Pożyczka gotówkowa 2000 zł

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-05-01 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa 2000 zł: w bankach oraz w firmach pożyczkowych krótkoterminowo i na raty. Jeżeli szukasz niewielkiej pożyczki gotówkowej, i to niezależnie na jaki czas, to i tak dobrze jest porównać oferty pożyczkowe.
pożyczka gotówkowa 2000 zł
Pożyczka gotówkowa 2000 zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Jest to stosunkowo niewielka pożyczka, z której można skorzystać w sytuacji, kiedy zdarzy się nagły i niespodziewany wydatek, np.: remont samochodu, mieszkania czy okazyjny, pilny zakup.

Z pożyczki gotówkowej można sfinansować nawet bardzo duży remont. O możliwościach przeprowadzenia remontu korzystając z produktów bankowych, przeczytasz więcej tutaj: Finansowe wsparcia z banku na remont mieszkania lub domu.

Gdzie wziąć taką pożyczkę gotówkową na niewielką kwotę? W firmie pożyczkowej czy w banku?

Ponieważ 2000 zł można pożyczyć zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej przez internet, dlatego powinniśmy skorzystać oczywiście tam, gdzie jest najtaniej.

Jak to zrobić? Oczywiście konieczne będzie nie tylko zapoznanie się z propozycjami, ale przede wszystkim:

 • sprawdzenie kosztu całkowitego oraz RRSO,
 • porównanie ich z innymi ofertami.

Zdolność i wiarygodność kredytowa jest konieczna w sytuacji, kiedy ubiegasz się o pożyczkę w banku. W firmie pożyczkowej możesz mieć często negatywną historię kredytową w BIK, ale i tak zostanie sprawdzona Twoja zdolność do jej spłaty w wyznaczonym terminie.

Pożyczka gotówkowa 2000 zł w banku

Wybierając bank należy mieć odpowiednią zdolność kredytową i wiarygodność kredytową. Zamiast pożyczki gotówkowej można wybrać limit w ROR lub kartę kredytową.

O pożyczkę gotówkową można wnioskować tradycyjnie, udając się do banku i tam składając wniosek kredytowy. Inną możliwością jest złożenie wniosku pożyczkowego online. Takich propozycji pożyczkowych jest już całkiem dużo.

Wniosek o pożyczkę jest wysyłany przez internet, kontaktuje się z nami telefonicznie przedstawiciel banku i jeżeli mamy odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową, to pożyczkę otrzymamy. Umowę najczęściej podpisujemy w oddziale banku lub w domu, dostarczoną przez kuriera. Istnieje również możliwość procedowania całej pożyczki całkowicie przez internet. Taka możliwość istnieje tylko w nielicznych bankach.

Przykładowe obliczenia rat kredytowych. Pożyczka gotówkowa 2000 zł w banku

 • 12 miesięcy – 166 zł,
 • 24 miesiące – 85 zł,
 • 36 miesięcy – 61 zł,
 • 48 miesięcy – 47 zł.

Przegląd banków, w którym możesz zapytać się o pożyczkę na 2000 zł – również przez internet:

PORÓWNYWARKA POŻYCZEK GOTÓWKOWYCH pozwoli Tobie oszacować raty w zależności od wysokości pożyczki i czasu jej spłaty.

Pożyczka gotówkowa 2000 zł krótkoterminowa do 60 dni

W firmach pożyczkowych w internecie znajdziemy dwa rodzaje pożyczek gotówkowych na 2000 zł: krótkoterminowe do 60 dni oraz ratalne.

Wspomniane zostało, że każda firma pożyczkowa weryfikuje osobę wnioskującą o pożyczkę gotówkową i dlatego zbada jej zdolność kredytową. Dla firmy pożyczkowej, w przeciwieństwie do banków, pożyczka gotówkowa na 2000 zł nie należy do najmniejszych.

Każdy taki podmiot sprawdzi klienta w dostępnych bazach danych, przetwarzających informacje o osobach zadłużonych i ich historii kredytowej. Z dużym prawdopodobieństwem sprawdzi zatem bazę BIK — Biuro Informacji Kredytowej, a na pewno KRD — Krajowy Rejestr Dłużników oraz Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.

Wiele firm pożyczkowych ma pożyczki gotówkowe 2000 zł w „promocji”. Oznacza to, że nowi klienci mogą pożyczyć pieniądze i nie zapłacą żadnych odsetek, ani prowizję (RRSO 0%). Przeważnie jest tak, że jednorazowo możemy zaciągnąć tylko jedną pożyczkę, a wnioskować o kolejną możemy dopiero po jej spłacie .

Wzbierając pożyczkę gotówkową 2000 przez internet, wniosek pożyczkowy wypełniamy na stronie wybranej firmy pożyczkowej.

Pożyczka gotówkowa 2000 zł z wyszukiwarką

Można oczywiście również skorzystać z wyszukiwarki pożyczek pozabankowych, aby wybrać firmę pożyczkową. Wystarczy wpisać wysokość pożyczki i określić termin jej spłaty. Otrzymasz listę firm pożyczkowych i na stronach których poznasz wszystkie koszty związane z pożyczką.

Po analizie pożyczek i wyborze firmy pożyczkowej, najczęstsza procedura ubiegania się o pożyczkę, wygląda następująco:

 • wypełnienie wniosku przez internet — należy podać dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania i zameldowania, adres e-mail i numer telefonu. Możesz zostać poproszony o udzielenie informacji na temat zatrudnienia oraz wysokości uzyskiwanych dochodów.
 • weryfikacja konta bankowe i wykonanie przelewu weryfikacyjnego.
 • oczekiwanie na decyzję kredytową i przelew gotówki na rachunek.

Przeważnie taka weryfikacja trwa do kilkunastu minut. Jeżeli wszytko jest w porządku, twój wniosek został zaakceptowany, to pożyczka gotówkowa 2000 zł zostanie przelana na konto.

Jeśli złożysz wniosek poza godzinami pracy firmy pożyczkowej, to zostanie on rozpatrzony kolejnego dnia roboczego.

Jaka jest najtańsza pożyczka gotówkowa 2000 zł?

Nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie, jeżeli nie porównamy ofert pożyczkowych w firmach. Krótkoterminowa pożyczka będzie z pewnością tańsza, ale jednorazowo będzie trzeba oddać dużą kwotę. Natomiast pożyczka ratalna na 2000 zł w ratach miesięcznych jest droższa – przez dłuższy czas będziemy ją spłacać, ale jest to mniejsze obciążenie dla domowego budżetu.

Pożyczka pozabankowa ratalna jest spłacana w ratach miesięcznych (mogą to być również raty tygodniowe) w wysokości ustalonych w harmonogramie spłaty zobowiązania.

Przykładowe wyliczenia rat pożyczkowych. Pożyczka gotówkowa 2000 zł na raty w firmie pożyczkowej przez internet:

 • 12 miesięcy – 263 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 3151 zł, całkowity koszt 1151 zł (prowizja: 600 zł, opłata za udzielenie pożyczki: 500 zł, odsetki: 51 zł). RRSO: 146,08%.
 • 24 miesiące – 143 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 3425 zł, całkowity koszt 1425 zł (prowizja: 820 zł, opłata za udzielenie pożyczki: 500 zł, odsetki: 105 zł). RRSO: 76,34%.
 • 36 miesięcy – 105 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 3769 zł, całkowity koszt 1769 zł (prowizja: 1100 zł, opłata za udzielenie pożyczki: 500 zł, odsetki: 169 zł). RRSO: 58,74%.

Zwróć uwagę na to jak wysoka jest prowizja w stosunku do odsetek. Firmy pożyczkowe zarabiają przede wszystkim na kosztach pozaodsetkowych.

Plus zdecydowany: nie obciąża zbyt mocno domowego budżetu. Minus: zdecydowanie droższa niż banku.

Konieczne jest zawsze porównanie pożyczek gotówkowych w firmach pożyczkowych, niezależnie od tego czy jest pożyczka gotówkowa 2000 zł na 2 lata czy 20 tys zł na 4 lata.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok