Kredyt hipoteczny 90 tys. zł na 10 lat

2024-01-29 – ostatnia aktualizacja

Gdzie po kredyt hipoteczny na 90 tys. zł na 10 lat? Oszacuj raty kredytowe z porównywarką kredytów hipotecznych oraz zapoznaj się propozycjami kredytów w bankach. Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować lub wybór jest zbyt trudny, skontaktuj się z pośrednikiem finansowym.

kredyt hipoteczny 90 tys. zł na 10 lat

Kredyt 90 tys. zł hipoteczny, a mieszkaniowy

Czy jest jakaś różnica pomiędzy kredytem hipotecznym a mieszkaniowym? W sensie formalnym kredyt mieszkaniowy jest rodzajem kredytu hipotecznego, który wskazuje konkretny cel kredytowania: zakup mieszkania. Natomiast kredyt hipoteczny definiuje wszystkie rodzaje kredytów zabezpieczonych na hipotece, które są przeznaczone na:

  • zakup nieruchomości, np. mieszkania, domu czy działki budowlanej,
  • budowę nieruchomości, np. domu lub garażu,
  • remont nieruchomości z przeznaczeniem jej na cele mieszkaniowe.

kredyt hipoteczny, a mieszkaniowy

Oblicz ratę kredytu hipotecznego 90 tys. zł na 120 rat

Hipoteczny kredyt 90 tys. na 10 lat. Jaka będzie rata? Korzystając z porównywarki kredytów hipotecznych można dokonać obliczeń szacunkowych. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry i gotowe!

Wysokość kredytu hipotecznego lub mieszkaniowego zależy od zdolności kredytowej. Należy również pamiętać, że w 2023 roku wymagany wkład własny dla kredytu hipotecznego wynosi 20% wartości nieruchomości. Jeżeli zamierzasz kupić mieszkanie w wysokości 90 000 zł, to wymagany wkład własny wynosi 18 tys. zł (wkładu własnego nie można skredytować z pożyczki lub kredytu gotówkowego).

Ubiegać się można o kredyt również w przypadku posiadania niższego wkładu. Nie może on być jednak niższy niż 10% i taka opcja nie jest dostępna w każdym banku. Ponadto, niski wkład musi zostać ubezpieczony: Co oznacza wkład własny przy kredycie hipotecznym?

Kredyt hipoteczny z dobrym ekspertem finansowym

Nie chcesz szukać lub nie znalazłeś odpowiedniego kredytu na mieszkanie? Możesz się umówić na spotkanie z pośrednikiem finansowym. Takie spotkania są darmowe, a są bardzo pomocne w wyszukaniu najkorzystniejszego kredytu na zakup domu, mieszkania czy np. działki budowlanej.

Nawet wówczas, gdyby miała to być pożyczka hipoteczna, warto umówić się na spotkanie. Pośrednik nie tylko przygotuje porównanie kredytów hipotecznych, ale również udzieli fachowej pomocy w wyborze i zebraniu dokumentów wymaganych przy składaniu wniosku w banku.

Pozostałe kredyty 90 tys. zł do 10 lat

Nie tylko o kredyt hipoteczny na 90 tys. zł można wnioskować w banku. Może to być np. samochodowy lub wspomniana powyżej pożyczka hipoteczna.

Inny kredyt na 90 tys. zł?

Czy jest możliwe uzyskanie kredytu gotówkowego na taką kwotę? Ależ oczywiście, i co więcej, można taki kredyt uzyskać przez internet. Oczywiście przy tak dużym kredycie na dowolny cel, odpowiednio wysoka musi być zdolność kredytowa.

Przegląd propozycji bankowych: Kredyty gotówkowe 90000 zł.

A jeżeli kredytów gotówkowych jest kilka plus jeszcze jakiś inny kredyt i suma rat stała się zbyt dużym obciążeniem, to co wtedy? Można je skonsolidować w jeden i obniżyć ratę. A przy dobrej zdolności kredytowej można wziąć również dodatkową gotówkę.

Przy konsolidacji hipotecznej, wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne, ale można wówczas włączyć do konsolidacji kredyt hipoteczny.

Konsolidacja kredytów: Kredyt konsolidacyjny 90000 zł.

Maksymalny czas kredytowania dla kredytów gotówkowych oraz konsolidacyjno-gotówkowych to 10 lat – 120 rat kredytowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok