Zdolność kredytowa kredyt hipoteczny

2022-03-04 – ostatnia aktualizacja

Zdolność kredytowa kredyt hipotecznyZdolność kredytowa ma zasadnicze znaczenie przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny. Jeżeli takiej zdolności nie mamy, to kredytu nie otrzymamy. Podobnie, jeżeli zdolność kredytową mamy za małą, to nie otrzymamy kredytu o jaki się staramy.

Jest wiele sposobów na to, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową. Jeżeli szukasz np. kredytu hipotecznego na 200 000 zł na 30 lat i nie wiesz czy masz wystarczającą zdolność, to najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z bankiem lub pośrednikiem finansowym. Wystarczy wysłać formularz kontaktowy przez internet, aby umówić się z przedstawicielem banku lub pośrednikiem finansowym, który wyliczy Twoją zdolność kredytową. I wszystko będzie jasne.

Jaką mam zdolność kredytową?

Wysokość otrzymywanych dochodów przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny ma kolosalne znaczenie. Jest to oczywiście tylko jedne z czynników, który ma wpływ na ocenę scoringową wyliczaną przez bank. Należy wziąć pod uwagę, że każdy z banków wylicza ją podobnie, ale stosuje różne wagi do poszczególnych elementów scoringu.

Zdolność kredytowa kredyt hipoteczny i scoring

Każdy kredyt i pożyczka (nie tylko bankowe) w znacznym stopniu wpływa na naszą zdolność kredytową.

Co to jest zdolność kredytowa? Jest to zdolność do regulowania zaciągniętego kredytu (pożyczki) łącznie z odsetkami w wyznaczonych terminach wyznaczonych umową.

Co wpływa na zdolność kredytową? Z jednej strony ma wpływ osiągane dochody osoby ubiegającej się o kredyt lub pożyczkę, z drugiej zaś strony są to wydatki ponoszone w życiu codziennym. Są to najważniejsze czynniki brane przy wyliczaniu zdolności kredytowej, ale nie jedyne. Banki biorą pod uwagę naszą sytuację rodzinną, miejsce zamieszkania i pracy, wykształcenie, itp. Analiza tak polega na ocenie punktowej przyszłego kredytobiorcy. Bank na podstawie wyliczeń, biorąc pod uwagę ocenę scoringową, decyduje o przyznaniu lub nieprzyznaniu kredytu.

Przeczytaj również: Co To Jest Umowa o Kredyt Konsumencki.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok