Zachodniopomorskie. Kredyty bankowe, pożyczki niebankowe

Kredyty zachodniopomorskie województwo. Szukasz najlepszego produktu bankowego w mieście? Sprawdź zestawienia kredytów bankowych, od gotówkowych, poprzez konsolidacyjne, aż po hipoteczne. O pożyczkę gotówkową w banku, a także o kredyt konsolidacyjny możesz również zapytać przez internet, bez wychodzenia z domu.

województwo zachodniopomorskie. Kredyty bankowe, pożyczki niebankowe

Natomiast, jeżeli szukasz pożyczki niebankowej, krótkoterminowej lub ratalnej, to w serwisie sprawdzisz dostępne firmy pożyczkowe (w menu – firmy pożyczkowe oraz pożyczki ratalne i krótkoterminowe).

Konsolidacja z kredytem konsolidacyjnym

Spłata wielu rat z tytułu kredytów i pożyczek gotówkowych, a być może i ratalnych, nie mówiąc już o kartach kredytowych i limitach w koncie, to duże comiesięczne obciążania. Z tym wszystkim można sobie oczywiście poradzić, do czasu, kiedy nagle się okaże, że łączna suma płatności jest zbyt wysoka i wystąpią problemy z utrzymaniem płynności finansowej.

Co wtedy? Kolejny kredyt gotówkowy, aby przez jakiś czas utrzymać zrównoważony budżet? Najlepiej byłoby znacznie ograniczyć wydatki lub zwiększyć dochody. Ta druga opcja jest z pewnością nieco trudniejsza. Natomiast ograniczyć wydatki zawsze można. Najważniejsze jest jednak restrukturyzacja portfela kredytowego.

W takiej sytuacji można wziąć pod uwagę konsolidację kredytów i za pomocą kredytu konsolidacyjnego „połączyć” je w jeno zobowiązanie i dodatkowo obniżyć wysokość raty.

Kredyty konsolidacyjne, czyli jak połączyć zobowiązania w jedno

Kredyt konsolidacyjny, jak już sama nazwa wskazuje, dotyczy konsolidacji, czyli połączeniu kilku zobowiązań w jedno. A precyzując, jest to nowy kredyt za pomocą którego spłacane są kredyty i pożyczki wyszczególnione we wniosku kredytowym do spłacenia. Dzięki temu następuje zredukowanie kredytów do minimum, a nowa rata kredytowa będzie niższa dzięki wydłużeniu czasu spłaty.

Podobnie jak to ma miejsce z innymi produktami kredytowymi, tak i w przypadku kredytu konsolidacyjnego niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. Bank to sprawdzi, nawet wówczas, kiedy np. tydzień wcześniej skorzystałeś z kredytu ratalnego.

Zdolność kredytowa zależy od wysokości osiąganego dochodu, wydatków, tak, aby dochód rozporządzalny pozwalał zapłacić nową ratę kredytu. Sposób wyliczania zdolności może się nieco różnić w poszczególnych bankach, a to oznacza, że w jednym możesz mieć większą lub mniejsza, a w jeszcze innym okaże się, że takiej zdolności nie masz. Ważne jest, aby porównać oferty przynajmniej dwóch banków. Po to również, aby wybrać tańszy kredyt.

Tańszy kredyt konsolidacyjny. Na co zwracać uwagę?

Na początku przygotuj wszystkie umowy kredytowe, aby określić o jaką kwotę będziesz wnioskować. Oczywiście nie wlicza się całych zaciągniętych kredytów, ale salda, które pozostają jeszcze do spłaty.

Należy następnie skontaktować się z wybranymi bankami i zapytać o konsolidację kredytów. Jeżeli wstępna ocena kredytowa będzie pozytywna, to bank przedstawi wstępną ofertę. Zwróć uwagą na to, aby rata kredytowa była mniejsza od sumy rat konsolidowanych zobowiązań oraz na całkowity koszt kredytu.

Co prawda kredyt konsolidacyjny jest nieco tańszy od kredytu gotówkowego, ale zasadnicza i zauważalna zmiana raty, może nastąpić tylko poprzez wydłużenie czasu spłaty. Niestety, nowy kredyt to i nowe koszty. Przede wszystkim są to odsetki – im większy wysokość kredytu i dłuższy czas spłaty, to i większy ogólny koszt odsetkowy. Po drugie, bank może naliczyć prowizję, jak również i zaproponować wykupienie ubezpieczenia, a to wszystko powoduje, że koszty wzrastają. I po trzecie, rzecz najważniejsza – Twoje ogólne zadłużenie rośnie. Musisz bowiem oddać nie tylko pożyczony kapitał, ale i wspomniane koszty.

Taka jest konsekwencja poprawy, a i czasem odzyskania płynności finansowej.

Jak wyglądają przykładowe wyliczenia dla kredytu konsolidacyjnego

Przykładowe wyliczenia dla kredytu konsolidacyjnego na:

  • 17 tys. zł na 24 miesiące.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 14,26%. Oprocentowanie stałe 7,20%.

Całkowita kwota do zapłaty 19 324,85 zł.
Całkowity koszt kredytu 2 324,85 zł, w tym: odsetki 1304,85 zł, prowizja 1020 zł. Raty ok. 762,70 zł.
Wyliczenia na dzień 10.2.2022 r.

  • 15 tys. zł na 60 miesięcy.

RRSO 7,06%. Oprocentowanie stałe 6,00% .

Całkowita kwota do zapłaty 17.700,23 zł.
Całkowity koszt kredytu 2 700,23 zł na który składają się: odsetki 2400,23 zł, prowizja 300 zł. Raty 290 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok