Wkład własny kredyt gotówkowy

Wkład własny jest wymagany wyłącznie w przypadku kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Jest to w tym przypadku Twój wkład w zakup mieszkania, domu czy innej nieruchomości. Jeżeli zamierzasz skorzystać z kredytu gotówkowego na dowolny cel, to takiego wkładu własnego, oczywiście że nie musisz wykazywać.

wkład własny kredyt gotówkowy

Bank określa wysokość wkładu własnego kierując się rekomendacją KNF i obecnie wymagane jest posiadanie oszczędności w wysokości co najmniej 20% wartości kupowanej nieruchomości. Niektóre z banków dopuszczają udokumentowania wkładu własnego w wysokości 10%, ale pod warunkiem, że brakująca wysokość do 20% zostanie ubezpieczona.

Jeżeli zatem chcesz kupić mieszkanie za 250 tys. zł, to wkład własny powinien wynosić 25-50 tys. zł.

Wkład własny nie może zostać sfinansowany z kredytu gotówkowego lub pożyczki gotówkowej.

A jak wygląda kwestia wkładu własnego przy kredycie gotówkowym? Jest potrzebny? Nie, banki nie wymagają wkładu własnego przy kredytach i pożyczkach gotówkowych.

Kredyty gotówkowe (a właściwie pożyczki gotówkowe) są przeznaczone na dowolny cel – mogą być owszem przeznaczone na zakup nieruchomości, ale i na ruchomość czy na sfinansowanie określonej usługi.

Wkład własny na zakup mieszkania: co oznacza wkład własny przy kredycie hipotecznym?.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok