W jakim banku najlepiej zrobić konsolidację?

2023-11-18 – ostatnia aktualizacja

W jakim banku najlepiej zrobić konsolidację? Znaleźć odpowiedź najlepszą, nie będzie łatwo, bo konsolidacja kredytów, to sprawa indywidualna. Jednak jest kilka banków, w którym można ją przeprowadzić i wskazać pewne elementy, które ułatwią wybór.

w jakim banku najlepiej zrobić konsolidację

Najlepszy bank, najlepszy kredyt konsolidacyjny, najlepsza konsolidacja… To wyrażenia, które najczęściej wymieniamy, chcąc „połączyć” zobowiązania bankowe w jedno. Oczywiście nie można również zapomnieć o powszechnie zadawanym pytaniu: w jakim banku najlepiej zrobić konsolidację i gdzie będzie najtaniej?

Niestety, propozycje kredytowe w bankach zmieniają się bardzo często, niejednokrotnie co miesiąc. Trudno jest wskazać zatem bank, który miesiąc w miesiąc będący liderem w tym segmencie produktów.

Oprocentowanie nominalne kredytów się zmienia, pojawiają się kredyty konsolidacyjne bez prowizji i z oprocentowaniem stałym.

Takie dynamiczne zmiany mają miejsce, kiedy otoczenie makroekonomiczne nie jest stabilne. Rosnąca inflacja i zmiany stóp procentowych sprawiają, że banki również muszą dopasowywać swoje propozycje do aktualnych warunków.

Praktycznie w każdym z banków znajdziemy kredyt lub pożyczkę konsolidacyjną, ale tylko w kilku będzie to kredyt konsolidacyjny w promocji. I tylko tam będzie taniej niż gdzie indziej.

Tym samym wiadome jest, że najlepiej zrobić konsolidację w banku, w którym oferta będzie najtańsza. Poniżej można sprawdzić propozycje kredytowe i pożyczkowe banków, pozwalające skonsolidować zobowiązania.

W jakim banku najlepiej zrobić konsolidację kredytów?

Należy zwrócić uwagę, że poniższa lista banków, to wyłącznie propozycje kredytowe. Nie są to oferty kredytowe, które są indywidualne i przedstawione mogą być dopiero po przeprowadzonej ocenie kredytowej. Niemniej jednak, lista banków pozwala dokonać wyboru banku i wysłanie formularza kontaktowego. Doradca z wybranego banku przedzwoni do nas w sprawie kredytu.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty? Jaki ma to być bank? Na początki warto zapoznać się z aktualnymi propozycjami banków.

w jakim banku najlepiej zrobić konsolidację kredytów

To. w jakim banku najlepiej zrobić konsolidację uzależnione jest od porównania przedstawionych ofert kredytowych. W następnym kroku należy zwrócić uwagę w szczególności na koszt całkowity kredytu. To umożliwia analizę produktu pod względem ceny. Wiadomo, że im mniej zapłacimy, tym lepiej. I nie ma większego znaczenia czy jest to kredyt konsolidacyjny, gotówkowy czy jakikolwiek inny.

Bardzo często ofertę kredytową przedstawioną przez bank można negocjować. Im lepsza jest nasza ocena kredytowa, tym bardziej bank jest skłonny do obniżenia jakiegoś elementu kosztowego, np. oprocentowania.

Konsolidacja kredytów wszystkich zobowiązań

Szukając dalej odpowiedzi na pytanie, w jakim banku najlepiej zrobić konsolidację, nie należy również zapominać o tym, co można skonsolidować. Należy to sprawdzić w ofercie banku, bo nie zawsze obejmuje ona wszystkie kredyty i są pewne ograniczenia (w szczególności w przypadku ofert promocyjnych).

Konsolidowane są najczęściej kredyty gotówkowe, ale mogąc być również kredyty odnawialne, ratalne, samochodowe oraz limity na koncie bankowym i zadłużenie w karcie kredytowej.

Nad konsolidacją limitów warto się w szczególności zastanowić, kiedy nie są one spłacane. W takiej sytuacji zadłużenie „wisi” w koncie i generuje co miesiąc koszt odsetkowy.

Ale po co konsolidować kredyty?

W jakim banku najlepiej zrobić konsolidację, to już wiesz, ale po co ją przeprowadzać?

Kolokwialnie można odpowiedzieć, że pozwala zebrać wszystkie kredyty „do kupy” i zmniejszyć comiesięczne zobowiązania kredytowe poprzez wydłużenie okresu kredytowania.

I zamiast kilku rat – jak wcześniej, o różnej wysokości i innych terminach – płacić będziemy jedną ratę, w nowym terminie.

W praktyce oznacza to, że bank po przeprowadzeniu oceny kredytowej, udziela kredytobiorcy finansowania na spłatę wybranych zobowiązań spłacanych w bankach:

  • Kredyt konsolidacyjny – bank samodzielnie spłaca zobowiązania kredytowe, które zostały wyszczególnione we wniosku kredytowym. Pieniądze nie są przelewane na konto kredytobiorcy.
  • Pożyczka konsolidacyjna – pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze z pożyczki na konto i ma określony czas na zamknięcie wybranych kredytów i pożyczek.
Przeczytaj również: Kredyt konsolidacyjny czy gotówkowy – może lepiej zdecydować się na kredyt gotówkowy? Jedna z najlepszych propozycji konsolidacyjnych na rynku: pożyczka konsolidacyjna w Pekao bez prowizji.

Powszechne przesłanki do przeprowadzenia konsolidacji

Zasadnicze cele konsolidacji kredytów, można sprowadzić do trzech:

  • zredukowania liczby kredytów i pożyczek aktualnie spłacanych,
  • poprawienie płynności finansowej poprzez zmniejszenie nowej raty,
  • zwiększenie zdolności kredytowej.

Na temat kredytu konsolidacyjnej można porozmawiać z doradcą bankowym, które przekaże niezbędne informacje dotyczące propozycji kredytowej. Warto jednak wcześniej sprawdzić ogólne warunki na stronie danego banku.

Pamiętaj o tym, że pożyczając kapitał w banku, musisz dodatkowo oddać koszt kredytowy. Kapitałem jest kredyt konsolidacyjny, czyli wysokość konsolidacji. Wydłużenie okresu kredytowania pozwala obniżyć w znaczący sposób ratę kredytową, ale jednocześnie wzrośnie koszt zapłaconych odsetek.

Na koniec warto jest również wspomnieć, że kredyt konsolidacyjny umożliwia zaoszczędzenie na spłacie kredytów. Jeżeli nowy kredyt konsolidacyjny jest niżej oprocentowany od kredytów, które mają zostać spłacone, to jest szansa na uzyskanie zysków z przeprowadzonej konsolidacji. Należy jednak przeanalizować koszty kredytowe, również w zależności od wybranego okresu kredytowania.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok