Wiem jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny! Najlepsze metody!

Wiem jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny napisał jeden z forumowiczów… I co? Podał link do tzw. kalkulatora kredytów hipotecznych. I czy faktycznie taki kalkulator pomoże wyszukać najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny? Nie. I to z kilku prozaicznych powodów.

W sieci namnożyło się wiele różnorakich kalkulatorów kredytowych: do wyliczenia rat, oszacowania zdolności kredytowej, stworzenia rankingu kredytowego. Przy wyszukiwaniu kredytów i banków korzystamy z narzędzi internetowych, które wyświetlają kredyty i banki. Wystarczy wpisać do tabelek odpowiednie wartości, a kalkulatory wyliczą dla nas konkretne wyniki. Wydawać się mogłoby, że podjęcie decyzji jest wówczas banalnie proste, szybkie i nie wymagające większego zastanowienia. Przecież wystarczy wówczas już tylko wysłać wniosek i umówić się z przedstawicielem banku w sprawie kredytu.

Kalkulator kredytowy – hipoteczny, gotówkowy

Z kalkulatorów kredytowych korzystają już dziesiątki Polaków, szukając za ich pomocą kredytów i pożyczek gotówkowych, hipotecznych, ale i także pożyczek pozabankowych. Uważają, że kalkulatory zdolności kredytowej wyliczą zdolność kredytową, kalkulatory kredytowe obliczą ratę kredytu a ranking kredytów hipotecznych pokazuje najlepsze i najtańsze kredyty bankowe.

Prawda jest inna: nie są to prawdziwe kalkulatory kredytowe, ale tylko narzędzie, które może być pomocne w wyszukaniu kredytu lub pożyczki.

Zwróć uwagę, że nawet na stronach banków, na których są kalkulatory kredytowe, znajduje się informacja, że: „wyliczenia kalkulatora mają charakter szacunkowy i nie stanowią oferty kredytowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego„.

Kalkulator zdolności kredytowej – co bierze się pod uwagę:

 • całkowity przychód netto (uzyskiwane zarobki – jeżeli są to wspólne, z partnerem, to je łączymy),
 • koszty utrzymania w miesiącu (wydatki na życie, media, sprawy bieżące),
  liczba osób w gospodarstwie domowym (ile osób pozostaje na naszym utrzymaniu),
  wartość kupowanej nieruchomości,
 • okres kredytowania w latach (w przypadku kredytów gotówkowych okres kredytowania podawany jest w miesiącach),
 • łączny koszt zobowiązań (suma rat kredytów, limity kart kredytowych, limity kredytów odnawialnych, pożyczki pozabankowe).

Korzystasz z kalkulatorów kredytowych? Pamiętaj!

1. KALKULATOR NIE WYLICZY DOKŁADNIE RAT KREDYTOWYCH

Kalkulatory mają przede wszystkim oszacować wysokość raty. Nie wyliczą jej dokładnie, ponieważ cena jakiegokolwiek kredytu zależy od wielu czynników, a nie wszystkie mogą być w nich uwzględnione.

Poniżej: kalkulator kredytów hipotecznych

2. KALKULATORY NIE WYLICZĄ ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ

Nie? A to niby dlaczego? Przecież zdolność kredytową, to zestawienie wydatków i przychodów potencjalnego kredytobiorcy. Każdy bank wylicza inaczej zdolność kredytową, stosując podobną metodologię. Ale ogólny wzór czy algorytm jej wyliczania jest ściśle chronioną tajemnicą. Dodatkowo każdy z czynników branych pod uwagę przy jej wyliczaniu ma inną wagę, a zatem wpływa na wynik końcowy. Podobnie jak przy wyliczaniu rat kredytowych, taki kalkulator można stosować tylko i wyłącznie poglądowo. Różnice w wyliczaniu zdolności kredytowej, zwłaszcza w przypadku kredytów hipotecznych, przy użyciu kalkulatora hipotecznego, a faktycznymi wyliczeniami banku, mogą być bardzo duże.

3. NIE MA RANKINGU KREDYTÓW

Jak to, przecież na wielu portalach kredytowych można znaleźć, a to ranking kredytów gotówkowych, a to najnowszy ranking kredytów hipotecznych na 2019? Czysty marketing. Na portalu Kredyty Porównywarka, wielokrotnie poruszaliśmy temat, w jaki sposób są tworzone takie rankingi kredytowe. Przypomnijmy, że takie rankingi są tworzone najczęściej na konkretne zamówienie, biorąc pod uwagę popularne kredyty i nie uwzględniają indywidualnej oceny kredytowej klienta. Tym samym nie są do końca wiarygodne i nie muszą prezentować TOP 10 NAJTAŃSZYCH KREDYTÓW.

To jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny bez kalkulatora?

Dobre pytania, ale można. I nie jest to wcale trudne. Chcesz się dowiedzieć jaką masz zdolność kredytową? Jakie są dostępne banki i kredyty hipoteczne? A może musisz być poprowadzony „za rękę”, krok po kroku? Skontaktuj się ze sprawdzonym ekspertem finansowym.

 1. Wyślij wniosek do wybranego Eksperta i umów się na spotkanie.
 2. Dowiesz się czy masz zdolność kredytową i ile ona wynosi.
 3. Wybrany Ekspert zbada Twoje potrzebny (cel kredytu, jaka nieruchomość, itp).
 4. Oferty kredytów hipotecznych zostaną przeanalizowane pod kątem Twoich indywidualnych wymagań i oczekiwań.
 5. Wybór najlepszej oferty kredytowej.
 6. Zapoznasz się ze wszystkimi aspektami oferty, uzyskasz odpowiedź na swoje pytania.

NIE ODPOWIADA OFERTA? NIE MUSISZ KORZYSTAĆ – spotkanie jest bezpłatne i niezobowiązujące. Jeżeli jednak zdecydujesz się na kredyt, to pośrednik finansowy udzieli niezbędną pomoc w skompletowaniu wymaganych dokumentów i wysłanie wniosków kredytowych.

Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?

 1. Warunki kredytu hipotecznego możesz negocjować.
 2. Im lepsza nasza zdolność i wiarygodność kredytowa, tym silniejsza nasza pozycja negocjacyjna z bankiem oraz lepsze warunki kredytowania.
 3. Wyższy wkład własny (przekraczający 10% wartości nieruchomości, a najlepiej ponad 20%), to lepsza oferta kredytowa.
 4. Banki oferują różne oprocentowania dla różnych kwot kredytu hipotecznego.
  Składowymi oprocentowania kredytu hipotecznego są: stopa procentowa (zmienna, ustalana przez NBP) oraz marża banku (zysk banku). Im mniejsze jest oprocentowanie i marża to tańszy kredyt hipoteczny.
 5. Prowizja jest naliczana jednorazowo od wysokości kredytu hipotecznego. Jej wysokość to przeważnie 1-3% wartości kredytu. Prowizja jest to jednak śladowy koszt kredytu, dlatego nie powinniśmy wybierać oferty kredytu hipotecznego, tylko dlatego, że bank ustalił jej wysokość na 0%.
 6. Dłuższy okres spłaty kredytu, to oczywiście droższy kredyt, ale mniejsza rata kredytowa.

Wiem jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny

Dodaj komentarz

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Oferty instytucji finansowych na stronie mają wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego. Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok