Kredyt konsolidacyjny 75 tysięcy złotych

W poniższym artykule zapoznasz się z propozycjami kredytów konsolidacyjnych na 75 tysięcy złotych (gotówkowych). Konsolidacja to spłata jednego kredytu zamiast kilkunastu. A nowe raty są zazwyczaj mniejsze, jeżeli porównamy ich wysokość do rat konsolidowanych zobowiązań. Dlaczego? Ponieważ następuje wydłużenie kredytowania.

kredyt konsolidacyjny 75 tysięcy złotych
Kredyt konsolidacyjny 75 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Gdzie można przeprowadzić połączenie kredytów bez zabezpieczenia hipotecznego na 75000 zł? W banku oczywiście, a z listą dostępnych propozycji można się zapoznać poniżej.

Kiedy należy zastanowić się nad skonsolidowaniem kredytów?

1. Kiedy zależy nam na zredukowaniu liczy spłacanych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych (bankowych).
2. Jeżeli zależy Tobie na zmniejszeniu comiesięcznych wydatków związanych z płaceniem rat kredytowych.
3. W celu poprawy płynności finansowej i zwiększenia zdolności kredytowe,
4. Szukając oszczędności w spłacie zadłużania, jeżeli nowy kredyt ma zdecydowanie lepsze warunku kredytowania od spłacanych zobowiązań.

Obniżenie wysokości comiesięcznych rat odbywa się poprzez wydłużenie czasu spłaty. Z drugiej strony skutkuje to dłuższym naliczaniem odsetek, co sprawia, że całkowity koszt zobowiązania rośnie, właśnie ze względu na koszt odsetkowy.

Decydując się na konsolidację warto również poszukać dodatkowych oszczędności poprzez zmniejszenie innych wydatków. To zwiększy w jeszcze większym stopniu rozporządzalny domowy budżet.

Rozszerzenie tematu, definicja kredytu i konsolidacji w osobnym artykule: Co to jest konsolidacja kredytów?

Skonsolidować można różne kredyty i pożyczki, począwszy od kredytów gotówkowych, a kończąc na limitach w kontach i na kartach kredytowych.

Konsolidacja bez hipoteki i kredyt konsolidacyjny 75 tysięcy złotych? Tak, jest to możliwe w kilku bankach. Nawet przez internet, bez wychodzenia z domu.

Kredyt konsolidacyjny 75 tysięcy. Jaka rata?

Wysokość raty w tym przypadku można jedynie oszacować lub wyliczyć dla określonych założeń. Tylko banki, z którymi skontaktujesz się w sprawie kredytu, mają możliwość dokładnego wyliczenia rat (plus kosztów) przedstawiając ofertę przy uwzględnieniu oceny kredytowej.

Przy określonych założeniach:

1. Oprocentowanie nominalne w skali roku: 11,09%.
2. Prowizja 0%, brak ubezpieczenia.
3. Jedynym kosztem są odsetki.
4. Raty równe.

Rata dla kredytu konsolidacyjnego na 75000 zł, łącznie z kosztem odsetkowym (całkowitym), wyniesie:

 • 5 lat: 1 634,05 zł – 23 043,00 zł.
 • 6 lat: 1 431,02 zł – 28 033,12 zł.
 • 7 lat: 1 287,73 zł – 33 169,70 zł.
 • 8 lat: 1 181,78 zł – 38 450,47 zł.

Charakterystyczne jest to, że rata kredytowa będzie się zmniejszać wraz z wydłużaniem czasu spłaty. Przy jednoczesnym jednak zwiększaniu się kosztów całkowitych odsetek. I to jest reguła, która dotyczy każdego kredytu, nie tylko konsolidacyjnego, który jest oprocentowany.

Wyliczenia rat oraz kosztów kredytowych dla kredytu konsolidacyjnego na 65000 zł.

Kredyt konsolidacyjny 75 tysięcy. Jakie zarobki netto?

Kredyt konsolidacyjny na 75 tysięcy złotych jest możliwy bez zabezpieczenia hipotecznego. Wnioskując o kredyt konsolidacyjny należy wykazać się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową i oczywiście pozytywną historią kredytową w BIK.

Co do wysokości zarobków netto, to są one jedną ze składowych oceny zdolności kredytowej. Również ważne są wydatki w gospodarstwie domowym, liczba osób na utrzymaniu czy wiek kredytobiorcy. Nie można jednoznacznie określić, że takie, a takie zarobki wystarczą, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w wysokości 75 tysięcy złotych.

Przede wszystkim ocena zdolności jest indywidualna, a po drugie każdy bank wylicza ją nieco inaczej. To oznacza, że maksymalna kwota kredytu w każdym z nich będzie inna.

Poczyńmy kolejne założenia.

Konsolidacja będzie dotyczyć SINGLA oraz RODZINY 2+1 oraz obejmuje wszystkie bankowe kredyty łącznie z posiadanymi limitami w kontach i w kartach kredytowych. Wówczas oszacowane zarobki netto wyniosą:

Kredyt konsolidacyjny 75000 zł dla singla:

 • 5 lat: 4000 zł.
 • 6 lat: 3400 zł.
 • 7 lat: 3100 zł.
 • 8 lat: 2800 zł.

Kredyt konsolidacyjny 75000 zł dla rodziny trzyosobowej:

 • 5 lat: 5300 zł.
 • 6 lat: 5100 zł.
 • 7 lat: 4900 zł.
 • 8 lat: 4800 zł.

Łatwiej jest dostać kredyt konsolidacyjny gotówkowy czy hipoteczny?

Bardziej popularny jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy. W zależności od wybranego banku, skonsolidować można:

 • kredyty i pożyczki gotówkowe,
 • kredyty samochodowe,
 • kredyty ratalne,
 • zadłużenie na kartach kredytowych,
 • limity ROR.

Maksymalna kwota finansowania również nie jest mała, bo może to być kredyt konsolidacyjny na 250 tys. zł z okresem spłaty wynoszącym nawet i 10 lat! Co więcej, o taki kredyt możemy się ubiegać zarówno w sposób standardowy, udając się do placówki bankowej, jak i przez internet.

Zdecydowanie łatwiej i szybciej jest otrzymać ten rodzaj kredytu, ponieważ nie wymaga z reguły dodatkowych zabezpieczeń. Czasami może być wymagane wykupienia ubezpieczenia czy poręczenia osób trzecich.

W przypadku kredytów hipotecznych zabezpieczeniem spłaty jest już hipoteka na nieruchomości. I chociaż w przypadku wysokich konsolidacji i długiego czasu spłaty jest on tańszy, to jednak jest mniej chętnie wybierany. Ze względu na procedury, formalności, liczbę dokumentów wymaganych i czas rozpatrywania wniosku. Ale za to w tym przypadku konsolidacja może również obejmować kredyty i pożyczki konsolidacyjne.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok