Kredyt konsolidacyjny 150 tysięcy zł. Rata 2129 zł 10 lat

2024-03-30 – ostatnia aktualizacja

Bardzo wysoka konsolidacja i kredyt konsolidacyjny na 150 tysięcy zł? Pozwala on skonsolidować, czyli połączyć kilka kredytów i pożyczek zaciągniętych w banku i na bieżąco spłacanych, w jeden nowy kredyt. Głównym założeniem jest najczęściej zmniejszenie wysokości raty kredytowej i ograniczenie posiadanych zobowiązań.
kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł
Kredyt konsolidacyjny 150 tysięcy zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny 150 tysięcy zł? Jedynym sposobem, aby taki kredyt konsolidacyjny wyszukać, jest porównanie propozycji kredytowych w bankach. Poniżej znajdziesz przegląd banków i dostępnych kredytów na skonsolidowanie zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys. złotych w bankach

Kredyt konsolidacyjny (konsolidacja długów wg. Wikipedii…) to rozwiązanie, jakie może być wzięte pod uwagę w sytuacji, kiedy liczne zobowiązania kredytowe są zbyt dużym obciążeniem dla Twoich domowych finansów.

Być może sytuacja finansowa zmieniła się, aż tak bardzo, że obsługa zadłużenia jest znaczącą pozycją w budżecie? Nie czekaj, aż będzie jeszcze gorzej i zaprzestaniesz spłacać raty kredytowe! Wówczas nie pomoże żaden bank, ponieważ żadnego kredytu nie otrzymasz.

Tani kredyt konsolidacyjny 150 tysięcy zł, to kredyt z jak najniższym RRSO lub kosztem całkowitym w porównaniu do innych ofert kredytowych.

Nie ma potrzeby wysyłania wniosków do 10 banków! Przejrzyj propozycje i następnie wybierz maksymalnie 2-3 banki, z którymi skontaktujesz się w sprawie konsolidacji.

Wybór nie jest trudny, ale wymaga trochę czasu i wysiłku z naszej strony, aby przeanalizować oferty z uwzględnieniem kosztów. Korzystniejszy pod względem ceny jest kredyt z mniejszym RRSO oraz kosztem całkowitym.

Przykład konsolidacji na 150 tysięcy złotych

Z udzielonego kredytu konsolidacyjnego można spłacić zobowiązania przedstawione do konsolidacji. Finalnie po zakończeniu „łączenia” masz tylko jeden kredyt i mniejszą ratę. Lepiej zobrazuje to poniższy przykład.

Załóżmy, że posiadasz zobowiązania, które spłacasz już od pewnego czasy. Wysokość aktualnego zadłużenia kredytów i pożyczek gotówkowych prezentuje się następująco:

 • 28 tys. zł – obecna rata: 680 zł,
 • 50 tys. zł – rata: 923 zł,
 • 30 tys. zł – rata: 738 zł,
 • 20 tys. zł – rata: 740 zł.

Dochodzi jeszcze niespłacone zadłużenie w karcie kredytowej i limit w ROR łącznie na 22 tys. zł. Suma wszystkich miesięcznych rat, to 3081 zł (nie licząc spłat kart kredytowych i limitu).

Ile wyniesie rata kredu konsolidacyjnego na 150 tysięcy zł?

Ponieważ szczegóły oferty może przedstawić tylko wybrany bank po zbadaniu oceny kredytowej, to wyliczeń nie będziemy opierać na propozycjach kredytowych, ale przyjmiemy założenie, że:

Jest to kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł z oprocentowaniem 11,74%. Jedynym kosztem, który wystąpi to odsetki, a rata jest równa.

W takiej sytuacji rata i odsetkowy koszt wynoszą:

7 lat: 2 627,10 zł – 70 676,30 zł.
8 lat: 2 416,55 zł – 81 988,68 zł.
9 lat: 2 255,70 zł – 93 615,45 zł.
10 lat: 2 129,58 zł – 105 549,52 zł.

Po przeprowadzeniu konsolidacji i wydłużając kredytowanie miesięczna rata kredytu konsolidacyjnego spada, ale – co jest zrozumiałe – koszt odsetkowy rośnie.

rata równa i malejąca
Kredyt 150 tys. zł na 10 lat. Rata równa i malejąca. Źródło: kredytyporownywarka.pl
rata równa i malejąca - koszt odsetkowy kredytu
Kredyt 150 tys. zł na 10 lat. Koszt odsetkowy przy racie równej i malejącej. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Wracając do powyższego przykładu. Wybierając np. ośmioletni czas spłaty, osiągniemy mniejszą ratę o ponad 600 zł i koszt odsetkowy wynoszący prawie 82 tys. zł.

Kredyt konsolidacyjny nie jest tanim rozwiązaniem, jeżeli zależeć będzie nam na maksymalnym zmniejszeniu raty. Wydłużenie okresu kredytowania, nawet wówczas kiedy oprocentowanie będzie najkorzystniejsze na rynku, wiąże się z dużymi odsetkami od kredytu.

kredyt 150000 zł - rata i koszt całkowity
Wysokość raty, a całkowity koszt kredytu. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Ile trzeba zarabiać, żeby wziąć kredyt konsolidacyjny 150 tysięcy zł?

Jakie wymagane są dochody, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny na 150 tysięcy? Jest to duża kwota, ale przeprowadzenie konsolidacji na 150 tysięcy nie jest wcale zadaniem niemożliwym. Oczywiście uzyskiwany dochód nie jest wyłącznym elementem branym pod uwagę przy ocenie zdolności, ponieważ są jeszcze między innymi wydatki w gospodarstwie domowym, inne zobowiązania kredytowe czy liczba osób na utrzymaniu.

Należy jednak podkreślić, że minimalne wymagane dochody określone przy użyciu kalkulatora zdolności kredytowej są jedynie oszacowane. Jedynie bank, z którym skontaktujemy się w sprawie konsolidacji może stwierdzić czy zarobki wystarczą do uzyskania kredytu.

Ale załóżmy, że wnioskodawca zamierza skonsolidować wszystkie kredyty i pożyczki i jest to kredyt konsolidacyjny gotówkowy z ratami równymi.

Ile wyniosą zarobki netto dla singla?

Spłata zobowiązania na 6 lat: 5400 zł.
7 lat: 5000 zł.
8 lat: 5000 zł.
9 lat: 5000 zł.
10 lat: 4700 zł.

Zarobki netto dla małżeństwa z dzieckiem:

Spłata zobowiązania na 6 lat: 6700 zł.
7 lat: 6300 zł.
8 lat: 6100 zł.
9 lat: 5900 zł.
10 lat: 5800 zł.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł i dodatkowa gotówka

Ponieważ kredyt konsolidacyjny poprawia naszą zdolność kredytową, to coraz więcej banków proponuje również dodatkową gotówkę w ramach tej nowej umowy kredytowej (kredyt konsolidacyjny plus dodatkowa gotówka). Pytanie, czy taka gotówkowa będzie nam potrzebna?

Jeżeli uzyskanie dodatkowej gotówki lub większego kredytu w przyszłości jest celem konsolidacji, to ok. Ale, jeżeli konsolidacja ma nam pomóc w „ogarnięciu” finansów domowych, to już niekoniecznie jest to najlepszy pomysł.

Czy ranking kredytów konsolidacyjnych jest dobrym rozwiązaniem przy wyborze banku? Znajdziesz opinie, zwłaszcza na portalach finansowych, które tworzą takie „rankingi„, że jest to świetne rozwiązanie. Pomaga w wyborze najtańszego kredytu konsolidacyjnego. Ale nie do końca jest to prawda.

Takie zestawienie są najczęściej tworzone po to, aby zwiększyć sprzedaż produktu z wybranego banku. Czynniki, które są brane do tworzenia takiego rankingu są subiektywne, a żaden ranking nie może uwzględnić ich wszystkich.

Ranking nie uwzględni zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego klienta, a od tych dwóch czynników zależy przedstawiona oferta kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny w bankach. Podsumowanie informacji

 • Kwota konsolidacji może sięgać znacznie powyżej 150 000 zł.
 • Kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna możliwa do uzyskania również przez interrnet.
 • Możliwość spłaty do 120 miesięcy.
 • W promocyjnych ofertach bank nie pobiera prowizji.
 • Kredyt konsolidacyjny udzielany jest ze stałą lub ze zmienną stopą procentową. Stałe oprocentowanie zapewnia stabilność miesięcznej raty przez cały okres trwania umowy kredytowej.
 • Kredyt konsolidacyjny daje możliwość połączenia kilku kredytów.
 • Opcja konsolidacji, to często możliwość uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Propozycje kredytów i pożyczek konsolidacyjnych do 150 000 zł skierowana jest do kredytobiorców regulujących terminowo kilka kredytów, pożyczek w różnych bankach, z różnymi warunkami spłaty.

Wnioskować o konsolidację mogą kredytobiorcy:

 • pełnoletni i posiadający pełnię praw do czynności prawnych,
 • uzyskujący udokumentowane dochody z umowy o pracę lub umów zlecenia/o dzieło lub emerytury lub renty lub z prowadzonej działalności gospodarczej,
 • z odpowiednio wysoką zdolnością kredytową,
 • z pozytywną historią kredytową, bez negatywnych wpisów w BIK.

Jakie zobowiązania można skonsolidować do 150 tysięcy?

Kredyt konsolidacyjny obejmuje różnorodne zobowiązania, z których można wymienić:

 • kredyty gotówkowe,
 • kredyty odnawialne,
 • limity w kartach kredytowych oraz w kontach,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty hipoteczne, pożyczki hipoteczne.

Konsolidacja zobowiązań umożliwia wydłużenie okresu spłaty, a tym samym zmniejszenie miesięcznych rat. Może to pomóc w odciążeniu domowego budżetu poprzez zmniejszenie strony wydatkowej.

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny na 150 tysięcy?

Wniosek o kredyt konsolidacyjny można złożyć wygodnie na kilka sposobów:

 • w placówce własnego banku,
 • korzystając z aplikacji mobilnej, bankowości internetowej lub telefonicznie,
 • przez internet, bez wychodzenia z domu, wysyłając wniosek kontaktowy,
 • w innym banku – wystarczy wysłać wniosek kontaktowy i przedstawiciel skontaktuje się z nami telefonicznie.

Jakie dokumenty są wymagane do kredytu konsolidacyjnego?

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w banku konieczne jest dostarczenie odpowiednich dokumentów, wskazanych przez bank. Z pewnością potrzebny będzie dokument tożsamości – już na etapie pierwszego kontaktu oraz dokumenty dotyczące zobowiązań w innych bankach, które zamierzamy skonsolidować.

Z dokumentów dochodowych mogą to być:

 • zaświadczenia o dochodach uzyskanych od obecnego pracodawcy,
 • PIT-11,
 • wyciąg bankowy za ostatnie 3-6 miesięcy potwierdzający wpływy wynagrodzenia na konto.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego na 150 tysięcy złotych

Zalety kredytów konsolidacyjnych:

 • Wysoka maksymalna kwota finansowania, nawet powyżej 150 tysięcy bez zabezpieczenia hipotecznego.
 • Możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Wysokość dodatkowych środków ustalana jest indywidualnie na podstawie oceny zdolności kredytowej oraz aktualnych zobowiązań finansowych podlegających konsolidacji.
 • Długi okres kredytowania do 120 miesięcznych rat.
 • Kredyt konsolidacyjny jest najczęściej korzystniej oprocentowany od kredytów gotówkowych, co w określonych okolicznościach pozwala uzyskać oszczędności.

Wady kredytów konsolidacyjnych:

 • Brak możliwości konsolidacji chwilówek i innych zobowiązań pozabankowych.
 • Przy kredycie konsolidacyjnym na 150 000 zł, bank może wymagać wykupienia ubezpieczenia lub przedstawienie innych form zabezpieczenia spłaty kredytu.
 • Stosunkowo krótki czas kredytowania i wysoka rata. Przyjmując 10-letni maksymalny okres spłaty, rata kredytowa wyniesie ok. 2000 zł.
 • Im dłuższy jest czas spłaty, tym większy będzie koszt odsetkowy.

Krótkie podsumowanie

Konsolidacja i kredyt konsolidacyjnym, to rozwiązanie, które można wziąć pod uwagę, jeżeli obawiasz się problemów ze spłatą aktualnych zobowiązań.

Z kredytów konsolidacyjnych mogą również skorzystać osoby, które spłacają regularnie kredyty i pożyczki, a raty kredytowe nie stanowią większego problemu.

Być może ważne jest uporządkowanie domowych finansów, zmniejszenie rat, a nawet poszukania pewnych oszczędności na spłacie kredytów. Więcej w tym temacie w artykule: Czy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny?

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok