Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł

2024-01-27 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł, a może pożyczka konsolidacyjna z dodatkową gotówką, którą można przeznaczyć na dowolny cel? Sprawdź najnowsze oferty kredytów w bankach.

kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł

Duży kredyt konsolidacyjny na 80 tys. zł pozwala skonsolidować kredyty i pożyczki bankowe, w tym samym lub różnych bankach. Czy wiesz, że taki kredyt można uzyskać również przez internet? W serwisie sprawdzisz w jakich bankach są dostępne kredyty konsolidacyjne.

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł porównanie banków

Bank przed udzieleniem kredytu, sprawdzi zarówno naszą zdolność kredytową, jak i wiarygodność kredytową w BIK. Im lepsza będzie ogólna ocena kredytowa, to również lepsze warunki kredytowe otrzymamy w banku. Warto o to zadbać i nie spóźniać się ze spłacaniem rat!

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty? Najlepiej byłoby zrobić to w tym banku, w którym będzie najtaniej. Ale to już wymaga porównania przedstawionych ofert kredytowych.

Zestawienie banków, z którymi można skontaktować się w sprawie konsolidacji: kredyt konsolidacyjny na 80 tys. zł.

Kredyt konsolidacyjny? Po co konsolidować zobowiązania?

W przypadku, gdy chcielibyśmy się „uwolnić się” od zbyt wielu rat i kredytów i zamienić je wszystkie na jeden kredyt, to warto wówczas zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

Konsolidacja to przede wszystkim szybkie i wygodne rozwiązanie, za pomocą którego można „połączyć” kilka zobowiązań w jedno, płacone tylko w w jednym banku. Dodatkowo klient może uzyskać niższą ratę kredytową niż suma tych rat, które obecnie są spłacane w różnych bankach.

Bank udziela nam nowy kredyt i spłaca nim kredyty i pożyczki bankowe, które uzgodniliśmy.

Banki oferują kredyty konsolidacyjne na stosunkowo długi okres czasu, nawet na 10 lat i przy atrakcyjnym oprocentowaniu. Pozwoli to na łatwiejsze regulowanie spłaty raty kredytu.

Jakie produkty z banków można skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł (i każdy inny) umożliwia spłatę takich produktów jak:

 • debety w rachunkach bankowych,
 • linie kredytowe,
 • karty kredytowe,
 • pożyczki i kredyty gotówkowe,
 • kredyty samochodowe,
 • pożyczki ratalne.
To jednak bank określa w swojej propozycji jakie zobowiązania podlegają konsolidacji. Nie ma jednak obowiązku konsolidowania wszystkich, ale tych, które chcemy.

Przykład konsolidacji kredytów na 80 tys. zł

Załóżmy, że w jednym banku spłacasz kredyt gotówkowy, w drugim jest pożyczka gotówkowa, w jeszcze w innym masz kredyt samochodowy. Być może masz aktywną kartę kredytową i zadłużenie w limicie w rachunku bankowym. Obciążenia wynikające z płaconych co miesiąc rat kredytowych są z pewnością duże. I do tego jeszcze raty płacisz w różnych bankach i w różnych terminach.

Ogólny poziom zadłużenia wynosi 80 tys. zł. Możesz wówczas skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Bank na podstawie wniosku kredytowego spłaca te wszystkie zobowiązania.

Po zakończeniu konsolidacji, masz tylko jeden kredyt konsolidacyjny na 80 tys. zł i jedną ratę. Dodatkowo, a co również jest istotne, nowy termin spłaty można ustalić w dogodnym terminie, np. dzień po otrzymaniu wynagrodzenia.

I co najważniejsze: rata będzie niższa, od sumy rat kredytowych, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Wydłużenie spłaty zobowiązania, powoduje, że rata jest mniejsza, ale kredyt będzie droższy. Dłuższy okres kredytowania, to więcej rat, a tym samym większe odsetki. Jak widać każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeżeli takie rozwiązanie pozwoli na uporządkowanie budżetu domowego, poprawienie płynności finansowej oraz zwiększenie zdolności kredytowej, to wówczas warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić.

Jaka rata przy kredycie konsolidacyjnym 80 tysięcy złotych?

Ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu na 80 tys. zł? Może to wyliczyć tylko bank po przedstawieniu oferty kredytowej, po uprzednim sprawdzeniu zdolności kredytowej. Jednak wysokość raty i całkowity koszt można obliczyć przyjmując określone założenia. I tak:

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł:

 • Oprocentowanie nominalne roczne: 12,45%.
 • Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem, a więc jest jednocześnie kosztem całkowitym.
 • Raty równe.

5 lat : (rata) 1 797,80 zł (koszt odsetkowy – całkowity) 27 868,07 zł.
6 lat: 1 582,80 zł – 33 961,56 zł.
7 lat: 1 431,54 zł – 40 249,61 zł.
8 lat: 1 320,09 zł – 46 728,45 zł.
9 lat: 1 235,13 zł – 53 393,79 zł.

Kredyt konsolidacyjny na 150 tys. zł – obliczenia rat kredytowych oraz wysokości kosztów odsetkowych.

Najważniejsze plusy i minusy kredytu konsolidacyjnego

Duży kredyt konsolidacyjny do 80 tys. zł. Jakie plusy i minusy takiego rozwiązania?

 • Konsolidacja pozwala na połączenie wszystkich zobowiązań w jeden kredyt.
 • Jedna rata kredytowa.
 • Im dłuższy okres spłaty, tym mniejsza będzie rata kredytowa.
 • Skonsolidować można różne zobowiązania kredytowa.
 • Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest tańszy od konsolidacyjnego gotówkowego (w przypadku dużego kredytu konsolidacyjnego), ale zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości.
 • Jeżeli mamy negatywną historię kredytową, to kredytu nie otrzymamy.
 • Nowy kredyt konsolidacyjny, to nowy kosz kredytowy związany z opłatami za udzielnie kredytu (odsetki, prowizja, koszty dodatkowe).
 • Zwiększenie zdolności kredytowej, a to pozwala skorzystać z ekstra gotówki na dowolny cel, tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką.

Należy oczywiście wziąć pod uwagę, że wydłużony okres kredytowania skutkuje co prawda zmniejszeniem raty kapitałowo-odsetkowej, ale wiąże się to ze wzrostem kosztów związanych z odsetkami. W związku z tym, tak ważne jest porównanie kredytów konsolidacyjnych, a co pozwala wyszukać tańszą ofertę kredytową.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok