Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty

2022-10-22 – ostatnia aktualizacja

Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty w internecie. W serwisie masz dostęp do dwóch narzędzi: krótkoterminowych pożyczek oraz pożyczek ratalnych (od kilku miesięcy do kilkudziesięciu). Poniżej znajduje się wyszukiwarka pożyczek i firm pożyczkowych na raty.

wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty

Wyszukiwarkę pożyczek krótkoterminowych znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli już musisz skorzystać z pożyczki pozabankowej na raty, to wybierz sprawdzone firmy działające w internecie. Zapłacisz mniej za pożyczkę niż w firmie stacjonarnej. Również istotne jest jednak to, aby otrzymane oferty pożyczkowe porównać, sprawdzając koszt całkowity.

Pożyczki ratalne niebankowe są obecnie bardzo drogie! Oprocentowanie nominalne, bliskie maksymalnie dopuszczalnemu, liczne opłaty dodatkowe, sprawiają, że pożyczenie nawet niewielkiej kwoty na kilka miesięcy wiąże się z wysokimi kosztami.

Po pierwsze nie korzystaj z ogłoszeń znalezionych w internecie lub na słupach ogłoszeniowych. Czasami w takim ogłoszeniu podany jest tylko numer telefon lub adres mailowy. Tak nie działają transparentne i uczciwe firmy pożyczkowe!

Po drugie, jeżeli jest taka możliwość, to spłacaj pożyczkę na rachunek bankowy wskazany przez pożyczkodawcę. Nie korzystaj z opcji z obsługą domową. Jest ona stosowana bardzo często w przypadku pożyczek ratalnych (oferowanych przez firmy stacjonarne). Jednakże taka dodatkowa usługa znacznie podraża koszt pożyczki.

Po trzecie, nie ulegaj reklamie. Porównaj oferty kilku firm pożyczkowych, które oferują takie pożyczki ratalne i wybierz najtańszą.

Po czwarte, zanim skorzystasz z pożyczki pozabankowej (jak również z kredytu bankowego), przed podpisaniem umowy dokładne przeczytaj treść takiej umowy i zapisy w regulaminie.

Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty w internecie

Wyszukiwarka pożyczek ratalnych, to narzędzie wspomagające wyszukanie pożyczki w firmach pożyczkowych internetowych, w których spłata pożyczki rozłożona jest na raty miesięczne (lub tygodniowe). Obecnie w firmach pożyczkowych online, maksymalny czas spłaty może być rozłożony na 24-60 miesięcy. Porównywarka ułatwi wyszukanie określonej pożyczki lub firmy pożyczkowej.

Wystarczy wpisać wysokość szukanej pożyczki i podać czas spłaty, aby uzyskać listę dostępnych podmiotów pożyczkowych w internecie.

Pożyczki gotówkowe bankowe, np. na 30000 zł w banku. Jeżeli masz odpowiednią ocenę kredytową, to lepiej skorzystać z tego źródła.

Zawsze, jeżeli masz czas i możliwości, porównaj kilka propozycji pożyczkowych. Nie są to tanie produkty finansowe i nie ma najmniejszego sensu płacić więcej, kiedy można zapłacić nieco mniej. W końcu to z twoich pieniędzy będziesz regulować zobowiązanie.

Planujesz wziąć pożyczkę pozabankową ponownie? A masz obecnie już kilka takich zobowiązań? Musisz mieć świadomość ryzyka, z jakim się to wiąże.

Jeżeli spłacasz jedną pożyczkę biorąc kolejną, to musisz być świadomy, że kolejna pożyczka musi być większa, aby spłacić pożyczkę poprzednią. W ten sposób wpadniesz w spiralę zadłużenia, co będzie kwestią tylko kilku miesięcy.

ZANIM SKORZYSTASZ Z NIEBANKOWEJ POŻYCZKI

Decyzja musi być przemyślana i podjęta racjonalnie. Nie kieruj się emocjami i nie działaj pod presją czasu lub chwilowej słabości! Zdajesz sobie sprawę, że ciężko będzie spłacić zobowiązanie, to nie korzystaj z takiej możliwości. Z pewnością wystąpią okoliczności, które nie pozwolą na jej terminową spłatę.

Również wówczas, kiedy dobrze wiesz, że nie będzie możliwości, aby uregulować zadłużenia w terminie, nie bierz pożyczki. Firma pożyczkowa może pozytywnie ocenić twoją zdolność kredytową, ale rzeczywisty stan, nikt tak dobrze nie zna, jak Ty sam.

Jeżeli masz już taką pożyczkę do spłaty, a wystąpiły nieoczekiwana trudności w uregulowaniu raty, to nie odkładaj problemu „na potem”, tylko jak najszybciej skontaktuj się z pożyczkodawcą. Wspólnie znajdziecie kompromisowe wyjście z takiej trudnej sytuacji.

W internecie znajdziesz wiele ogłoszeń typu: „pożyczka bez BIK„, „pożyczka z komornikiem„, „pożyczka dla osób ze złą historią kredytową„. Takie ogłoszenia mają wskazywać, że pożyczki są udzielane również osobom bardzo zadłużonym. A to jest fatalny wybór! Unikaj takiej sytuacji!

Jedno jest pewne: koszt takich pożyczek będzie wysoki i z pewnością podmiot oferujący pożyczkę będzie wymagał dużego zabezpieczenia.
Przykład pożyczki na raty w firmie pożyczkowej. RRSO 119,42%.

Całkowita kwota pożyczki 3000 zł.
Oprocentowanie zmienne roczne 20,19%.
Całkowity koszt pożyczki 5064 zł, w tym:

  • opłata przygotowawcza 340 zł,
  • opłata administracyjna 403 zł,
  • prowizja 2257 zł,
  • odsetki 2064 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 8064 zł.
Spłata pożyczki na 36 rat miesięcznych po 224 zł każda.
Stan na dzień 21.10.2022 r.

1 komentarz do “Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty”

  1. Takie pożyczki niebankowe to chyba tylko dla ludzi którzy mają dużo pieniędzy. Straszenie drogie i tylko kłopoty w przyszłości.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok