Kredyty gotówkowe 12 tys. zł

2023-01-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyty gotówkowe 12 tys. zł w bankach. Szybki przegląd kredytów gotówkowych bankowych na dowolny cel. Z wybranym bankiem można skontaktować się bardzo szybko wysyłając krótki formularz kontaktowy przez internet.

kredyty gotówkowe 12 tys. zł

Koniecznie trzeba wiedzieć, że tani kredyt gotówkowy jest możliwy i można go wyszukać, pod warunkiem oczywiście, że nie zdecydujemy się na kredyt tylko dlatego, że widzieliśmy fajną reklamę w telewizji.

Poniższe zestawienie pozwala znaleźć zarówno kredyty gotówkowe 12 tys. zł, jak i dużo większy i mniejszy kredyt gotówkowy. Po wyszukaniu banku i podjęciu decyzji. wystarczy tylko wysłać formularz kontaktowy do wybranego banku i poczekać na telefon ze strony doradcy.

Kredyty gotówkowe 12 tys. zł – jaki będzie całkowity koszt?

Polskie prawo jasno reguluje kwestię maksymalnego oprocentowania nominalnego kredytów i pożyczek. Nie może ono wyższe od sumy: 2-krotności stopy referencyjnej NBP + 3,5 punktu procentowego. Zatem w styczniu 2023 roku maksymalna wysokość oprocentowania nominalnego nie może przekroczyć 20,50%.

Ale odsetki to najczęściej jeden z elementów kosztów, który wpływa na całkowity koszt zobowiązania.

Wysokość odsetek zależy od:

  • wspomnianego oprocentowania nominalnego w skali roku,
  • wysokości kredytu,
  • czasu kredytowania.

Poza odsetkami mogą wystąpić również koszty dodatkowe, takie jak: prowizja za udzielenie kredytu czy wymagane ubezpieczenie. Wszystkie koszty łącznie wpływają na całkowity koszt kredytu, czyli jego cenę. Całkowity koszt może być zatem przedstawiony w złotówkach (wartość kwotowa) oraz jako Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RSSO).

Wysokość kredytu oraz koszt całkowity kredytu, to dwa różne pojęcia!

Wyliczenia rat kredytu gotówkowego na 12 tys. zł

Jak może być rata kredytowa dla kredytu na 12 tys. zł? Jeżeli decydujemy się na konkretną ofertę, to tylko bank może to dokładnie wyliczyć. Dotyczy to zarówno raty, jak i kosztu całkowitego. ale można przyjąć pewne parametry i raty również obliczyć.

Założenia: wysokość kredytu gotówkowego 12 tys. zł. Oprocentowanie roczne 12,35%. Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem, a raty są równe.

3 lata – (rata) 400,58 zł – (koszt odsetkowy – koszt całkowity) 2 420,91 zł.
4 lata – 318,07 zł – 3 267,46 zł.
5 lat – 269,06 zł – 4 143,64 zł.
6 lat – 236,79 zł – 5 049,03 zł.

Pamiętaj, że przed podpisaniem umowy bank jest zobowiązany przekazać Tobie formularz informacyjny, w którym znajdziesz warunki na jakich zamierza on udzielić kredyt. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest porównać takie same propozycje kredytowe w różnych bankach. I w ten sposób wybrać tańszy kredyt gotówkowy np. na 12 tys. zł.

Dodatkowo przeczytaj: 1. Raport o Stabilności Finansowej przygotowanym przez NBP dotyczącym kredytów. 2. Co zmieniło się w segmencie pożyczek niebankowych. Kredyty konsolidacyjne porównanie 2023.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok