Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł

2023-01-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł, a może pożyczka konsolidacyjna z dodatkową gotówką, którą można przeznaczyć na dowolny cel? Sprawdź najnowsze oferty kredytów w bankach.

kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł

W przypadku, gdy chcielibyśmy się „uwolnić się” od zbyt wielu rat i kredytów i zamienić je wszystkie na jeden kredyt, to warto wówczas zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

Konsolidacja to przede wszystkim szybkie i wygodne rozwiązanie, za pomocą którego można „połączyć” kilka zobowiązań w jedno, płacone tylko w w jednym banku. Dodatkowo klient może uzyskać niższą ratę kredytową niż suma tych rat, które obecnie są spłacane w różnych bankach.

Bank udziela nam nowy kredyt i spłaca nim kredyty i pożyczki bankowe, które uzgodniliśmy.

Banki oferują kredyty konsolidacyjne na stosunkowo długi okres czasu, nawet na 10 lat i przy atrakcyjnym oprocentowaniu. Pozwoli to na łatwiejsze regulowanie spłaty raty kredytu.

Jakie produkty z banków można skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł (i każdy inny) umożliwia spłatę takich produktów jak:

To jednak bank określa w swojej propozycji jakie zobowiązania podlegają konsolidacji. Nie ma jednak obowiązku konsolidowania wszystkich, ale tych, które chcemy.

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł porównanie banków

Przykład konsolidacji na 80 tys. zł:

Gdy w jednym banku spłacasz kredyt gotówkowy za zakupiony sprzęt AGD, w drugim spłacasz kredyt samochodowym, a w kolejnym masz aktywną kartę kredytową, to płacisz co miesiąc kilka rat w różnych bankach i w różnych terminach.

Ogólny poziom zadłużenia wynosi, np. 80 tys zł. Możesz wówczas skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Dokonywana jest wówczas konsolidacja i kredyty zostają spłacone z nowego kredytu.

Masz wówczas tylko jeden kredyt konsolidacyjny na 80 tys. zł i jedną ratę. Dodatkowo, a co również jest istotne, nowy termin spłaty można ustalić w dogodnym terminie, np. dzień po otrzymaniu wynagrodzenia.

I co najważniejsze: rata będzie niższa, od sumy rat kredytowych, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Wydłużenie spłaty zobowiązania, powoduje, że rata jest mniejsza, ale kredyt będzie droższy. Dłuższy okres kredytowania, to więcej rat, a tym samym większe odsetki. Jak widać każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeżeli takie rozwiązanie pozwoli na uporządkowanie budżetu domowego, poprawienie płynności finansowej oraz zwiększenie zdolności kredytowej, to wówczas warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić.

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł i rata kredytowa

Ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu na 80 tys. zł? Może to wyliczyć tylko bank po przedstawieniu oferty kredytowej, po uprzednim sprawdzeniu zdolności kredytowej. Jednak wysokość raty i całkowity koszt można obliczyć przyjmując określone założenia. I tak:

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł:

  • Oprocentowanie nominalne roczne: 12,45%.
  • Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem, a więc jest jednocześnie kosztem całkowitym.
  • Raty równe.

5 lat – (rata) 1 797,80 zł (koszt odsetkowy – całkowity) 27 868,07 zł.
6 lat – 1 582,80 zł – 33 961,56 zł.
7 lat – 1 431,54 zł – 40 249,61 zł.
8 lat – 1 320,09 zł – 46 728,45 zł.
9 lat – 1 235,13 zł – 53 393,79 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok