Wybieramy kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Banków w Polsce jest ponad 20, a kredytów i pożyczek gotówkowych, które oferują, jest ponad 50. Średnio każdy z banków ma dwie różne propozycje kredytowe. „Bez prowizji, z niskim oprocentowaniem, z wakacjami kredytowymi”. Reklama goni reklamę, jeden ranking jest lepszy od drugiego. I jak w tym gąszczu propozycji wybrać tę najtańszą?

Wybieramy kredyt gotówkowy w banku

Jeżeli szukasz najtańszego kredytu gotówkowego, to na samym początku będziesz już rozczarowany: nie znajdziesz takiego. Co najwyżej może to być korzystniejszy wybór, ale nie najtańszy.

Konsument nie ma fizycznej możliwości (nawet wówczas, kiedy korzysta z pomocy pośrednika finansowego), porównać wszystkie oferty kredytowe. Również żaden ranking kredytów gotówkowych nie pozwala tak naprawdę odpowiedzieć na pytanie, w którym banku można najtaniej zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

Musimy wziąć pod uwagę, że propozycje kredytowe są ogólne, natomiast konkretna oferta kredytowa jest indywidualna i zależy w głównej mierze od naszej wiarygodności i zdolności kredytowej. Lepsza ocena kredytowa, to i lepsze warunki. Poza tym każdy z potencjalnych kredytobiorców ma możliwość negocjowania przygotowanej oferty kredytowej.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

Dla większości potencjalnych kredytobiorców najważniejszym kryterium wyboru jest koszt kredytu, czyli jego cena. Im mniej oddamy bankowi, tym lepiej – więcej pieniędzy pozostanie w domowym budżecie.

Na cenę naszego zobowiązania wpływają między innymi:

  • wysokość kredytu gotówkowe,
  • okres na jaki zaciągamy kredyt,
  • oprocentowanie nominalne,
  • prowizja,
  • ubezpieczenie,
  • rodzaj wybranych rat (malejące lub stałe),
  • data wypłaty kredytu,
  • data płatności raty,
  • historia kredytowa w BIK.

Porównując kredyty gotówkowe pod względem ceny należy wziąć pod uwagę Całkowity Koszt Kredytu oraz jego RRSO. Im mniejsze koszty kredytowe, tym zobowiązanie będzie tańsze. RRSO na poziomie 0% oznacza, że Całkowity Koszt Kredytu wynosi 0 zł.

Kredyt gotówkowy na 10 tys zł na 4 lata

Przy szacowaniu rat kredytowych można skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych. To nie tylko kredyt na 10 tys zł na 4 lata, ale kredyt od 500 zł do nawet i do 200 tys. zł, od 3 miesięcy do 10 lat. Pomoże w zapoznaniu się z bankami i ewentualnym skontaktowaniu się z wybranymi instytucjami (krótki formularz kontaktowy oraz kredyty gotówkowe przez internet).

kredyt gotówkowy na 10 tys. zł na 4 lata

Ponieważ wydatków nigdy nie jest mało, wciąż pojawiają się nowe potrzeby, które musimy, realizować, a kiedy brakuje nam środków, to sięgamy najczęściej po pożyczkę gotówkową w banku. Nie ma nic złego w tym, że korzystamy z zewnętrznej pomocy finansowej udostępnionej przez banki. Ważne jest to, aby środki z takiego źródła były jak najtańsze. Do tego służy porównywarka kredytów gotówkowych oraz lista propozycji kredytowych i pożyczkowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok