Kredyt gotówkowy 12000 zł. Sprawdź, ile wyniesie rata i gdzie pożyczyć

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Szukasz kredytu gotówkowego na 12000 zł? A może to będzie pożyczka gotówkowa na 12000 zł w banku na dowolny cel? Z jakiej oferty bankowej warto jest skorzystać? Zapoznaj się z listą banków i ich propozycjami kredytowymi.

kredyt gotówkowy 12000 zł

Kredyt gotówkowy w wysokości 12000 zł znajdziemy praktycznie w każdym banku. Inną sprawą jest oczywiście, czy taką kwotę otrzymamy. Pożyczone środki mogą zostać przeznaczone na dowolne wydatki. Bardzo często możliwe jest sfinansowanie remontu mieszkania, kupna samochodu z ogłoszenia, a nawet i działki ogrodniczej.

Przy niewysokich kwotach banki bardzo często nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia i nawet wystarczy oświadczenie o zarobkach. Jak będzie w przypadku takiego kredytu, to zależy od wybranego banku i jego polityki kredytowej.

Gdzie po kredyt gotówkowy 12000 zł?

Gdzie po kredyt gotówkowy na 12000 zł? Poniżej znajduje się lista banków dająca możliwość skontaktowania się w sprawie kredytu. Okres spłaty takiego kredytu może wynosić kilka miesięcy, ale i znacznie dłużej.

W przeglądzie znajdują się zarówno kredyty standardowe, jak i te internetowe oraz z oprocentowaniem stałym i zmiennym.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego na 12000 tysięcy złotych? Aby dokona najlepszego wyboru kredytu należy porównać różne propozycje dostępne na rynku.

Podczas porównywania ofert warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • wysokość oprocentowania,
 • prowizja za udzielenie kredytu,
 • okres spłaty,
 • dodatkowe warunki, takie jak ubezpieczenie kredytu,
 • całkowity koszt kredytu.

Czy wiesz, że kilka kredytów gotówkowych można skonsolidować w jeden kredyt? Sprawdź przykładową niewielką konsolidację z oszacowaniem rat: kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł.

Porównaj oferty kredytów gotówkowych

Jaki bank ma najlepszą propozycję pożyczki na 12000 zł? Najlepiej byłoby porównać pożyczki lub kredyty – w zależności od banku, który taką propozycję przedstawia – biorąc pod uwagę to, ile więcej oddamy niż tylko 12 tysięcy złotych.

Dobrym parametrem jest koszt całkowity kredytu lub Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Oba obliczenia prezentują koszty udzielonego finansowania:

 • Całkowity koszt w złotówkach. Obejmuje odsetki i pozostała koszty, które zostaną poniesione na rzecz kredytodawcy.
 • RRSO w procentach. Zamiast odsetek jest uwzględnione oprocentowanie nominalne. Rzeczywiste oprocentowanie wylicza koszty w stosunku do wysokości kredytu z uwzględnieniem 12 miesięcy.

Im mniejsze otrzymane obliczenia w porównaniu np. dwóch ofert kredytowych, tym tańszy będzie kredyt.

Jaka rata kredytu na 12000 zł?

Szacunkową wysokość raty można szybko wyliczyć – są odpowiednie narzędzia finansowe, np. popularne kalkulatory kredytowe kredytu gotówkowego. Wystarczy podać podstawowe parametry i już są gotowe propozycje banków: wyliczenia rat i kosztów całkowitych.

Kontaktując się z bankiem w sprawie najlepszego i najtańszego kredytu (bo tak pokazał kalkulator…) okazuje się, że raty są inne i koszt całkowity większy. O co tutaj chodzi?

Kalkulatory i wszelkie inne narzędzia tego typu (rankingi również), szacują raty i koszty. Nie mogą uwzględnić oceny kredytowej dokonaj przez bank. To bank decyduje o tym, jakie będą ostateczne warunki kredytowania, a nie kalkulator…

Jednakże ratę można obliczyć, jeżeli zostaną ustalone określone założenia. I tak np.:

Założenia: kredyt gotówkowy 12000 zł. RSO (oprocentowanie nominalne roczne) 12,16%. Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem kredytu.

Wyliczenia dla rat równych – koszt odsetkowy:

 • 30 miesięcy: 465,88 zł – 1 976,51 zł.
 • 36 miesięcy: 399,49 zł – 2 381,62 zł.
 • 40 miesięcy: 366,39 zł – 2 655,72 zł.
 • 48 miesięcy: 316,95 zł – 3 213,58 zł.

Jak to widać na podstawie otrzymanych wyliczeń, wysokość raty i całkowity koszt, poza parametrami samego kredytu, zdeterminowany jest przede wszystkim czasem kredytowania.

Zanim wybierzesz pożyczkę gotówkową 12000 zł

Pożyczka gotówkowa na 12000 zł to zobowiązanie finansowe, które można wykorzystać na dowolny cel. Najczęściej jest ona zaciągana na pokrycie kosztów remontu, zakupu samochodu lub finansowanie wakacji.

Przed udzieleniem kredytu gotówkowego banki przeprowadzają ocenę zdolności kredytowej klienta. Ocena ta polega na sprawdzeniu, czy klient jest w stanie regularnie spłacać raty kredytu.

Na rynku dostępnych jest wiele ofert kredytów gotówkowych na 12000 zł. Różnią się one między sobą wysokością oprocentowania, prowizji, okresem spłaty oraz innymi warunkami.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego. Zależy od aktualnej sytuacji na rynku finansowym. W sierpniu 2023 roku najniższe oprocentowanie nominalne wynosi około 9,99%, a najwyższe przekracza nawet 13,00%.

Prowizja za udzielenie kredytu. W dużej części propozycji promocyjnych jest ona zerowa. Ale w niektórych może to być nawet kilka procent wysokości finansowania.

Okres spłaty kredytu gotówkowego może wynosić od 3 do 120 miesięcy. Im dłuższy okres spłaty, tym niższa będzie rata miesięczna, ale jednocześnie wzrośnie całkowity koszt kredytu.

Kredyt czy pożyczka gotówkowa na 12000 zł to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki na dowolny cel. Jednak zanim zdecydujesz się na kredyt, dokładnie przeanalizuj oferty – może to być analiza kosztowa – i wybierz najlepszą dla siebie.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok