Gdzie wziąć kredyt gotówkowy na 19 tysięcy złotych?

Szukasz właśnie dokładnie kredytu gotówkowego na 19 tysięcy złotych na dowolny cel? Pieniądze chcesz chcesz przeznaczyć np. na remont mieszkania lub zakup samochodu? I dodatkowo jeszcze interesuje Ciebie rata, koszt kredytu oraz zarobki netto. Najważniejsze informacje znajdziesz w poniższym artykule.
kredyt gotówkowy na 19 tysięcy złotych
Kredyt gotówkowy na 19 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyt gotówkowy, jak i również pożyczki gotówkowe są szeroko oferowane w instytucjach bankowych, jak i w SKOK-ach. Chętnie wybierane są z kilku powodów.

1. Minimalne formalności oraz szybka analiza wniosków kredytowych. Nawet, kiedy jest to taki duży kredyt, to finansowanie można uzyskać przez internet. Niezależnie od kanału dystrybucji jaki wybierzesz, jest możliwe, aby pieniądze otrzymać nawet w tym samym dniu co złożony wniosek. Oczywiście nie jest to reguła.

2. Pieniądze z kredytu przeznaczysz na dowolny cel, który nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą (o ile taką prowadzisz – wówczas należy szukać kredytu gotówkowego dla firm). Bank nie sprawdza czy środki przeznaczyłeś w całości na remont mieszkania, zakup samochodu czy część wykorzystałeś na bieżące potrzeby, a reszta leży na rachunku.

3. Czas spłaty może wynieść kilka miesięcy, ale i kilka lat.

4. Jest to zdecydowanie tańsza alternatywa niż jakakolwiek pożyczka pożyczka pozabankowa – nawet wówczas, kiedy jest ona najtańsza na rynku.

Korzystając z poniższego zestawienia banków, uzyskasz bardzo szybką możliwość na sprawdzenie propozycji w bankach. Ale to, czy będzie to tani kredyt gotówkowy na 19 tysięcy, to w dużej mierze zależy od przedstawionej oferty i ewentualnego porównania kredytów.

Kredyt gotówkowy 19 tysięcy złotych w bankach

Aby Twój wniosek kredytowy został pozytywnie rozpatrzony, musisz uzyskać pozytywną ocenę kredytową.

Nie wiesz czy masz wystarczającą zdolność kredytową, aby taki kredyt uzyskać? Wystarczy tylko wybrać bank, wysłać formularz kontaktowy i zapytać o kredyt. Przedstawiciel przedzwoni i wyliczy Twoją wstępną zdolność. Jeżeli ją masz, to dowiesz się wszystkich szczegółów na temat finansowania.

Kredyt 19000 zł. Jaka rata?

Korzystanie z kalkulatorów i innych podobnie nazywanych narzędzi do wyliczania rat, to szybkie ich oszacowanie. I tylko wyłączenie.

Aby poznać dokładne indywidualne obliczenia przy danej propozycji, należy skontaktować się z bankiem. Tylko instytucja kredytująca może na podstawie analizy zdolności kredytowej przedstawić obowiązującą ofertę oraz wyliczenia rat kredytowych.

Warto jednak poznać wysokość raty, nawet wówczas, kiedy ma być ona tylko oszacowana. I takie właśnie wyliczenia zostaną przeprowadzone poniżej przy określonych założeniach:

 • kredyt gotówkowy 19000 zł.
 • oprocentowanie nominalne roczne 10,95%,
 • raty równe.

Czas spłaty kredu w miesiącach: obliczenia dla rat równych – koszty odsetkowe (całkowite).

 • 12 miesięcy: 1 678,81 zł – 1 145,70 zł.
 • 24 miesiące: 885,11 zł – 2 242,59 zł.
 • 36 miesięcy: 621,59 zł – 3 377,09 zł.
 • 48 miesięcy 490,60 zł – 4 548,98 zł.
Wyliczenia rat, kosztów, zarobków netto: Kredyt gotówkowy 18 tysięcy złotych.

Kredyt 19000 zł. Jakie zarobki netto?

Innym wyliczeniem, które jest niezbędne w przypadku finansowania na 19000 zł, jest wysokość zarobków netto. Bo ile należy zarabiać miesięczne, aby kredyt otrzymać?

W tej kwestii podobnie, jak w przypadku rat kredytowych, wyniki można jedynie oszacować. Ale w kwestii zdolności kredytowej sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

O ile raty kredytowe można wyliczyć dokładnie przyjmując tylko jedno założenie kosztowe, np. oprocentowanie, to analizując zdolność kredytową tak się już nie da.

Na ocenę zdolności kredytowej wpływa kilkanaście czynników, z których dwa są najważniejsze: dochody i wydatki w gospodarstwie domowym. Jest również kilka innych, np. rodzaj umowy o pracę, staż pracy, wiek, liczba osób na utrzymaniu.

I jeżeli już tylko na te kilka elementów oceny spojrzymy, to jasno widać, że tak w zasadzie każdy kredytobiorca ma inną sytuację.

Po drugie, banki wyliczają zdolność w oparciu o takie same elementy, ale metodologia jest w każdym z nich nieco inna, co oznacza, że w każdym z banków uzyskamy inną ocenę. Uff…

Można zatem przejść do oszacowania zarobków netto dla kredytu gotówkowego na 19000 zł w opcji: singiel i rodzina 2+1. Zakładamy równocześnie, że potencjalni kredytobiorcy nie mają innych zobowiązań (kredyty, pożyczki, limity, alimenty).

Zarobki netto kredyt gotówkowy 19000 zł dla singla:

 • 1 rok: 4400 zł.
 • 2 lata: 2300 zł.
 • 3 lata: 2100 zł.
 • 4 lata: 1900 zł.

Zarobki netto kredyt gotówkowy 19000 zł dla rodziny z jednym dzieckiem:

 • 1 rok: 5300 zł.
 • 2 lata: 4500 zł.
 • 3 lata: 4200 zł.
 • 4 lata: 4100 zł.

Kredyt gotówkowy 19 000 zł. Krótko na koniec

Porównanie kredytów – ofert kredytowych – oraz negocjacje ostatecznych warunków kredytowania, to klucz do tańszego kredytu.

Im mniejszy będzie koszt, tym taniej pożyczymy pieniądze. Oczywiście, im mniejsza kwota kredytu i krótszy czas spłaty, to również jest to tańszy kredyt.

Warto zawsze poświęcić trochę czasu – który w tym przypadku jak ulała pasuje do maksymy, że czas to pieniądz – i wyszukać korzystniejszy cenowo kredyt gotówkowy na 19000 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok