Kredyt konsolidacyjny 150 tys zł | Rata 1755,59 zł 10 lat

kredyt konsolidacyjny 150 tys złKredyt konsolidacyjny 150 tys zł pozwala na skonsolidowanie, czyli połączenie kilku kredytów i pożyczek zaciągniętych w banku, w jeden kredyt. Głównym założeniem jest zmniejszenie znaczne wysokości raty kredytowej i oczywiście ograniczenie posiadanych kredytów. Najczęściej zaciągniętych w różnych bankach.

Jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny 150 tys zł do 10 lat?

Jedynym sposobem, aby taki kredyt konsolidacyjny jest oczywiście konieczność porównania propozycji kredytowych w bankach. Poniżej przegląd banków i kredytów na skonsolidowanie zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny (konsolidacja długów wg. Wikipedii…) to dobre rozwiązaniem w sytuacji, kiedy liczne zobowiązania kredytowe są zbyt dużym obciążeniem dla Twoich domowych finansów. Być może sytuacja finansowa zmieniła się, aż tak bardzo, że to co było jeszcze parę miesięcy temu do udźwignięcia, obecnie jest zbyt dużym obciążeniem? Nie czekaj, aż będzie jeszcze gorzej i zaprzestaniesz spłacać raty kredytowe! Wówczas nie pomoże żaden bank, bo żadnego kredytu nie otrzymasz.

Tani kredyt konsolidacyjny 150 tys zł, to kredyt z jak najniższym RRSO lub kosztem całkowitym. Nie wysyłaj jednak wniosków kredytowych do 10 banków! Przejrzyj oferty i wybierz maksymalnie 2-3 banki, z którymi skontaktujesz się w sprawie konsolidacji. Ten kredyt będzie tańszy, które RRSO jest mniejsze lub koszt całkowity kredytu.

Wybór nie jest trudny, ale wymaga trochę czasu i wysiłku z naszej strony. Pamiętaj! To chodzi tylko i wyłącznie o TWOJE pieniądze. Im tańszy kredyt konsolidacyjny znajdziesz, tym więcej pieniędzy zostaje w portfelu.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł, czyli kilka kredytów i pożyczek w jednym

Kredyt konsolidacyjny łączy kilka posiadanych zobowiązań finansowych w jedno. W ten sposób masz tylko jeden kredyt i mniejszą ratę.

Przykład. Posiadasz zobowiązania, które będziesz spłacać jeszcze przez określony czas:

  • kredyt gotówkowy 28 tys. zł 5 lat – rata: 680 zł,
  • pożyczka gotówkowa 50 tys. zł 6 lat – rata: 923 zł,
  • pożyczka gotówkowa 30 tys. zł 4 lata – rata: 738 zł,
  • kredyt samochodowy 20 tys zł 5 lat – rata: 400 zł,
  • kart kredytowe i limit: 20 tys. zł
    —————————-
  • Suma rat: 2741 z (nie licząc spłat kart kredytowych i limitu)

Konsolidując zadłużenie w jeden kredyt możemy zaoszczędzić ok. 1000 zł. Kredyt konsolidacyjny 150 tys zł 10 lat, rata: 1767,62 zł. Jest to oczywiście wyliczenie tylko szacunkowe, mające zobrazować taki kredyt. Szczegóły dotyczące konkretnej oferty otrzymasz oczywiście w wybranym banku.

Nowy bank, który udzieli Tobie kredytu konsolidacyjnego wydłuży termin spłaty zobowiązania, właśnie po to, aby obniżyć wysokość raty. Inaczej się nie da. Zwłaszcza, jeżeli ma to być radykalna obniżka raty.

Kredyt konsolidacyjny nie jest tanim rozwiązaniem. Dlaczego? Przecież kredyty i pożyczki konsolidacyjne są w większości tańsze od pożyczek i kredytów gotówkowych? Tak, to prawda, ale wydłużenie okresu kredytowania wiąże się z większymi odsetkami od kredytu. Nawet wówczas kiedy oprocentowanie będzie mniejsze od najkorzystniej oprocentowanego zobowiązania przedstawionego do konsolidacji, to długi okres spłaty, to znaczne odsetki.

Oczywiście najkorzystniejsza oferta kredytu konsolidacyjnego byłaby taka, w przypadku którego rata byłaby jak najniższa przy najkrótszym okresie kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys zł i dodatkowa gotówka

Ponieważ kredyt konsolidacyjny poprawia naszą zdolność kredytową, to coraz więcej banków proponuje również dodatkową gotówkę w ramach tej nowej umowy kredytowej. Pytanie, czy taka gotówkowa będzie nam potrzebna. Z drugiej strony konsolidacja ma nam pomóc w „ogarnięciu” finansów domowych.

Czy ranking kredytów konsolidacyjnych jest dobrym rozwiązaniem przy wyborze banku? Niekoniecznie. Oczywiście znajdziesz opinie, zwłaszcza na portalach finansowych, które tworzą takie „rankingi„, że jest to świetne rozwiązanie – pomaga w wyborze najtańszego kredytu konsolidacyjnego. Nie jest to prawda.


Sprawdź gdzie po Kredyt Gotówkowy 130 tys zł


Takie zestawienie są najczęściej tworzone po to, aby zwiększyć sprzedaż konkretnego produktu, konkretnego podmiotu. Czynniki, które są brane do tworzenia takiego rankingu są subiektywne, a żaden ranking nie może uwzględnić ich wszystkich. Nie sprawdzi zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego klienta, a od tych dwóch czynników zależy przedstawiona oferta kredytowa przez bank.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny to bardzo ważne, ale nie każdy z nas będzie miał to szczęście, aby taki kredyt znaleźć, a ranking kredytów konsolidacyjnych może służyć wyłącznie jako przegląd propozycji kredytowych w bankach.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys zł i krótkie podsumowanie

Jest to dobre rozwiązanie, jeśli masz problem ze spłatą aktualnych kredytów i pożyczek bankowych lub obawiasz się, że sytuacja finansowa może się zmienić na niekorzyść w najbliższym czasie.

Z kredytów konsolidacyjnych mogą również skorzystać osoby, które spłacają regularnie kredyty i pożyczki, raty kredytowe są do udźwignięcia, ale posiadają zbyt dużo takich zobowiązań.

Przykład taniego kredytu konsolidacyjnego – RRSO 10.68%:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 10,68%.
Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów kredytu) 36 700 zł.
Całkowita kwota do zapłaty 50 187,30 zł.
Oprocentowanie stałe 6,99 % w skali roku.
Całkowity koszt kredytu 13 487,30 zł (w prowizja 3633,30 zł, odsetki 9854,00 zł).
Liczba rat: 77.
76 rat wysokości 651,78 zł. Ostatnia rata 652,02 zł.
Kalkulacja na dzień 17 kwietna 2019 r.


Potrzebujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź najnowsze oferty kredytowe w bankach Gdzie Najlepiej Wziąć Kredyt Gotówkowy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok