Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty

2024-03-19 – ostatnia aktualizacja

Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty w internecie. W serwisie masz dostęp do dwóch narzędzi: krótkoterminowych pożyczek oraz pożyczek ratalnych (od kilku miesięcy do kilkudziesięciu). Poniżej znajduje się wyszukiwarka pożyczek i firm pożyczkowych na raty.

wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty
Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Jeżeli szukasz tzw. chwilówek, to tutaj możesz z niej skorzystać: Wyszukiwarka pożyczek krótkoterminowych w firmach pożyczkowych internetowych.

Jeżeli już musisz skorzystać z pożyczki pozabankowej na raty, to wybierz sprawdzone firmy działające w internecie. Zapłacisz mniej za pożyczkę niż w firmie stacjonarnej. Również istotne jest jednak to, aby otrzymane oferty pożyczkowe porównać, sprawdzając koszt całkowity.

Pożyczki ratalne niebankowe są obecnie bardzo drogie! Oprocentowanie nominalne, bliskie maksymalnie dopuszczalnemu, liczne opłaty dodatkowe, sprawiają, że pożyczenie nawet niewielkiej kwoty na kilka miesięcy wiąże się z wysokimi kosztami.

Po pierwsze nie korzystaj z ogłoszeń znalezionych w internecie lub na słupach ogłoszeniowych. Czasami w takim ogłoszeniu podany jest tylko numer telefon lub adres mailowy. Tak nie działają transparentne i uczciwe firmy pożyczkowe!

Po drugie, jeżeli jest taka możliwość, to spłacaj pożyczkę na rachunek bankowy wskazany przez pożyczkodawcę. Nie korzystaj z opcji z obsługą domową. Jest ona stosowana bardzo często w przypadku pożyczek ratalnych (oferowanych przez firmy stacjonarne). Jednakże taka dodatkowa usługa znacznie podraża koszt pożyczki.

Po trzecie, nie ulegaj reklamie. Porównaj oferty kilku firm pożyczkowych, które oferują takie pożyczki ratalne i wybierz najtańszą.

Po czwarte, zanim skorzystasz z pożyczki pozabankowej (jak również z kredytu bankowego), przed podpisaniem umowy dokładne przeczytaj treść takiej umowy i zapisy w regulaminie.

Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych na raty w internecie

Wyszukiwarka pożyczek ratalnych, to narzędzie wspomagające wyszukanie pożyczki w firmach pożyczkowych internetowych, w których spłata pożyczki rozłożona jest na raty miesięczne (lub tygodniowe). Obecnie w firmach pożyczkowych online, maksymalny czas spłaty może być rozłożony na 24-60 miesięcy. Porównywarka ułatwi wyszukanie określonej pożyczki lub firmy pożyczkowej.

Wystarczy wpisać wysokość szukanej pożyczki i podać czas spłaty, aby uzyskać listę dostępnych podmiotów pożyczkowych w internecie.

Masz czas i możliwości? Porównaj kilka propozycji pożyczkowych. Nie są to tanie produkty finansowe i nie ma najmniejszego sensu płacić więcej, kiedy można zapłacić nieco mniej. Ostatecznie to z swoich pieniędzy będziesz regulować zobowiązanie.

Planujesz wziąć pożyczkę pozabankową ponownie? A masz obecnie już kilka takich zobowiązań? Musisz mieć świadomość ryzyka, z jakim się to wiąże.

Jeżeli spłacasz jedną pożyczkę biorąc kolejną, to musisz być świadomy, że kolejna pożyczka musi być większa, aby spłacić pożyczkę poprzednią (pożyczony kapitał + koszty pożyczki). W ten sposób wpadniesz w spiralę zadłużenia, co będzie kwestią tylko kilku miesięcy.

Zanim skorzystasz z niebankowej pożyczki

Decyzja musi być przemyślana i podjęta racjonalnie. Nie kieruj się emocjami i nie działaj pod presją czasu lub chwilowej słabości! Zdajesz sobie sprawę, że ciężko będzie spłacić zobowiązanie, to nie korzystaj z takiej możliwości. Z pewnością wystąpią okoliczności, które nie pozwolą na jej terminową spłatę.

Również wówczas, kiedy dobrze wiesz, że nie będzie możliwości, aby uregulować zadłużenia w terminie, nie bierz pożyczki. Firma pożyczkowa może pozytywnie ocenić twoją zdolność kredytową, ale rzeczywisty stan nikt tak dobrze nie zna, jak Ty sam.

Jeżeli masz już taką pożyczkę do spłaty, a wystąpiły nieoczekiwana trudności w uregulowaniu raty, to nie odkładaj problemu „na potem”, tylko jak najszybciej skontaktuj się z pożyczkodawcą. Wspólnie znajdziecie kompromisowe wyjście z takiej trudnej sytuacji.

W internecie znajdziesz wiele ogłoszeń typu: „pożyczka bez BIK„, „pożyczka z komornikiem„, „pożyczka dla osób ze złą historią kredytową„. Takie ogłoszenia mają wskazywać, że pożyczki są udzielane również osobom bardzo zadłużonym. A to jest fatalny wybór! Unikaj takiej sytuacji!

Jedno jest pewne: koszt takich pożyczek będzie wysoki i z pewnością podmiot oferujący pożyczkę będzie wymagał dużego zabezpieczenia.

Przykład pożyczki na raty w firmie pożyczkowej. RRSO 20,99%.

Całkowita kwota pożyczki 5000 zł.
Oprocentowanie zmienne roczne 18,50%.
Całkowity koszt pożyczki 2213,09 zł, w tym:

  • prowizja 63,50 zł,
  • odsetki 2149,59 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 7213,09 zł.
Spłata pożyczki: 47 miesięcznych równych rat 150,06 zł, ostatnia 160,27 zł.
Stan na dzień 5.10.2023 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok