredytowania został ustalony na 1 rok czy 10 lat, to prowizja od kwoty 150 tys. zł wyniesie 7500 zł. Zatem w przypadku krótkoterminowych kredytów stanowi ona poważną część łącznych kosztów kredytowych.

Sytuacja odwrotna zachodzi w przypadku oprocentowania: im szybciej jest spłacany kredyt, tym krócej są naliczane odsetki i tym samym niższy jest całkowity koszt odsetkowy. Wraz z wydłużeniem czasu spłaty, koszt odsetek stanowi większą część całkowitych kosztów kredytu.

Dodatkowo na cenę kredytu może wpłynąć:

 • ubezpieczenie nieobligatoryjne, ale bank może je zaproponować przy wysokich kwotach kredytu, zgadzając się wówczas np. na obniżenie oprocentowania.

Ile kosztuje zatem kredyt na 150 tys. zł? Przyjmując powyższe założenia (do wyliczenia rat), koszt całkowity kredytu na 150 tys. zł wyniesie:

 • 3 lata – 19 216,37 zł,
 • 4 lata – 25 773,04 zł,
 • 5 lat – 32 487,55 zł,
 • 6 lat – 39 359,00 zł,
 • 7 lat- 46 386,30 zł,
 • 8 lat – 53 568,18 zł,
 • 9 lat – 60 903,18 zł,
 • 10 lat – 68 389,67 zł.

Wskaźnikiem, który oddaje wszystkie koszty kredytowe jest RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) oraz Całkowity Koszt Kredytu. Przy czym należy pamiętać, że:

RRSO jest oficjalnym, wymaganym przepisami, wyliczeniem służącym do porównania kosztów kredytów/pożyczek oferowanych przez różne instytucje finansowe (banki, firmy pożyczkowe).

Do RRSO, jak również i do całkowitego kosztu kredytu nie wlicza się np. opłat notarialnych, opłata za monity z tytułu opóźnienia w zapłacie. Jak również nie wliczane są opłaty za inne usługi, które konsument (kredytobiorca lub pożyczkobiorca) może na mocy umowy odrębnie zamówić.

kredyt 150 tys odsetki i prowizja

3 komentarze do “Kredyt gotówkowy 150 tys zł”

 1. Oczywiście, że zdolność kredytowa będzie w tym przypadku kluczowa. 5000 zł netto (na rękę), to minimum.

 2. Przy tak dużym kredycie konieczne jest posiadanie bardzo dużej zdolności kredytowej.

 3. Brałam kredyt na tak dużą kwote (prawie 160 tys) w banku gotówkowy. Negocjowaliśmy z mężemu zarówno oprocentowanie jak i prowizję (bez ubezpieczenie). Zabarało to nam prawie miesiąc, bo rozważaliśmy trzy banki. I wyszło najtaniej w drugim, bo byli najbardziej skónni do obniżki, a wcale nie mieli najlepzej oferty z tych trzech banków.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok