W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy na 50 tys zł? Przegląd

W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy na 50 tys zł? Przede wszystkim należy sprawdzić w jakim banku są takie oferty. Następnie należy porównać kredyty, aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę.

w jakim banku wziąć kredyt gotowkowy 50000 zł przegląd banków

Porównanie kredytów gotówkowych na 50000 zł jest konieczne, aby nie tylko zapoznać się z ofertą, ale również po to, aby wybrać kredyt najbardziej korzystny. Nie jest natomiast konieczne sprawdzanie kilkunastu ofert kredytowych, czasami wystarczy kontakt z 2-3 bankami, aby wybrać naprawdę korzystną ofertę.

W przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych na 50000 zł, należy zdawać sobie sprawę, że musimy mieć dość wysoką zdolność kredytową, nawet wówczas, kiedy wybierzemy maksymalny okres kredytowania (w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych wynosi on 10 lat).

Kredyt gotówkowy 50000 zł porównanie banków

Pożyczki i kredyty gotówkowe na 50000 zł – porównanie banków MAJ 2020

Zanim pożyczysz – o tym warto pamiętać:

Kredyty gotówkowe (pożyczki gotówkowe) jest przeznaczony dla osób fizycznych, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Kredyt gotówkowy mogą uzyskać wyłącznie osoby, które uzyskały pozytywną decyzję kredytową na podstawie analizy ich zdolności kredytowej.

Minimalny dochód, aby uzyskać kredyt gotówkowy.

Minimalny dochód zależy od wnioskowanej kwoty i okresu kredytowania. Ma on istotny wpływ na wyliczenie zdolności kredytowej. Przy wyliczeniu zdolności kredytowej, od dochodu bank odlicza m.in.: koszty utrzymania, spłacane kredyty i pożyczki, alimenty itp.

Każdy bank pomimo, że wylicza zdolność kredytową w podobny sposób, to jednak przypisują one inne wagi czynnikom, branym pod uwagę przy jego wyliczaniu. Dlatego może się zdarzyć, że w jednym banku nasz wniosek zostanie odrzucony ze względu na niską zdolność kredytową, w innym wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Bardzo często zatem, wszelkiego rodzaju kalkulatory do wyliczania zdolności kredytowej, są po prostu nie użyteczne

Jaki jest maksymalny wiek kredytobiorcy?

Maksymalny wiek kredytobiorcy jest uzależniony od banku i konkretnej oferty. Kontaktując się z bankiem, wystarczy zapytać o kwestę wieku.

Czy należy określać cel kredytu gotówkowego?

Ponieważ kredyty gotówkowe są kredytami celowymi, to informacja o przeznaczeniu kredytu musi znaleźć się w umowie. Potocznie kredyt gotówkowy jest zamiennie używany z pożyczką gotówkową. A pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel i nie jest wymagane podawanie informacji na co zamierzamy przeznaczyć pieniądze. Najczęściej jednak banki nie wymagają informacji o tym, na jaki cel przeznaczymy pieniądze. Może się zdarzyć, że bank we wniosku kredytowym będzie miał zapytanie dotyczące celu kredytu, jednakże informacja ta, nie pływa znacząco na ocenę naszej zdolności kredytowej.

Sprawdź również konsolidacja 40 tys – najnowsze kredyty i banki, w którym można skonsolidować kredyt bankowy, pożyczki gotówkowe czy karty kredytowe.

Kredyty gotówkowe 50000 zł – z cyklu „Porównanie kredytów gotówkowych 50000 zł”.

3 thoughts on “W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy na 50 tys zł? Przegląd”

  1. Daria - Braniewo

    Nie każdy bank jednak skonsoliduje inny kredyt konsolidacyjny. Ja miałam kredyt konsolidacyjny i 3 pożyczki, tylko w jednym banku [ ] zgodzili się na skonsolidowanie wszystkiego.

  2. 50000 zł? Nie. Nie ma takiej możliwości. Moja zdolność to może 5000 zl…

  3. Malina z .pl

    Ja starałam sie o 50000 zł kredytu, ale moja zdolność kredytowa była tylko 42000 zł i to na 7 lat. I to była najwyższa! Jeszcze w dwóch sprawdzałam dodatkowo i wyszło o 1500 i 2400 zł mniej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok