Wniosek o kredyt konsolidacyjny

Wniosek o kredyt konsolidacyjny wyślesz nawet przez internet, ale zanim to zrobisz porównaj oferty! O kredyt konsolidacyjny możesz zapytać w kilku bankach – sprawdź poszczególne propozycje. Wbrew powszechnej opinii, zapytanie o ten sam kredyt w kilku instytucjach w ciągu 14 dni, nie wpływa na oceną scoringową i nie zmniejsza zdolności kredytowej. A to zwiększy prawdopodobieństwo znalezienie najlepszej oferty i otrzymania pozytywnej decyzji.

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze banku, powinieneś zapoznać się z najnowszymi propozycjami kredytów konsolidacyjnych w bankach. Wystarczy wysłać wniosek kontaktowy, a w godzinach pracy zadzwoni do Ciebie konsultant z wybranego banku. Sprawdzi Twoją wstępną zdolność kredytową – w tym celu zada Tobie kilak niezbędnych pytań. Będzie musiał dowiedzieć się, jaki masz dochód, inne zobowiązania kredytowa. A w następnym kroku, kiedy weryfikację przejdziesz prawidłowo, przedstawi szczegóły oferty.

Wysyłane dane są bezpieczne i szyfrowane. Portal kredytyporownywarka.pl nie gromadzi żadnych danych i ich nie przetwarza. Dane, które podajesz są przetwarzane przez podmiot, który wybrałeś, wyłącznie w takim zakresie, na który wyrażasz zgodę. Kontakt z wybranym podmiotem nie zobowiązuje Ciebie do skorzystania z przedstawionej oferty.

NAJNOWSZE PROPOZYCJE W BANKACH ZOSTAŁY PRZEDSTAWIONE PONIŻEJ (łącznie z możliwością wysłania wniosku kredytowego lub kontaktowego).

W czym pomoże kredyt konsolidacyjny

Jeżeli spłacasz kilka kredytów oraz pożyczek bankowych, a chciałbyś je wszystkie „połączyć” w jeden kredyt i płacić mniejsze raty, to właśnie dlatego wart zastanowić się nad konsolidacją kredytową. Konsolidacja kredytowa poprawia dodatkowo zdolność kredytową, dlatego kilka banków oferuje w ramach takiej konsolidacji, również dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

Podstawowe atuty konsolidacji kredytów:

  • Możliwość skonsolidowania (w zależności od wybranego banku) pożyczek i kredytów gotówkowych, hipotecznych, samochodowych, kart kredytowych i limitów w ROR. Niektóre z banków umożliwiają skonsolidowanie pożyczek pozabankowych.
  • Minimalna kwota kredytowa zależy od propozycji w konkretnym banku. Maksymalny kredyt konsolidacyjny gotówkowy to ok. 200 tys. zł. Natomiast w konsolidacji hipotecznej jej górny limit zależy od wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie takiego kredytu.
  • Kredyt konsolidacyjny można otrzymać również bez poręczycieli, zabezpieczeń rzeczowych i zgody współmałżonka.
  • Dodatkowa gotówka może zostać przeznaczona na dowolny cel. Jej wysokość przeważnie wynosi 20-30% wartości konsolidowanych zobowiązań.
  • Okres kredytowania zależy od rodzaju konsolidacji. W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny okres kredytowania to 10 lat, w konsolidacji hipotecznej może wynieść nawet i lat 30.
    Kredyty konsolidacyjne mają przeważnie niższe oprocentowanie niż takie same kredyty gotówkowe.
  • Konsolidacja pozwala na zwiększenie płynności finansowej, z racji obniżenia wysokości comiesięcznie płaconych rat kredytowych (tylko jedna rata).

A jakie są minusy kredytów konsolidacyjnych? To przede wszystkim wzrost wartości zadłużenia. Ponieważ jest to nowy kredyt, to wystąpią nowe koszty kredytowe (prowizja, niekiedy ubezpieczenie, inne mniejsze opłaty). Dodatkowo zapłacimy więcej odsetek, ponieważ mocne „zbicie” raty kredytowej jest możliwe tylko poprzez znaczne wydłużenie spłaty kredytu.

Jeżeli mieszkasz w Białymstoku i szukasz kredytu mieszkaniowego, to z najnowszymi propozycjami w bankach zapoznasz się TUTAJ oraz skontaktujesz się również z wybranym pośrednikiem finansowym.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok