Wniosek o kredyt hipoteczny

2022-03-04 – ostatnia aktualizacja

Wniosek o kredyt hipotecznyWniosek o kredyt hipoteczny w banku. Nie wiesz jakie skompletować dokumenty i w jakim banku wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny? Skontaktuj się z wybranym bankiem lub mów się na darmowe spotkanie z pośrednikiem finansowym.

Podpisanie umowy o kredyt hipoteczny i zakup mieszkania lub domu, to marzenie wielu osób (!). Zanim zrealizujesz marzenie o posiadaniu mieszkania lub domu, musisz przejść dość długą i skomplikowaną procedurę.

Podpisanie umowy przedwstępnej. Wypełnienie i złożenie wniosku kredytowego. Kontakt z rzeczoznawcą i podpisanie umowy kupna nieruchomości. Ostatni krok to podpisanie umowy kredytowej z bankiem.

Nie wiesz jak to zrobić? Umów się z ekspertem, który pomoże tobie nie tylko wypełnić wniosek kredytowy, ale także sprawdzi twoją zdolność kredytową, porówna kredyty hipoteczne i poprowadzi ciebie przez całą procedurę kredytową.

Wniosek kredytowy o kredyt hipoteczny

O tym jak szybko bank zacznie analizować wniosek kredytowy przez bank, zależy od tego jak szybko zostaną skompletowane wszystkie wymagane dokumenty. Jeżeli dokumenty są niekompletne, wstrzymuje to proces rozpatrywania wniosku, ponieważ banki nie rozpatrują niekompletnych aplikacji kredytowych.

Analizowanie wniosku kredytowego zaczyna się od sprawdzenia czy zostały dostarczone wszystkie wymagane dokumenty. Jeżeli brakuje jakiś dokumentów, bank prosi nas o uzupełnienie dokumentów, a tym samym rozpatrywanie wniosku jest wstrzymane do czasu uzupełnienia brakujących dokumentów.

W momencie kiedy wniosek jest kompletny, bank zabiera się za jego analizę.

Trzy etapy analizy wniosku o kredyt hipoteczny

Pierwszym etapem jest badanie stanu prawnego nieruchomości, czyli czy nie ciążą na niej obciążenia. Kolejnym etapem jest sprawdzenie wartości nieruchomości. Ostatnim etapem jest zbadanie zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o kredyt hipoteczny. Podczas przeprowadzanej analizy, bank może po raz kolejny poprosić o złożenie dodatkowych dokumentów. I również w tym przypadku, gdy trzeba dostarczyć nowe dokumentów, proces kredytowy jest wstrzymywany, dlatego im szybciej dostarczymy dokumenty, tym szybciej będzie kontynuowana procedura.

Po pozytywnej decyzji kredytowej następuje podpisanie umowy i uruchomienie kredytu. W przypadku rynku wtórnego oznacza to wizytę u notariusza wraz ze sprzedającym i zawarcie aktu notarialnego. Następnie w sądzie wieczysto-księgowym następuje złożenia wniosku o wpis hipoteki. Końcowym etapem jest ubezpieczenie nieruchomości. Z kompletem dokumentów należy się udać ponownie do banku, który uruchamia, przeważnie w terminie 3-5 dni, kredyt hipoteczny. Jest płacony na rachunek osoby sprzedającej.

Aby kredyt hipoteczny został uruchomiony, musi zostać złożona dyspozycja osoby, która o taki kredyt wnioskowała.

Nie szukasz kredytu hipotecznego? Potrzebny jest kredyt gotówkowy? Symulacja kredytu gotówkowego w bankach to szybkie oszacowanie wysokości rat i przegląd propozycji w bankach.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok