Wszystkie kredyty i pożyczki w jeden 80 tys zł

Wszystkie kredyty i pożyczki można połączyć w jedno zobowiązanie. Jeżeli zadłużenie łączne (lub wybranych kredytów) wynosi 80 tys. zł i chcesz płacić tylko jedną ratę, to są 2 opcje konsolidacji: kredyt konsolidacyjny gotówkowy i kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Jeżeli chcesz wyliczyć raty, to możesz skorzystać z kalkulatora. Ale to pozwala tylko ich oszacowanie. Natomiast dokładne wyliczenia może podać wyłącznie bank.

wszystkie kredyty w jeden 80 tys zł

Jeżeli chodzi o kredyty konsolidacyjne hipoteczne, to ich zabezpieczeniem spłaty jest hipoteka na nieruchomości. Oznacza to w tym przypadku, że:

 • konsolidacji podlega kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) lub pożyczka hipoteczna, albo
 • zabezpieczeniem takiego kredytu jest wskazana przez kredytobiorcę nieruchomość (hipoteka).

Natomiast przy kredytach konsolidacyjnych gotówkowych, kredyt hipoteczny nie jest konsolidowany, a zabezpieczeniem spłaty nie jest nieruchomość.

W obu przypadkach należy mieć odpowiednią zdolność kredytową, jak i wiarygodność kredytową.

Wszystkie kredyty możesz połączyć w jeden albo tylko wybrane

Wiesz już zatem, że kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak spłata nowym kredytem wybranych zobowiązań. Najczęściej są to kredyty i pożyczki gotówkowe, limity w rachunkach ROR czy na kartach kredytowych. Rzadziej konsolidujemy kredyty ratalne, samochodowe czy hipoteczne. Skonsolidować można zadłużenia o różnych terminach wymagalności i zaciągniętych w różnych bankach, a bank udzielający kredytu nie musi jednym z nich.

Wydłużony okres spłaty pozwala rozłożyć całość zadłużenia na większą liczbę rat i to automatycznie sprawia, że raty kredytowe są niższe. Niekiedy nawet i 30% mniejsze.

Jak to wygląda od strony technicznej? Oczywiście na początku należy skontaktować się z bankiem, który sprawdzi czy masz zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową. Następnie, jeżeli uzyskasz pozytywną ocenę, to możesz złożyć wniosek kredytowy, w którym wyszczególniasz zobowiązania, które chcesz zamknąć. Bank udziela Tobie kredyt na nowych warunkach i spłaca nim stare zobowiązania.

Kredyty konsolidacyjne 80 tys. zł kalkulacja rat

Poniżej jest udostępnione oszacowanie rat:

kredyty konsolidacyjne na 80 tysięcy zł. 72 – 120 m-cy / 6 – 10 lat. Wysokość oprocentowania nominalnego 7,19%.

 • 6 lat – 1432,94 zł,
 • 7 lat – 1281,68 zł,
 • 8 lat – 1158,68 zł,
 • 9 lat – 1093,92 zł,
 • 10 lat – 1016,34 zł.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny na 80000 zł można rozłożyć na dłuższy okres czasu, nawet i 20-25 lat:

 • 15 lat – 516,65 zł zł,
 • 20 lat – 406,60 zł,
 • 25 lat – 341,03 zł.

Jeszcze raz podkreślmy, że są to wyłączenie wyliczenia szacunkowe.

Niezależnie jaki rodzaj konsolidacji wybierzesz, w sprawie kredytu konsolidacyjnego możesz się skontaktować z bankami, wysyłając formularz kontaktowy.

Kredyty gotówkowe na 80000 zł sprawdzisz TUTAJ.

Po co konsolidować wszystkie zobowiązania?

Pewnie wszystkich nie dałoby rady, ponieważ banki prowadzą własną politykę kredytową i indywidualnie ustalają co można skonsolidować i w jakiej minimalnej i maksymalnej wysokości. A z konsolidacji kredytowej korzysta się przede wszystkim w sytuacji, kiedy obsługa już zaciągniętych zobowiązań zaczyna przerastać możliwości finansowe domowego budżetu. Ale nie zgłaszasz się oczywiście do banku, kiedy przestajesz płacić raty, ale tylko wówczas, kiedy to robisz systematycznie, zgodnie z harmonogramem i jednocześnie widzisz, że te comiesięczne płatności stają się coraz większym problemem.

Takie są skutki przekredytowania. Czy wówczas wystarczy sięgnąć po kredyt konsolidacyjny i problem z głowy? Nie do końca, bo jeżeli nawet poprawisz swoją płynność finansową, ale nadal będziesz się zadłużać, to problem wypłacalności powróci już za kilka miesięcy.

Konsolidacja kredytów dla każdego

Oczywiście, że nie. Jest ona kierowana do osób, które:

 • mają odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową,
 • które chcą zmniejszyć wydatki miesięczne z tytułu spłaty zobowiązań,
 • boją się, że mając wiele terminów płatności, zapomną o zapłaceniu raty,
 • nie mają możliwości zwiększenia uzyskiwanych dochodów,
 • chcą poprawić swoją zdolność kredytową,
 • zamiast brać kolejny osobny kredyt lub pożyczkę gotówkową, wolą spłacić stare zobowiązania nowym kredytem i w ramach konsolidacji skorzystać z dodatkowej gotówki,
 • zamierzają uzdrowić swoje finanse.

Ale czy przypadkiem nowy kredyt konsolidacyjny nie spowoduje, że wpadniemy w spiralę zadłużenia? Może tak być, jeżeli w dalszym ciągu będziesz się zadłużać. Jeżeli chcesz poprawić swoją kondycję finansową, a następnie ją uzdrowić, to może być jedne słuszne i najbardziej racjonalne rozwiązanie.

Pamiętaj również o tym, że po konsolidacji Twoje zadłużenie wzrośnie, ponieważ z nowym kredytem wiążą się koszty kredytowe.

Aktualizacja wpisu:
Wszystkie kredyty i pożyczki w jeden - 80 tys. zł,
w sierpniu 2021 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok