W jakim banku kredyt gotówkowy 17 tysięcy złotych?

W którym banku zdecydować się na kredyt gotówkowy w wysokości 17 tysięcy złotych? Najlepiej byłoby wybrać ten bank, który ma obecnie najtańszą propozycję. Ale jaki jest bank? Na podstawie najnowszych propozycji kredytowych możesz dokonać analizy kosztów.
kredyt gotówkowy 17 tysięcy złotych
Kredyt gotówkowy 17 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyt gotówkowy w banku? Jaki wybrać bank? Komercyjny czy spółdzielczy, a może SKOK?

Ale nie może to być firma pożyczkowa, bo nie oferuje ona kredytów, ale pożyczki.

Ponieważ zdecydowana większość kredytobiorców korzysta z usług świadczonych przez banki, to i zajmiemy się tylko tymi instytucjami.

Kto może się starać o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może zostać udzielony przez bank tylko tym konsumentom, którzy spełniają określone kryteria. Dwa zasadnicze? Pełna zdolność do czynności prawnych oraz odpowiednia ocena kredytowa.

Na ocenę składa się przede wszystkim zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. Jeżeli nie spełniamy jednego z tych warunków, to finansowania, nawet i na najmniejszą kwotę, nie otrzymamy.

Generalnie każdy kredyt, to kredyt celowy – środki finansowe mogą zostać przeznaczone tylko na określony cel. Jednak, jeżeli jest mowa o kredycie gotówkowym (bankowym), to w zasadzie mamy na uwadze pożyczkę gotówkową. Pieniądze, na określonych warunkach zawartych w umowie, można przeznaczyć dowolnie.

Pieniądze nie mogą zostać wydatkowane na działalność gospodarczą. W tym celu należałoby skorzystać z kredytów dedykowanych przedsiębiorcom.

W którym banku wziąć kredyt gotówkowy na 17 tysięcy?

O kredyt gotówkowy na 17000 zł można wnioskować w wielu różnych bankach. O takie finansowanie można ubiegać się w standardowo, składając wniosek bezpośrednio w banku lub przez internet, ewentualnie w aplikacji mobilnej, np. Pożyczka gotówkowa mobilna w Raiffeisen DB. Wybór jest duży, ale bardziej istotne jest to, jaka jest cena za pożyczenie kapitału, czyli jaki jest koszt całkowity kredytu.

Z najnowszymi propozycjami kredytowymi można się zapoznać poniżej.

Należy również pamiętać, że niezwykle istotna jest również ocena zdolności kredytowej. Jest ona dokonywana przez bank, aby określić możliwości uregulowania zobowiązania przy ustalonych założeniach. Co więcej, każdy podmiot oferujący produkty kredytowe ma obowiązek ją wyliczyć.

Przy jej kalkulacji brane są pod uwagę nie tylko uzyskiwane dochody, ale i wydatki stałe w domowym budżecie, w tym i inne kredyty i pożyczki. Przy dochodzie na poziomie 5000 zł netto, kiedy wszystkie opłaty wynoszą 4000 zł, to należy przypuszczać, że wniosek kredytowy zostanie odrzucony.

Dochód rozporządzalny musi być na takim poziomie, aby pozwalał na terminowe regulowanie raty.

Przy dużej liczbie obciążeniem kredytowych, bardzo często brana jest pod uwagę konsolidacja kredytów, mająca na celu obniżenie nowej raty i zwiększenie zdolności kredytowej.

Czy wiarygodność kredytowa (w BIK) wpływa na wysokość zdolności kredytowej? Bezpośrednio nie, ale ma duży wpływ na ostateczną ocenę kredytową i warunki indywidualnej oferty. Nie trzeba dodawać, że im lepszą ocenę kredytową uzyskamy, to tym większa szansa na korzystniejszy warunki kredytowania.

Jaka rata dla kredytu gotówkowego na 17000 zł?

Całkowity koszt kredytu, w tym i wysokość raty może obliczyć wyłącznie bank, który przedstawi indywidualną ofertę. Każde inne wyliczenia opierają się na określonych założeniach i tak jest w tym przypadku.

Jakie są nasze założenia dla kredytu gotówkowego na 17000 zł? Oprocentowanie nominalne roczne 11,00%. Odsetki są jedynym kosztem.

Wysokość rat równych w zależności od czasu spłaty:

 • 24 miesiące: 792,33 zł.
 • 36 miesięcy: 556,56 zł.
 • 48 miesięcy: 439,37 zł.
 • 60 miesięcy: 369,62 zł.

Ile trzeba oddać więcej ponad 17 tysięcy? Koszt odsetkowy będący równocześnie kosztem całkowitym kredytu, wyniesie:

 • 24 miesiące: 2 016,00 zł.
 • 36 miesięcy: 3 036,09 zł.
 • 48 miesięcy: 4 089,95 zł.
 • 60 miesięcy: 5 177,27 zł.

Wysokość raty maleje, jeżeli zwiększymy czas spłaty kredytu o 12 miesięcy, ale i koszt odsetek jest wówczas większy. To ile więcej oddasz poza to co pożyczyłeś, uzależnione jest od ostatecznej oferty kredytowej przedstawionej przez bank. A ona opiera się na indywidualnie wyliczanej zdolności kredytowej.

Obliczenia rat, kosztów, zarobków netto dla kredytu gotówkowego na 16000 zł.

Kredyt 17000 zł. Jakie zarobki netto?

W tym przypadku również należy poczynić pewne zastrzeżenia. To, czy otrzymamy kredyt gotówkowy w banku zależy od oceny zdolności kredytowej. A zdolność kredytowa:

 • jest wyliczana przez każdy bank,
 • w każdym z banków będzie ona nieco inna,
 • na ocenę zdolności kredytowej wpływa kilka różnych czynników, nie tylko zarobki netto,
 • ogólna ocena kredytowa jest również uzależniona od wiarygodności kredytowej.

Konkluzja jest jedna. Na pytanie czy nasze zarobki netto pozwalają uzyskać kredyt gotówkowy w wysokości 17000 zł może odpowiedzieć tylko bank. I to ten, z którym skontaktujemy się w sprawie finansowania. A nam pozostaje tylko oszacowanie zdolności, zakładając, że wnioskujący o kredyt nie ma innych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych.

Kredyt 17000 zł – zarobki netto dla SINGLA przy ustalonym czasie kredytowania.

 • 2 lata: 2200 zł.
 • 3 lata: 2000 zł.
 • 4 lata: 1900 zł.
 • 5 lat: 1800 zł.

Kredyt 17000 zł – zarobki netto dla RODZINY 2 + 1.

 • 2 lata: 4400 zł.
 • 3 lata: 4200 zł.
 • 4 lata: 4000 zł.
 • 5 lat: 4000 zł.

Jaki kredyt gotówkowy wziąć, aby wyszło najtaniej?

Nie można w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na to pytanie, z wielu powodów. Oferty, czy właściwie propozycje kredytowe, zmieniają się z tygodnia na tydzień. Widziałeś propozycje np. na BLACK WEEK? Obniżone oprocentowanie lub brak prowizji. Ale tylko przez tydzień. A co będzie w kolejnych, kiedy wrócą banki do standardowych propozycji?

Ale powodów, dla których banki zmieniają propozycje jest dużo i nie są to tylko powody marketingowe.

Czy może zatem warto zwrócić uwagę na ranking kredytów gotówkowych? Uwagę można zwrócić, ale tylko po to, aby zapoznać się z propozycjami (niekoniecznie musi to być ranking najtańszych kredytów).

To w takim razie jak znaleźć tańszą propozycję?

1. Zapoznaj się z propozycjami banków.
2. Skontaktuj się przynajmniej z dwoma bankami w sprawie kredytu.
3. Bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową i zaproponuje warunki kredytowania.
4. Jeżeli cena jest najbardziej istotna, to porównaj koszty całkowite – mniejszy koszt kredytu, to kredyt tańszy.

Uwaga! Aby otrzymane wyniki były miarodajne, porównywane kredyty muszą być jednakowe pod względem wysokości, czasu kredytowania i rodzaju rat.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok