Kredyty konsolidacyjne 25 tysięcy złotych

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-05-01 – ostatnia aktualizacja

Zamierzasz przeprowadzić konsolidację wybranych zobowiązań bankowych i potrzebny jest kredyt konsolidacyjny na 25 tysięcy złotych? Zapoznaj się z propozycjami banków na połączenie wybranych kredytów bankowych w jedno nowe zobowiązanie. Zamiast kilku rat kredytowych, możesz płacić niższą w jednym banku.
kredyty konsolidacyjne 25 tysięcy złotych
Kredyty konsolidacyjne 25 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Czy kredyt konsolidacyjny może być korzystnym rozwiązaniem dla osób, które zaciągnęły kilka zobowiązań i odczuwają duże miesięczne obciążenie ratalne? Tak. Pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednio korzystną ofertę kredytową, ale i jednocześnie odpowiednio obniżymy wysokość raty.

Nie wolno dopuścić do zaprzestania spłacania kredytów lub pożyczek! Nie tylko, że nie otrzymasz w przyszłości kredytu, ale i koszty obsługi obsługi zadłużenia znacznie wzrosną.

Konsolidacja kredytów jest pewnym rozwiązaniem, które może być wzięte pod uwagę przez kredytobiorców spłacających dwa lub więcej zobowiązań bankowych. Dzięki konsolidacji można spłacać jeden kredyt z mniejszą ratą.

Gdzie po kredyt na skonsolidowanie zobowiązań na 25 tysięcy?

Kredyty konsolidacyjne są to kredyty celowe, które służą połączeniu – zamknięciu wybranych umów kredytowych, ściśle mówiąc. Co otrzymujemy w zamian? Zamiast dwóch, trzech i więcej kredytów oraz pożyczek, mamy jeden kredyt i najczęściej mniejszą ratę. Taka zmiana powinna zdecydowanie odciążyć domowy budżet.

Jakie instytucje udzielają kredytów na skonsolidowanie zobowiązań? Wyłącznie banki i SKOK-i, bo tylko w tych podmiotach można uzyskać kredyt.

Banki mają w swojej ofercie również pożyczki konsolidacyjne, służące temu samemu celowi. W firmach pożyczkowych nie uzyskamy kredytu, ale jedyną opcją pozostaje pożyczka gotówkowa.

Na kredyt konsolidacyjny mają szansę, podobnie jak w przypadku pozostałych kredytów i pożyczek, osoby posiadające zdolność i wiarygodność kredytową. Bank na podstawie dostarczonych informacji przeprowadza odpowiednią analizę.

Może wystąpić sytuacja, kiedy w jednym banku wniosek o kredyt konsolidacyjny zostanie odrzucony, a w innym zaakceptowany? Tak, oczywiście może taka sytuacja wystąpić. Każdy z banków przeprowadza ocenę zdolności kredytowej, ale stosuje różne metody jej wyliczania. Ważne jest skontaktowanie się w sprawie kredytu z przynajmniej dwoma bankami. Dodatkowo można wówczas porównać oferty i wybrać tańszy kredyt.

Kredyty konsolidacyjne 25 tys. zł, ale i na mniejszą i większą kwotę, są oferowane m.in. przez poniższe banki:

Jak przeprowadzana jest konsolidacja kredytów?

Wystarczy przygotować odpowiednie dokumenty wymagana przez bank, m.in. zaświadczenia o dochodach oraz umowy dotyczące zobowiązań, które chcesz skonsolidować. Poprawnie wypełniony wniosek kredytowy jest analizowany i na jego podstawie wydawana jest decyzja.

Musisz być przygotowany na to, że każdy bank – podobnie jak to ma miejsce w przypadku ubiegania się o każdy inny kredyt – sprawdzi Twoją zdolność kredytową i historię w BIK.

Bank jest zobowiązany nie tylko zweryfikować czy masz możliwości, aby uregulować nowy kredyt zgodnie z przyjętymi założeniami, ale czy w przeszłości i obecnie nie pojawiły się jakieś problemy (najczęściej opóźnienia) ze spłatą zobowiązań.

Jeśli wszystko jest w porządku, to otrzymasz propozycję oferty kredytu konsolidacyjnego na 25 tysięcy złotych lub większą, jeżeli wybierzesz tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką.

Jak rata kredytu konsolidacyjnego na 25000 zł?

Oczywiście wysokość raty kredytu konsolidacyjnego będzie zależeć od:

 • przedstawionej oferty bankowej,
 • czasu kredytowania,
 • rodzaju wybranych rat, które mogą być malejące lub stałe.

Jest zatem kilka czynników, które wpływają na jej wysokość i żaden kalkulator, porównywarka czy inne narzędzie, raty dokładnie nie wyliczy, a co najwyżej ją oszacuje.

Jeżeli jednak przyjmiemy określone założenia, to ratę można obliczyć. Zatem przyjmijmy, że jesteśmy zainteresowani kredytem konsolidacyjnym w wysokości 25 tysięcy złotych. Oprocentowanie wynosi 11,78% rocznie i nie ma innych kosztów poza odsetkami.

Wysokość rat równych oraz koszt odsetkowy, który jest kosztem całkowitym:

3 lata: 827,73 zł – 4 798,40 zł.
4 lata: 655,65 zł – 6 471,14 zł.
5 lat: 553,34 zł – 8 200,15 zł.
6 lat: 485,90 zł – 9 984,76 zł.

Konkluzja z powyższych wyliczeń? Rata będzie coraz mniejsza, jeżeli czas kredytowania będzie wydłużany. Ale jednocześnie koszt odsetkowy będzie coraz większy i to oznacza wzrost ceny kredytu i konsolidacji.

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny na 25 tysięcy?

Analiza zdolności kredytowej wnioskując o kredyt na 25 tysięcy złotych jest kluczowym krokiem w procesie ubiegania się przeprowadzenie konsolidacji. Warto zrozumieć, że banki biorą pod uwagę wiele czynników, nie tylko uzyskiwane dochody, ale również i wydatki.

Używanie kalkulatora zdolności kredytowej dostępnych na wielu platformach jest mało pomocne w jej ocenie. Czy spełniasz warunki do otrzymania kredytu jest w stanie określić jedynie ten bank, który rozpatruje wniosek.

Oczywiście pewne oszacowanie jest możliwe.

I tak, osoba samotna, bez dzieci, kiedy zdecyduje się skonsolidować wszystkie zobowiązania, może otrzymać kredyt konsolidacyjny na 25 tysięcy złotych na 60 rat, z miesięcznymi zarobkami ok. 2000 złotych netto.

Natomiast w przypadku rodziny z jednym dzieckiem, dochody powinny wynosić około 4200 złotych netto, aby przeprowadzić taką konsolidację.

Wartości te są jedynie oszacowane i mogą się różnić w zależności od polityki danego banku oraz indywidualnej sytuacji finansowej wnioskodawcy.

Kredyt konsolidacyjny kosztuje. O tym musisz pamiętać

Ostatni akapit z paragrafu dotyczącego wyliczeń rat kredytów, zostanie poniżej nieco rozszerzony. Koszty kredytu konsolidacyjnego to przede wszystkim koszt odsetkowy, który zależy od:

 • oprocentowania nominalnego,
 • wysokości kredytu,
 • czasu kredytowania,
 • rodzaju raty (stałe malejące).

Ale na koszt całkowity kredytu konsolidacyjnego składać się może jeszcze kilka dodatkowych elementów, np. prowizja, opłaty dodatkowe (praktycznie nie występują, ale są możliwe) oraz ubezpieczenie.

Opłaty prowizyjne za zamknięcie konsolidowanych kredytów, o ile takie wystąpią, nie są wliczane do kosztów całkowitych nowego kredytu. Są płacone do banku, w którym zamykane jest zobowiązanie.

Suma kosztów kredytowych jest wyrażona przez całkowity koszt kredytu oraz przez procentowy wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczną Stopę Oprocentowania). Dzięki tym wyliczeniom zdecydowanie jest łatwiej porównać kredyty bankowe. Przy czym porównanie kredytów musi dotyczyć takich samych parametrów:

 • co do wysokości kredytowania, w tym przypadku 25 tysięcy złotych,
 • liczby miesięcznych rat, np. 49,
 • rodzaju rat, np. raty równe.

Kredyt konsolidacyjny z mniejszym kosztem całkowitym jest tańszy. I to jest proste

Dlaczego kluczowym czynnikiem, który decyduje o łącznym koszcie jest oprocentowanie nominalne? Jest to bowiem koszt za pożyczenie kapitału.

Jeżeli oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego wynosi 13% w skali roku, to wówczas dla kredytu konsolidacyjnego na 25000 zł na 48 miesięcy, rata kredytowa równa i koszt odsetkowy wyniosą odpowiednio:

 • 670,69 zł oraz 7 193,00 zł.

Natomiast, jeżeli znaleźliśmy kredyt z oprocentowaniem 10,90%, to dla takich samych parametrów kredytu, rata równa i koszt odsetkowy wyniosą wówczas:

 • 644,92 zł oraz 5 956,38 zł.

Rata jest mniejsza? Jest mniejsza. Koszt odsetkowy jest mniejszy? Tak, jest mniejszy!

A jeżeli spłatę kredytu konsolidacyjnego na 25000 zł (z oprocentowaniem 10,90%) wydłużymy do 60 miesięcy? To co wówczas się stanie? Wysokość nowej raty i kosztu odsetkowego wyniosą:

 • 542,31 zł oraz 7 538,88 zł.

Rata zmniejszyła się o ponad 100 zł, ale koszt odsetkowy podskoczył o blisko 1600 zł! Dużo. Odwrotna sytuacja zajdzie przy skróceniu czasu spłaty – rata wzrośnie, ale za to koszt odsetkowy zmaleje.

W analizowanych przykładach nie występują koszty dodatkowe.

Kto może skorzystać na konsolidacji?

Żaden kredyt to nie jest idealne rozwiązanie, ale konsolidacja powinna być rozważona najczęściej, kiedy chcemy:

 • uporządkować swoje zobowiązania i jednocześnie ograniczyć ich liczbę,
 • uniknąć przekredytowania i niebezpieczeństw wpadnięcia w spiralę zadłużenia,
 • zwiększyć płynność finansową poprzez zmniejszenie raty,
 • zwiększyć zdolność kredytową.

W szczególnych przypadkach możliwe jest również osiągnięcie oszczędności na spłacie kredytów, zastępując stare i drogie, nowym i tańszym.

Kwestia oszczędności została poruszona we wpisie: Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Co można skonsolidować do 25 tysięcy?

Co można skonsolidować? Dużo różnych zobowiązań – informację znajdziesz w każdej propozycji bankowej. Najczęściej są to:

 • kredyty i pożyczki gotówkowe,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty samochodowe,
 • zadłużenie (wykorzystane i niespłacane limity) na kartach kredytowych i w ROR-ach.

Czy można w ramach kredytu konsolidacyjnego spłacić pożyczki pozabankowe? Banki nie konsolidują pożyczek pozabankowych z firm pożyczkowych, ale w ramach takiego kredytu konsolidacyjnego (czy pożyczki konsolidacyjnej), mogą udzielić wspomnianej powyżej, dodatkowej gotówki. I z tych pieniędzy możliwe jest uregulowanie zadłużenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok