Warning: mysqli_fetch_object(): Malformed server packet. Field length pointing 34 bytes after end of packet in /home/server669447/ftp/migracja/hosting2065250.online.pro/kredytyporownywarka/wp-includes/wp-db.php on line 2135
W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy? Pożyczki gotówkowe

W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy

W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy? Najlepiej w takim, który ma najlepszą propozycję kredytową. A jaka jest najlepsza? To już jest decyzja indywidualna: czy najważniejsza jest cena kredytu, parametry dodatkowe czy może możliwość złożenia wniosku przez internet.

W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt i pożyczki gotówkowe są od wielu lat jednymi z najbardziej popularnych produktów kredytów. Jest to spowodowane tym, że środki finansowe można przeznaczyć na dowolny cel, a formalności są ograniczone do niezbędnego minimum.

Kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim, oferowany KONSUMENTOM w celu sfinansowania np. zakupu samochodu, sprzętu RTV, remontu mieszkania czy też innych usług, które nie są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Kwota kredytu nie może przekroczyć 255 550 zł (albo równowartości tej kwoty wyrażonej w walucie obcej).

Ale zanim odpowiemy w jakim banku wziąć kredyt gotówkowy, to dlaczego warto?

Jest to z pewnością atrakcyjna forma pożyczanie pieniędzy i najbardziej popularna:

 • minimalne formalności – wstępna ocena zdolności kredytowej i decyzja kredytowa nawet w ciągu kilkunastu minut,
 • szybkie podpisanie umowy – w zależności od oferty, podpisanie umowy może odbyć się w placówce banku, za pośrednictwem kuriera, jak i elektronicznie,
 • możliwość uzyskania gotówki nawet w tym samym dniu, co złożony wniosek kredytowy,
 • o kredyt gotówkowy można wnioskować tradycyjnie w placówce bankowej, jak i przez internet,
 • wysoka maksymalna kwota kredytu – do 200 tysięcy złotych,
 • elastyczny czas spłaty – od kilku miesięcy do 120 (10 lat na spłatę zadłużenia),
 • dla nowych i dotychczasowych klientów – możliwość ubiegania się o kredyt bez konieczności zakładania konta,
 • korzystne opłaty – zwłaszcza w przypadku promocji kredytów gotówkowych, np. atrakcyjne oprocentowanie, brak prowizji, możliwość skorzystania z ubezpieczenia kredytu.

Kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa. Prezentacja propozycji w bankach

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Oczywiście najlepszym sposobem jest porównanie propozycji, a następnie kontaktując się z bankami, porównanie przygotowanych ofert kredytowych.

Jeżeli interesuje Ciebie cena kredytu gotówkowego, zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu oraz RRSO. Natomiast, jeżeli nie koszt kredytu jest najważniejszy, sprawdź pozostałe parametry, np.: maksymalny czas kredytowania, możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, karencja w spłacie kredytu, złożenie wniosku przez internet, itp.

A może kredyt lub pożyczka gotówkowa z rankingiem?

Rozszerzając pytanie: W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy? można się zastanowić, czy przy wyszukiwaniu i porównywaniu kredytów może warto skorzystać z przygotowywanych rankingów? I tak, i nie. W rankingach kredytów gotówkowych prezentowane są tylko niektóre PROPOZYCJE (nie oferty) kilku czołowych banków w Polsce.

Banków komercyjnych w Polsce oferujących kredyty i pożyczki gotówkowe jest ponad 20. Dochodzą jeszcze banki spółdzielcze oraz SKOK-i. Ogólna liczba wszystkich dostępnych propozycji kredytowych i pożyczkowych (tylko w segmencie produktów gotówkowych) przekracza zdecydowanie 150!

Dokonując wyboru na podstawie rankingu kredytowego musisz wziąć pod uwagę, że:

 • Niekoniecznie masz do czynienia z aktualnym rankingiem. Jeżeli ranking kredytów gotówkowych został sporządzony na początku miesiąca, to w połowie lub na koniec miesiąca propozycje mogą być już nieaktualne (wycofane z oferty banku).
 • Zmiana parametrów oferty kredytowej – ze względu na wystąpienia nieoczekiwanej sytuacji ekonomicznej. Miało to miejsce np. w początkowych miesiącach pandemii i lockdown-u czy po podwyżce stóp procentowych.
 • Rankingi kredytów gotówkowych są sporządzane dla modelowego klienta, który… w przyrodzie nie występuje.
 • Wysokość kredytu i okres kredytowania jest ustalany arbitralnie, aby uzyskać jak najbardziej szeroką gamę produktów.
 • Ranking kredytów gotówkowych może zostać sporządzony na zlecenie banku lub zawierać oferty sponsorowane.
 • Wyliczenia w wyszukiwarce kredytów, która jest traktowana jak ranking kredytowy, opierają się najczęściej na wyliczeniach wziętych z przykładu reprezentacyjnego.

Ranking kredytów gotówkowych, to najtańszy kredyt

Już na podstawie tego co zostało napisane powyżej, niekonieczne ranking kredytów gotówkowych to zestawienie najtańszych ofert dostępnych na rynku:

 • Oprocentowanie nominalne kredytu, prowizja kredytowa może być naliczana wg taryfikatora banku – w zależności od konkretnego przedziału wartości kredytu. Inne zatem będzie oprocentowanie nominalne np. dla kredytów gotówkowych krótkoterminowych do wysokości 20 tys. zł, a inne dla kredytów gotówkowych powyżej 70 tys. zł.
 • Ubezpieczenie kredytu gotówkowego – dla niewielkich kwot i krótkiego czasu spłaty nie musi być oferowane. Przy wysokich kwotach z długim okresem kredytowania wykupienie ubezpieczenia niekiedy jest konieczne. Wykupienie ubezpieczenia, przy niezmienionych pozostałych parametrach kredytu, to droższe finansowanie.
 • Rzeczywisty koszt kredytu może być całkowicie inny. Ostateczna cena kredytu zależy od wielu różnych czynników: oprocentowania nominalnego kredytu, opłat dodatkowych, wysokości i czasu spłaty kredytu, rodzaju rat (malejące lub stałe), daty płatności rat oraz daty wypłaty środków.
 • Oferty kredytowe są przygotowywane indywidualnie – brana jest pod uwagę indywidualna ocena kredytowa potencjalnego kredytobiorcy.
 • Żaden ranking kredytowy nie uwzględnia zdolności i wiarygodności kredytowej, a co jest kluczowe przy przedstawianiu oferty.

Wszystkie te elementy sprawiają, że ranking kredytów gotówkowych nie może być traktowany jako rzeczywista analiza kredytów gotówkowych, ale jako jedynie, jako pomoc przy podejmowaniu decyzji w wyborze banku. Pomimo, że są one najczęściej przygotowywane przez ekspertów, należy mieć na uwadze, że niekoniecznie tzw. TOP 10 kredytów gotówkowych działa w zakresie interesów potencjalnych kredytobiorców.

Tani kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Nie dla każdego kredytobiorcy koszty całkowite kredytu są najważniejsze (wystarczy spojrzeć na pożyczki pozabankowe), ale oczywiście, dla większości z pewnością są najbardziej istotne.

Czy jest możliwy darmowy kredyt gotówkowy – za 0 zł, z RRSO 0% – bez żadnych kosztów? Nie. Takiego kredytu w banku nie znajdziesz.

Czasami są dostępne pożyczki gotówkowe bankowe w promocji dla nowych klientów na niewielkie kwoty – do 2000 zł i z maksymalnym czasem spłaty nieprzekraczającym 24 miesięcy.

Jeżeli oprocentowanie nominalne pożyczki gotówkowej wynosi 0%, to oznacza brak kosztów i pożyczka jest za darmo? Nie. Brak oprocentowania nie oznacza, że nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.

Do najczęściej naliczanych opłat dokonywanych przez bank należą:

 • odsetki oraz
 • prowizja od udzielonego kredytu.

Natomiast wszystkie koszty dodane do siebie, te które musisz ponieść na rzecz banku, stanowią o cenie kredytu. Jest to całkowity koszt kredytu wyrażony kwotowo oraz w postaci procentowej w stosunku rocznym – prezentowany jest przez wskaźnik RRSO.

Wybierając zatem najtańszy kredyt gotówkowy sprawdź i porównaj oferty uwzględniając oba wspomniane elementy.

Przeprowadzając prawidłową analizę porównawczą kredytów pod względem ceny, musisz pamiętać o tym, aby porównywać takie same oferty – co do wysokości kredytu, czasu spłaty i rodzaju rat.

Przykład reprezentacyjny kredytu gotówkowego, łącznie z poszczególnymi elementami, jak i całkowitym kosztem:

Kredyt gotówkowy 50 tys. zł na 4 lata (48 miesięcy – 48 rat). Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 9,84%. Oprocentowanie zmienne 7,20% w skali roku. Całkowity koszt kredytu 9 747,02 zł, w tym:
 • prowizja 2 000 zł,
 • odsetki 7 363,02 zł,
 • opłata przygotowawcza 384 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 59 747,02 zł. Raty malejące: pierwsza rata 1 347,26 zł, ostatnia 1 047,42 zł. Wyliczenia na dzień 3.3.2022 r.

Aktualizacja wpisu W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy? SIERPIEŃ 2022 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok