Kredyt gotówkowy 180 tysięcy złotych

Gdzie po pieniądze na dowolny cel? Ale bardzo duże, bo chodzi o kredyt gotówkowy 180 tysięcy złotych. Jaki jest najlepszy bank, w którym możliwe jest złożenie wniosku o udzielenie tak dużego finansowania? Poniżej można zapoznać się z najnowszymi propozycjami banków w bieżącym miesiącu.
kredyt gotówkowy 180 tysięcy złotych
Kredyt gotówkowy 180 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Wybór jest bardzo duży, nawet wówczas, jeżeli zostanie ograniczony do najbardziej popularnych banków. Pamiętaj jednak, że nie liczy się liczba instytucji, które weźmiesz pod uwagę, ale podstawowa propozycja oraz końcowa oferta pożyczkowa.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy w wysokości 180 tysięcy? Na dowolny cel, w tym również i na zakup i remont mieszkania lub innej nieruchomości czy kupno samochodu. A nawet na zamknięcie innych zobowiązań kredytowych, chociaż lepiej jest w takiej sytuacji skorzystać z możliwości jakie daje inny rodzaj kredytu – na konsolidację, czyli konsolidacyjny.

Maksymalna wysokość kredytu (czy możliwe jest uzyskanie tak wysokiego finansowania), jak i okres kredytowania zależą nie tylko od wybranego banku, ale i od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej.

Poniżej: kredyty i pożyczki gotówkowe w bankach (standardowe i przez internet). W tych bankach znajdziesz również kredyty gotówkowe na 180 tysiecy.

Ile wynosi rata? Kredyt gotówkowy 180 tysięcy

Oczywiście wysokość raty wyliczy tylko bank na podstawie przygotowanej oferty. Jednak takie wyliczenia można przeprowadzić, również dla kosztów całkowitych, przyjmując określone założenia.

Kredyt gotówkowy 180 tysięcy zł. Oprocentowanie 11% nominalnie w skali roku. Jedynym kosztem są odsetki. Raty równe: całkowity koszt (odsetki):

 • 7 lat: 3 082,04 zł – 78 891,24 zł,
 • 8 lat: 2 827,52 zł – 91 441,60 zł,
 • 9 lat: 2 632,65 zł – 104 326,74 zł,
 • 10 lat: 2 479,50 zł – 117 540,02 zł.
Wyliczenia rat i kosztów odsetkowych dla kredytu 10-krotnie mniejszego: Kredyt gotówkowy 18 tysięcy złotych.

Różnice w ratach wraz z wydłużaniem spłaty o kolejne miesiące będą coraz mniejsze, a koszty (odsetkowe) zobowiązania mocno rosną.

Jakie zarobki netto? Kredyt gotówkowy 180 tysięcy

Zarobki netto są jednym z elementów branych pod uwagę przy analizie zdolności kredytowej. Dochody są bardzo ważne, ale wbrew pozorom nie są najważniejsze. Istotna jest również strona wydatkowa, która obejmuje także spłacane bieżące zobowiązania kredytowe, pożyczkowe oraz limity w kartach i na koncie.

Oznacza to, że można uzyskiwać bardzo wysokie zarobki netto, ale wydatki są na tyle wysokie, że zdolność kredytowa jest niewystarczająca, aby kredyt na 180 tysięcy złotych otrzymać.

Elementami oceny zdolności kredytowej są również m.in.: liczba osób na utrzymaniu w gospodarstwie, wiek kredytobiorcy, rodzaj umowy o pracę, staż pracy.

Jednak, aby nie zostawiać pytanie bez odpowiedzi, oszacujemy zarobki netto dla kredytu gotówkowego 180 000 zł:

 • dla singla i rodziny 2+1,
 • nie spłacają oni żadnych innych kredytów, pożyczek, limitów,
 • nie płacą alimentów.

Zarobki netto singla dla kredytu gotówkowego 180 000 zł dla przyjętego okresu kredytowania:

 • 7 lat: 5700 zł,
 • 8 lat: 5200 zł,
 • 9 lat: 4800 zł,
 • 10 lat: 4700 zł.

Zarobki netto rodzina 2 + 1 dla kredytu gotówkowego 180 000 zł:

 • 7 lat: 7100 zł,
 • 8 lat: 6600 zł,
 • 9 lat: 6400 zł,
 • 10 lat: 6200 zł.

Dokładne wyliczenia zarobków netto oraz zdolności kredytowej uzyskać można tylko w banku, z którym skontaktujemy się w sprawie kredytu.

Porównanie kosztów, czyli gdzie jest tańszy kredyt

Który z kredytów gotówkowych na 180 000 zł jest najlepszy i najtańszy? Bez porównania ofert trudno jest wskazać tę najlepszą.

Jest kilka uniwersalnych zasad, którymi należy się kierować przy wyborze kredytu.

Główna i podstawowa: przed dokonaniem wyboru należy porównać przedstawione oferty. I tutaj moglibyśmy zakończyć wpis, ale…

Warto również zwrócić uwagę na kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę. Bank jest zobowiązany przedstawić nam formularz informacyjny, w którym znajdują się wszystkie parametry pożyczki lub kredytu. Jest to m.in.:

 • całkowity koszt,
 • wyszczególnione wyliczenia poszczególnych elementów kosztowych,
 • RSO – Roczna Stopa Oprocentowania (zmienne czy stała),
 • RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • wysokość raty.

Pamiętajmy zatem o tym, że chcąc wyszukać najkorzystniejszy kredyt należy sprawdzić koszty całkowite lub/i jej RRSO.

Oprocentowanie nominalne RSO i rzeczywiste RRSO

Na koszt pożyczki i kredytu wpływa kilka czynników. Niekoniecznie najważniejsza jest prowizja, bo niekiedy wynosi 0%. W szczególności dotyczy to propozycji promocyjnych lub sytuacji, kiedy pożyczki są wysoko oprocentowane.

Przy wysokich kwotach kredytu oraz długim czasie spłaty, bardzo istotne jest oprocentowanie nominalne.

Oprocentowanie nominalne (RSO) nie jest tym samym, co oprocentowanie rzeczywiste roczne (RRSO).

 • RSO jest podstawą do wyliczania odsetek.
 • RRSO zawiera wszystkie koszty pożyczki, w tym i RSO, które należy zapłacić bankowi za pożyczenie pieniędzy.
Generalna zasada jest taka, że im mniejsze RRSO pożyczki tym jest ona tańsza.

1) Porównując pożyczki gotówkowe według RRSO, możemy porównywać wyłącznie takie same: kredyt gotówkowy w banku A na 180 000 zł na 10 lat z pożyczką gotówkową w banku F na 180 000 zł na 10 lat (dodatkowo przy takim samym rodzaju rat – malejące lub stałe).

2) Jeżeli planujemy spłacić kredyt wcześniej, to przy takim samym RRSO lepiej jest skorzystać z kredytu z niższą prowizją.

Warto pamiętać o tym, że możemy negocjować warunki umowy. Im lepszym jesteśmy klientem, tym większa nasza siła negocjacyjna. Warto zatem jest znać oprocentowanie nominalne pożyczek/kredytów w bankach, aby wynegocjować jeszcze mniejsze.

Całkowita ocena kredytowa decyduje o tym, czy otrzymasz kredyt

Musisz wziąć pod uwagę, że bank zanim udzieli Tobie finansowanie, musi zweryfikować Twoją zdolność kredytową + sprawdzić wiarygodność kredytową w BIK.

Procedura ubiegania się o kredyt może przebiegać w następujący sposób:

1. Skontaktuj się z bankiem, wysyłając formularz online. Doradca bankowy przedzwoni do Ciebie. Przygotuj dowód osobisty, ponieważ będzie potrzebny do potwierdzenia danych osobowych.

2. Nastąpi sprawdzenie wstępnej zdolności kredytowej. Jeżeli uzyskasz pozytywną opinię, to zapoznasz się ze:

3. Wstępną ofertą kredytu – (najczęściej jest ona pochodną propozycji z której chcesz skorzystać oraz uzyskanej oceny kredytowej).

4. Jeżeli zdecydujesz się na kredyt, to oczywiście konieczne będzie złożenie wniosku kredytowego.

Do wniosku kredytowego należy dołączyć zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach lub oświadczenie o dochodach – deklaracja uzyskiwanych zarobków, stałych comiesięczne wydatków. A być może wystarczy wyciąg z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące. Kontaktując się z bankiem, dowiesz się wszystkich szczegółów, co i jak należy zrobić.

5. Analiza wniosku kredytowego z uwzględnieniem zdolności kredytowej, historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i również w innych wewnętrznych i zewnętrznych bazach.

6. Wydanie decyzji (pozytywnej lub negatywnej).

7. Jeżeli decyzja jest pozytywna, to następuje przygotowanie umowy kredytowej.

8. Ostatnim elementem jest podpisanie umowy i wypłata pieniędzy.

Pożyczka gotówkowa 180 tys. zł. PODSUMOWANIE

Aby zachęcić klientów do wybrania WŁAŚNIE Z TEJ OFERTY, banki oferują różnego rodzaju „dodatki promocyjne„. Możemy na przykład skorzystać z obniżonego oprocentowania lub zerowej prowizji, jeżeli założymy konto w banku i będziemy przelewać na nie wynagrodzenie lub np. wykupimy ubezpieczenie. Wybór promocyjnych ofert jest bardzo duży.

To w końcu z jakiej pożyczki skorzystać? Może warto podać listę banków i stworzyć subiektywny ranking? Nie ma jednej, uniwersalnej i najtańszej oferty dla każdego.

Przeglądając rankingi pożyczek gotówkowych w bankach, korzystając z wyszukiwarek i porównywarek pożyczkowych i kredytowych, należy pamiętać, że:

Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny kredytowej.

A jeszcze żeby było mało, to należy zaznaczyć, że co kilka tygodni banki dokonują zmian czy korekt w swoich propozycjach.

Tym samym, ostateczny wybór korzystnej pożyczki gotówkowej 180 000 zł, kredytu gotówkowego będzie zależeć od nas samych. Ile ofert przeanalizujemy i czy wynegocjujemy jeszcze korzystniejsze warunki, na jakich finansowanie zostanie udzielone.

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok