W jakim banku wziąć najlepszy kredyt? Porównanie 2023 banki

2023-01-02 – ostatnia aktualizacja

Aby szybko wyszukać kredyt gotówkowy lub mieszkaniowy, można skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest porównywarka-wyszukiwarka kredytowa.

w jakim banku wziąć najlepszy kredyt

Na stronie są dostępne dwie porównywarki: gotówkowa i druga dotycząca kredytów hipotecznych.

Wystarczy tylko przejść do odpowiedniego działu, w zależności od tego jaki kredyt potrzebujemy i skorzystać z danego narzędzia. Warto to zrobić?

Przede wszystkim pozwalają na sprawdzenie propozycji bankowych oraz oszacowania wysokości rat kredytowych. Oszacowanie. Żadne takie narzędzie nie pokazuje dokładnie rat kredytu. Dlaczego? Bowiem ostateczna oferta, którą zaproponuje bank, zależy od indywidualnej oceny kredytowej. Im zdolność kredytowa jest wyższa, im lepszą mamy wiarygodność kredytową, tym na lepsze warunki kredytu można wówczas liczyć.

Aby dowiedzieć się szczegółów, np. dotyczących określonego kredytu gotówkowego, wystarczy skontaktować się z wybranym bankiem i dowiemy się: czy mamy zdolność kredytową, jakie są szczegóły oferty, ile wyniesie rata kredytu oraz w jaki sposób należy aplikować o kredyt (sposób tradycyjny czy może online).

A jeżeli nie chcesz korzystać z porównywarki, to poniżej znajduje się zestawienie banków i propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych:

Samodzielne poszukiwania kredytu w banku

Porównanie ofert kredytowych, to podstawowe zadanie, jeżeli szukamy korzystnego banku. Nie jest to trudne i tak naprawdę nie zabiera dużo czasu. Ale bez odpowiedniej analizy propozycji kredytowych w bankach, nie ma co liczyć, że znajdziemy korzystną i tańszą ofertę. Przy stosunkowo niewielkich kwotach kredytu, na krótki okres czasu, porównanie nie jest aż tak istotne. Różnice będą niewielkie (ale tylko dotyczy to kredytów i pożyczek bankowych, ponieważ w firmach pożyczkowych różnice mogą być już duże!).

W przypadku kredytów na duże kwoty i na długi okres czasu, porównanie ofert jest już obowiązkowe. Różnice w kosztach i w ratach kredytowych mogą być już znaczne. Zwłaszcza w przypadku kredytów mieszkaniowych warto jest skontaktować się z doradcą finansowym, który bezpłatnie dokona porównania ofert bankowych i pomoże wybrać korzystne rozwiązanie.

Przykład kredytu gotówkowego na 10 tys. zł na 60 miesięcy.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 8,69%. Oprocentowanie nominalne 5,99%.
Całkowita kwota do zapłaty 12 149,24 zł.
Koszt całkowity 2 149,24 zł, w tym:

  • odsetki 1 559,24 zł,
  • prowizja 500 zł,
  • opłata przygotowawcza 100 zł.

Rata 193,36 zł. Kalkulacja 2.1.2022 r.

Mniejsze oprocentowanie nominalne albo brak prowizji czy opłaty przygotowawczej dla takiego kredytu, oznacza oczywiście mniejszy koszt i tym samym tańszy kredyt.

Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych

Nie może zabraknąć wyszukiwarki i porównywarki pożyczek pozabankowych. Nie jest to może typowa porównywarka, ale pozwala stosunkowo szybko wyszukać pożyczki pozabankowe, które są oferowane przez firmy pożyczkowe w internecie. Należy bowiem wpisać tylko kwotę pożyczki i okres na jaki chcemy pożyczyć. Otrzymujemy wówczas zestawienie firm pożyczkowych z konkretną pożyczką.

Na stronie wybranej przez nas firmy pożyczkowej, sprawdzimy szczegóły. Przypomnijmy, że są to pożyczki i firmy pożyczkowe internetowe, czyli cała procedura, od złożenia rejestracji, poprzez złożenie wniosku, aż po wypłatę pożyczki (na rachunek bankowy -> wyszukaj tanie konto bankowe) odbywa się przez internet.

Oferty banków – kredyty i pożyczki

W serwisie można znaleźć poza samymi wyszukiwarkami, porównywarkami oraz kalkulatorami finansowymi również oferty kredytowe i pozabankowe. Najpopularniejsze produkty:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe bankowe,
  • pożyczki gotówkowe pozabankowe przez internet,
  • kredyty konsolidacyjne,
  • kredyty i pożyczki samochodowe,
  • pożyczki hipoteczne oraz konta bankowe.

W ostatnim przypadku oferta jest bardzo duża i konto bankowe także można założyć online, a porównać oferty również możemy z porównywarką.

Obecnie w wielu przypadkach, nie jest już konieczne udawanie się do banku celem podpisania umowy o otwarcie rachunku bankowego. Można to zrobić online. Oferty kredytowe oraz pozostałe produkty są na bieżąco aktualizowane, a dane szyfrowane (przy wysyłaniu formularzy kontaktowych).

W serwisie porównasz zarówno kredyty gotówkowe na 15 tys zł, pożyczki pozabankowe na 500 zł, jak i kredyty hipoteczne na 400 000 zł. Skontaktujesz się z doradcą finansowym w sprawie kredytu na zakup mieszkania, wyszukasz produkty dla firm i zamieścisz reklamę na wielu podstronach serwisu.

Aktualizacja wpisu
"W jakim banku wziąć najlepszy kredyt?"
2023 styczeń.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok