Kredyty gotówkowe 12 tys zł

Kredyty gotówkowe 12 tys zł w bankach. Szybki przegląd kredytów gotówkowych bankowych na dowolny cel. Z wybranym bankiem można skontaktować się bardzo szybko wysyłając krótki formularz kontaktowy przez internet.

kredyty gotówkowe 12 tys zł

Koniecznie trzeba wiedzieć, że tani kredyt gotówkowy jest możliwy i można go wyszukać, pod warunkiem oczywiście, że nie zdecydujemy się na kredyt tylko dlatego, że widzieliśmy fajną reklamę w telewizji.

Poniższe zestawienie pozwala znaleźć zarówno kredyt na 12 tys zł, jak i dużo większy i mniejszy kredyt gotówkowy. Po wyszukaniu banku i podjęciu decyzji. wystarczy tylko wysłać formularz kontaktowy do wybranego banku i poczekać na telefon ze strony doradcy.

Porównanie: Kredyt Gotówkowy 16 tys zł.

Kredyty gotówkowe 12 tys zł – jaki będzie całkowity koszt?

Polskie prawo jasno reguluje kwestię maksymalnego oprocentowania nominalnego kredytów i pożyczek. Nie może ono wyższe od sumy: 2-krotności stopy referencyjnej NBP + 3,5 punktu procentowego. Zatem w lipcu 2021 roku, maksymalna wysokość oprocentowania nominalnego nie może przekroczyć 7,20%.

Ale odsetki to najczęściej jeden z elementów kosztów, który wpływa na całkowity koszt zobowiązania.

Wysokość odsetek zależy od:

  • wspomnianego oprocentowania nominalnego w skali roku,
  • wysokości kredytu,
  • czasu kredytowania.

Poza odsetkami mogą wystąpić również koszty dodatkowe, takie jak: prowizja za udzielenie kredytu czy wymagane ubezpieczenie. Wszystkie koszty łącznie wpływają na całkowity koszt kredytu, czyli jego cenę. Całkowity koszt może być zatem przedstawiony w złotówkach (wartość kwotowa) oraz jako Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RSSO).

Wysokość kredytu oraz całkowity koszt kredytu, to dwa różne pojęcia!

Przykład kredytu 10 tys. zł na 3 lata. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 11,61%. Całkowita kwota do zapłaty 11791,18 zł. Oprocentowanie stałe 3,99%. Całkowity koszt kredytu 1791,18 zł, w tym:

  • prowizja 1087,35 zł,
  • odsetki 695,73 zł.

Pamiętaj, że przed podpisaniem umowy bank jest zobowiązany przekazać Tobie formularz informacyjny, w którym znajdziesz warunki na jakich zamierza on udzielić kredyt. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest porównać takie same propozycje kredytowe w różnych bankach. I w ten sposób wybrać tańszy kredyt np. na 12 tys. zł.

Dodatkowo przeczytaj: 1. Raport o Stabilności Finansowej przygotowanym przez NBP dotyczącym kredytów. 2. Co zmieniło się w segmencie pożyczek niebankowych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok