Kredyt gotówkowy 150 tys zł 10 lat. Rata 1757 zł – 2055 zł

Kredyt gotówkowy 150 tys zł 10 lat. A może pożyczka gotówkowa na 150 tys. zł na 10 lat? W jakim banku skorzystać z tak wysokiego kredytu lub pożyczki?

kredyt gotówkowy 150 tys zł 10 lat

Kredyty gotówkowe to, obok kart kredytowych i limitów w ROR, jedne z najbardziej popularnych produktów kredytowych oferowanych przez banki. Popularne są z wielu powodów, ale głównie przede wszystkim, że są oferowane z minimalnymi formalnościami i w każdym banku, jak również i to, że kredyt gotówkowy (również na wysokie kwoty) jest oferowany także przez internet.

Kredyt na 150 tys. zł z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 10 lat, to kredyt na bardzo wysoką kwotę i z dużą miesięczną ratą kredytową. Bez odpowiedniej zdolności kredytowej nie ma jednak co liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Jaką masz zdolność kredytową może ocenić bank – wystarczy skontaktować się jednym z poniższych. Nigdzie nie musisz chodzić, ponieważ to przedstawiciel banku przedzwoni do Ciebie (o tym jak ją zwiększyć, przeczytasz w artykule: Co Wpływa i Jak Poprawić Zdolność Kredytową).

Z każdym bankiem możesz się skontaktować w sprawie dowolnego kredytu, nie tylko na 150 tys. zł.

Kredyt gotówkowy 150 tys zł 10 lat (120 rat)

A ile wyniesie oszacowana rata kredytowa dla takiego kredytu? Poniżej trzy szacunkowe wyliczenia (pamiętaj: ostateczna wysokość raty zależy od przedstawionej oferty przez bank, podejmujący decyzję na podstawie oceny kredytowej).

Bank. Nazwa oferty – RRSO – Rata – Oprocentowanie nominalne – Prowizja – Ubezpieczenie

  • Bank 1. Kredyt gotówkowy w ofercie specjalnej. 7,44% 1757,13 zł 7,2% 0,0% Nie.
  • Bank 2. Pożyczka Gotówkowa online dla nowych klientów. 10,50% 1984,57 zł 6,99% 14,0% Nie.
  • Bank 3. Pożyczka internetowa w promocji. 11,44% 2055,77 zł 7,0% 0,0% Tak.

Cena kredytu na 150 tys. zł

Cena kredytu, to nic innego jak jego koszt całkowity, na który koniecznie należy zwrócić uwagę. Do podstawowych kosztów związanych z kredytami gotówkowymi należy:

  • odsetki kredytowe, na wysokość których wpływa oprocentowanie nominalne,
  • prowizja pobierana od wysokości kredytu – jest to najczęściej drugi najbardziej istotny element kosztów,

Wpływ prowizji na całkowity koszt kredytu jest szczególnie zauważalny zwłaszcza przy kredytach udzielanych na krótki czas, np. kilka miesięcy. Jest ona ustala jako pewien procent od kwoty udzielonego kredytu. Jeżeli prowizja pobierana jest w wysokości 5% wartości kredytu, to niezależnie od tego czy czas kredytowania został ustalony na 1 rok czy 10 lat, to prowizja od kwoty 150 tys. zł wyniesie 7500 zł. Zatem w przypadku krótkoterminowych kredytów stanowi ona poważną część łącznych kosztów kredytowych.

Sytuacja odwrotna zachodzi w przypadku oprocentowania: im szybciej jest spłacany kredyt, tym krócej są naliczane odsetki i tym samym niższy jest całkowity koszt odsetkowy. Wraz z wydłużeniem czasu spłaty, koszt odsetek  stanowi większą część całkowitych kosztów kredytu.

Dodatkowo na cenę kredytu może wpłynąć:

  • ubezpieczenie nieobligatoryjne, ale bank może je zaproponować przy wysokich kwotach kredytu, zgadzając się wówczas np. na obniżenie oprocentowania.

Wskaźnikiem, który oddaje wszystkie koszty kredytowe jest RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) oraz Całkowity Koszt Kredytu. Przy czym należy pamiętać, że:

RRSO jest oficjalnym, wymaganym przepisami, wyliczeniem służącym do porównania kosztów kredytów/pożyczek oferowanych przez różne instytucje finansowe (banki, firmy pożyczkowe).

Do RRSO, jak również i do całkowitego kosztu kredytu nie wlicza się np. opłat notarialnych, opłata za monity z tytułu opóźnienia w zapłacie. Jak również nie wliczane są opłaty za inne usługi, które konsument (kredytobiorca lub pożyczkobiorca) może na mocy umowy odrębnie zamówić.

kredyt 150 tys odsetki i prowizja

2 thoughts on “Kredyt gotówkowy 150 tys zł 10 lat. Rata 1757 zł – 2055 zł”

  1. Przy tak dużym kredycie konieczne jest posiadanie bardzo dużej zdolności kredytowej.

  2. Brałam kredyt na tak dużą kwote (prawie 160 tys) w banku gotówkowy. Negocjowaliśmy z mężemu zarówno oprocentowanie jak i prowizję (bez ubezpieczenie). Zabarało to nam prawie miesiąc, bo rozważaliśmy trzy banki. I wyszło najtaniej w drugim, bo byli najbardziej skónni do obniżki, a wcale nie mieli najlepzej oferty z tych trzech banków.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok