Kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł. Rata 2129 zł 10 lat

2023-07-21 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł pozwala na skonsolidowanie, czyli połączenie kilku kredytów i pożyczek zaciągniętych w banku, w jeden kredyt. Głównym założeniem jest najczęściej zmniejszenie wysokości raty kredytowej i ograniczenie posiadanych zobowiązań.

kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł

Jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł? Jedynym sposobem, aby taki kredyt konsolidacyjny wyszukać, jest porównanie propozycji kredytowych w bankach. Poniżej znajdziesz przegląd banków i dostępnych kredytów na skonsolidowanie zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys. złotych w bankach

Kredyt konsolidacyjny (konsolidacja długów wg. Wikipedii…) to rozwiązanie, jakie może być wzięte pod uwagę w sytuacji, kiedy liczne zobowiązania kredytowe są zbyt dużym obciążeniem dla Twoich domowych finansów.

Być może sytuacja finansowa zmieniła się, aż tak bardzo, że obsługa zadłużenia jest znaczącą pozycją w budżecie? Nie czekaj, aż będzie jeszcze gorzej i zaprzestaniesz spłacać raty kredytowe! Wówczas nie pomoże żaden bank, ponieważ żadnego kredytu nie otrzymasz.

Tani kredyt konsolidacyjny 150 tys zł, to kredyt z jak najniższym RRSO lub kosztem całkowitym w porównaniu do innych ofert kredytowych.

Nie ma potrzeby wysyłania wniosków do 10 banków! Przejrzyj propozycje i następnie wybierz maksymalnie 2-3 banki, z którymi skontaktujesz się w sprawie konsolidacji.

Wybór nie jest trudny, ale wymaga trochę czasu i wysiłku z naszej strony, aby przeanalizować oferty z uwzględnieniem kosztów. Korzystniejszy pod względem ceny jest kredyt z mniejszym RRSO oraz kosztem całkowitym.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł w przykładzie

Z udzielonego kredytu konsolidacyjnego można spłacić zobowiązania przedstawione do konsolidacji. Finalnie po zakończeniu „łączenia” masz tylko jeden kredyt i mniejszą ratę. Lepiej zobrazuje to poniższy przykład.

Załóżmy, że posiadasz zobowiązania, które spłacasz już od pewnego czasy. Wysokość aktualnego zadłużenia kredytów i pożyczek gotówkowych prezentuje się następująco:

  • 28 tys. zł – obecna rata: 680 zł,
  • 50 tys. zł – rata: 923 zł,
  • 30 tys. zł – rata: 738 zł,
  • 20 tys zł – rata: 740 zł.

Dochodzi jeszcze niespłacone zadłużenie w karcie kredytowej i limit w ROR łącznie na 22 tys. zł. Suma wszystkich miesięcznych rat, to 3081 zł (nie licząc spłat kart kredytowych i limitu).

Ile wyniesie rata kredu konsolidacyjnego na 150 tys. zł?

Ponieważ szczegóły oferty może przedstawić tylko wybrany bank po zbadaniu oceny kredytowej, to wyliczeń nie będziemy opierać na propozycjach kredytowych, ale przyjmiemy założenie, że:

Jest to kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł z oprocentowaniem 11,74%. Jedynym kosztem, który wystąpi to odsetki, a rata jest równa.

W takiej sytuacji rata i odsetkowy koszt wynoszą:

7 lat: 2 627,10 zł – 70 676,30 zł.
8 lat: 2 416,55 zł – 81 988,68 zł.
9 lat: 2 255,70 zł – 93 615,45 zł.
10 lat: 2 129,58 zł – 105 549,52 zł.

Kredyt konsolidacyjny nie jest tanim rozwiązaniem, jeżeli zależeć będzie nam na maksymalnym zmniejszeniu raty. Wydłużenie okresu kredytowania, nawet wówczas kiedy oprocentowanie będzie najkorzystniejsze na rynku, wiąże się z dużymi odsetkami od kredytu.

Wracając do powyższego przykładu. Wybierając np. ośmioletni czas spłaty, osiągniemy mniejszą ratę o ponad 600 zł i koszt odsetkowy wynoszący prawie 82 tys. zł.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł i dodatkowa gotówka

Ponieważ kredyt konsolidacyjny poprawia naszą zdolność kredytową, to coraz więcej banków proponuje również dodatkową gotówkę w ramach tej nowej umowy kredytowej (kredyt konsolidacyjny plus dodatkowa gotówka). Pytanie, czy taka gotówkowa będzie nam potrzebna?

Jeżeli uzyskanie dodatkowej gotówki lub większego kredytu w przyszłości jest celem konsolidacji, to ok. Ale, jeżeli konsolidacja ma nam pomóc w „ogarnięciu” finansów domowych, to już niekoniecznie jest to najlepszy pomysł.

Czy ranking kredytów konsolidacyjnych jest dobrym rozwiązaniem przy wyborze banku? Znajdziesz opinie, zwłaszcza na portalach finansowych, które tworzą takie „rankingi„, że jest to świetne rozwiązanie. Pomaga w wyborze najtańszego kredytu konsolidacyjnego. Ale nie do końca jest to prawda.

Takie zestawienie są najczęściej tworzone po to, aby zwiększyć sprzedaż produktu z wybranego banku. Czynniki, które są brane do tworzenia takiego rankingu są subiektywne, a żaden ranking nie może uwzględnić ich wszystkich.

Ranking nie uwzględni zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego klienta, a od tych dwóch czynników zależy przedstawiona oferta kredytowa.

Krótkie podsumowanie

Konsolidacja i kredyt konsolidacyjnym, to rozwiązanie, które można wziąć pod uwagę, jeżeli obawiasz się problemów ze spłatą aktualnych zobowiązań.

Z kredytów konsolidacyjnych mogą również skorzystać osoby, które spłacają regularnie kredyty i pożyczki, a raty kredytowe nie stanowią większego problemu.

Być może ważne jest uporządkowanie domowych finansów, zmniejszenie rat, a nawet poszukania pewnych oszczędności na spłacie kredytów. Więcej w tym temacie w artykule: Czy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny?

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok