Kredyt konsolidacyjny maksymalna kwota

2023-11-25 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny maksymalna kwota, którą można uzyskać w ramach przeprowadzanej konsolidacji kredytowej może być naprawdę bardzo wysoka. Jej maksymalna wysokość zależy również od rodzaju kredytu konsolidacyjnego: gotówkowego lub hipotecznego.

kredyt konsolidacyjny maksymalna kwota

Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego, podobnie jak i w przypadku maksymalnego okresu kredytowania, zależy od rodzaju kredytu, oferty bankowej i zdolności kredytowej.

Dla kredytów konsolidacyjnych gotówkowych kwota maksymalna nie przekracza 250 tys. zł. Średnia dla tych kredytów kształtuje się na poziomie 120-150 tys. zł.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest kredytem konsumenckim i zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim jest wysokość nie może być większa niż 255 550 zł.

Przy konsolidacji hipotecznej maksymalna kwota kredytu będzie zależeć od wyceny nieruchomości. Jeżeli jest to zabezpieczenie na odrębnej nieruchomości, to maksymalna kwota nie jest z reguły większa niż 60-70% jej wartości.

Jeżeli konsolidacja obejmuje kredyt mieszkaniowy, to konsolidacja obejmuje 100% jej wartości.

Po co przenosimy kredyty i łączymy je w jeden?

Powodów dla których kredytobiorcy decydują się na konsolidowanie kredytów jest kilka.

1. Zmniejszenie liczby spłacanych kredytów. Różnica pomiędzy jednym kredytem, a pięcioma jest spora. A przecież spłacane zobowiązania wcale nie ograniczają się wyłącznie do kredytów i pożyczek gotówkowych. Są to również kredyty samochodowe, hipoteczna i przede wszystkim niespłacane, a wysoko oprocentowane limity w kontach i zadłużenie na kartach kredytowych.

Na limity kredytowe należy w szczególności zwrócić uwagę, kiedy nie są w całości spłacone. Są one wysoko oprocentowane (nawet i 17-18%), a odsetki naliczane. Co sprawia, że w skali roku pozbawiamy się niekiedy setek złotych! Nie można zrezygnować z limitu, wcześniej go nie spłacając. Jeszcze więcej może nas kosztować zadłużenie na karcie kredytowej.

2. Wydłużając czas kredytowania można zmniejszyć zdecydowanie nową ratę. Założenie jest proste: nowa rata kredytowa powinna być niższa niż suma rat konsolidowanych zobowiązań. W ten oto prosty sposób możliwe jest poprawienie płynności domowego budżetu, dzięki zmniejszeniu wydatków, które są związane z obsługą zadłużenia.

Ale i o minusach konsolidacji należy pamiętać: głównie jest to koszt odsetkowy. Wydłużając czas spłaty zmniejszymy ratę, ale jednocześnie zwiększymy koszt odsetkowy i ogólną cenę zobowiązania.

3. Większa zdolność kredytowa, to zarówno możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki, jak i ubieganie się o znacznie większy kredyt w przyszłości.

Dodatkowa gotówka, czyli pożyczka gotówkowa

Dodatkowa gotówka, a o która bardzo często wspomina się przy konsolidacji, to pożyczka gotówkowa, którą można przeznaczyć na dowolny cel i jest włączana do konsolidacji kredytowej. Kwota, którą w ten sposób można uzyskać, to nawet i 50% sumy konsolidowanych kredytów.

Do tych dodatkowych środków należy podchodzić z rozsądkiem, ponieważ w oczywisty sposób zwiększa wysokość kredytu i koszt kredytowy.

Kredytu konsolidacyjnego nie otrzymamy, ot tak, od ręki. Ważna jest ogólna ocena kredytowa: pozytywny BIK i odpowiednia zdolność kredytowa. Czyli w procedura kredytowa jest taka sama, jak i w przypadku każdego innego kredytu.

Kredyt konsolidacyjny maksymalna kwota w wybranych bankach

Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego w wybranych bankach – zwłaszcza w promocji:

  • Bank Pekao 250 tys. zł – prowizja 0%, od 1000 zł, dodatkowe środki na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań.
  • Santander Bank Polska 300 tys. zł – elastyczny dzień spłaty raty, brak prowizji od kwoty konsolidowanych kredytów z innych banków.
  • Bank BNP Paribas 230 tys. zł – prowizja 0%, od 1000 zł, możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel, stałe oprocentowanie.
  • Alior Bank – Internetowy Kredyt Konsolidacyjny 200 tys. zł, ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 100 000 zł, formalności załatwisz zdalnie przez telefon i e-mail.

Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok