Kredyt na zakup mieszkania 250 tys zł

Kredyt na zakup mieszkania 250 tys złKredyt na zakup mieszkania 250 tys zł w banku. Potrzebujesz kredyt na zakup mieszkania w wysokości 250 tys. zł? Najważniejsze: zapoznaj się z propozycjami kredytów hipotecznych i porównaj je. Nie wiesz jak to zrobić lub nie wiesz jaki kredyt hipoteczny wybrać, to wystarczy skontaktować się z pośrednikiem finansowym.

Zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania, korzystając ze środków finansowych uzyskanych w banku, konieczne jest sprawdzenie, który z banków oferuje najlepszy kredyt na zakup mieszkania 250 tys zł.

Kalkulator kredytów hipotecznych wyliczy szacunkową miesięczną ratę, ale nie przedstawia rankingu kredytów hipotecznych. Umożliwia zatem szybki kontakt z wybranym bankiem lub pośrednikiem finansowym w sprawie kredytu.

Czy wiesz, że kredyt hipoteczny jest najtańszym rodzajem kredytu? Oprocentowanie nominalne takiego kredytu jest zdecydowanie niższe niż w przypadku kredytów gotówkowych. Gdyby było możliwe pożyczenie gotówki np. na 250 tys zł na 25 lat w formie kredytu gotówkowego, to koszt takiego kredytu byłby znacznie wyższy od takiego samego kredytu hipotecznego.

Szacunkowe wyliczenie rat kredytowych: kredyt na zakup mieszkania 250 tys zł. Wartość mieszkania: 320 tys zł.

Kredyt na zakup mieszkania 250 tys zł banki i pośrednicy

Nie wiesz jaki kredyt na zakup mieszkanie wybrać? Z jakim bankiem się skontaktować? Możesz umówić się na darmowe spotkanie z pośrednikiem finansowym.

Przykład kredytu na zakup mieszkania 250 tys zł:

RRSO: 4,55% (WIBOR 3M: 1,71%, wg stanu na dzień 14.01.2019r.).
Oprocentowanie zmienne 4,02%.
Okres kredytowania 29 lat.
Całkowita kwota kredytu hipotecznego (bez kredytowanych kosztów) 250 tys. zł.
Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 453 574,20 zł.
Całkowity koszt kredytu hipotecznego 197 574,20 zł.
Rata kredytu 1 245,56 zł.
Liczba rat 348.

Kalkulacja na dzień 14.01.2019 r.

Jaki jest najtańszy kredyt na zakup mieszkania 250 tys zł

Powyższy przykład pokazuje ile może nasz kosztować kredyt na zakup mieszkanie. Ile faktycznie oddamy bankowi poza pożyczonym kapitałem, zależy od kilku parametrów:

Marża kredytowa – od niej zależy wysokość raty i jest częścią oprocentowania kredytu. Pozostaje stała przez cały okres kredytowania. Drugą częścią oprocentowania jest stopa procentowa, np. Wibor 3M (w przypadku kredytów hipotecznych złotówkowych). Jest ona najczęściej zmienna.

Prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego. Jest to jednorazowa opłata, najczęściej określana jako pewien procent od wartości pożyczonego kapitału.

Dodatkowe koszty i opłaty naliczane przez bank, np.: ubezpieczenia obligatoryjne i fakultatywne.

Sprawdź również: Kredyt hipoteczny 90 tys zł na 10 lat – porównanie banków.