W jakim banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny, tak aby było najtaniej i najlepiej? Aby znaleźć odpowiedź na tak postawione pytanie, to należałoby sprawdzić, jakie są oferty w bankach, a następnie je porównać. Najważniejsze jest jednak czy masz zdolność kredytową i jak wysoką?

w jakim banku najlepiej jest wziąć kredyt konsolidacyjny

Aby się tego dowiedzieć, na początku należałoby sprawdzić propozycje banków i skontaktować się z jednym lub dwoma, którego oferta nas najbardziej zainteresowała i zapytać o kredyt. Bank obliczy naszą zdolność kredytową, sprawdzi również wiarygodność kredytową, i jeżeli wstępna ocena kredytowa będzie pozytywna, to przedstawi ofertę.

Czasami zdarzy się taka sytuacja, że ze względu na brak odpowiedniej zdolności kredytowej nie uzyskamy kredytu konsolidacyjnego na szukaną kwotę. W takiej sytuacji można zastanowić się nad zmniejszeniem wysokości kredytu i skonsolidowaniu tylko części zobowiązań lub samodzielnie negocjować każdą umowę z bankami. Z pewnością ten drugi sposób będzie długotrwały i czasochłonny, ale jeżeli raty kredytowe są zbyt dużym obciążeniem, to nie ma innego wyjścia.

Najgorszym rozwiązaniem jest „nic nierobienie” i czekanie, że jakoś to będzie i „samo się ułoży„. Nic z tych rzeczy. Nie podejmowanie żadnych działań spowoduje tylko, że z małych kłopotów zrobią się duże, a bank wypowie nam kredyty i będziemy musieli spłacić całość zobowiązania jednorazowo.

Pożyczka konsolidacyjna w firmie pozabankowej

Jest to chyba najgorsze rozwiązanie i to z kilku powodów. Nie masz zdolności kredytowej i kredytu w banku nie uzyskasz? No to na szczęście są jeszcze firmy pożyczkowe, np. internetowe, które chętnie Tobie pożyczą… Czy jest to rozsądne rozwiązanie zbyt wysokich rat kredytowych w bankach? Z pewnością lepiej i takie rozwiązanie wziąć pod uwagę, niż siedząc z założonymi ratami,… rękami.

Ale, po pierwsze:

Pożyczka pozabankowa ratalna nie będzie tańsza, ani zbliżona do tej bankowej. Będzie po prostu droższa. Poniżej podany zostanie koszt takiej pożyczki ratalnej, z uwzględnieniem różnych okresów kredytowania i wysokości pożyczki.

Po drugie:

W większości firm pożyczkowych górny limit takiej pożyczki nie przekracza 30-50 tys. zł, a okres kredytowania, to maksymalnie 4-5 lat. To może oznaczać, że i owszem spłacimy nasze zobowiązania bankowe, ale co z tego, jeżeli koszt takiej operacji będzie dużo większy? Nieprzemyślana decyzja może skutkować tym, że rata kredytowa będzie znacznie większa niż suma rat które płaciliśmy dotychczas…

Pamiętaj, aby korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych i zweryfikowanych firm pożyczkowych, działających zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Przegląd firm pożyczkowych ratalnych przez internet jest dostępny w tym miejscu.

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny na podstawie rankingu

Szukając najlepszej odpowiedzi na pytanie: „W jakim banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?” szukamy wszelkiego rodzajów rankingów kredytowych. Czy warto wybierać bank na tej podstawie? Może służyć tylko i wyłącznie jako dodatkowe źródło informacji, ale nie jako rzeczywiści obiektywne zestawienie.

Każdy przypadek jest indywidualny, a ranking hipotetyczny: modelowy przykład klienta z dobrą historią kredytową i odpowiednią zdolnością kredytową, aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny na 20 tys. zł na 6 lat… Również szukasz takiego kredytu?

Każda osoba ma inne zobowiązania do skonsolidowania, na inną sumę i każda charakteryzuje się inną oceną kredytową. Są banki, które nie skonsolidują kart kredytowych, w innych minimalna kwota konsolidacji została ustalona na 30 tys. zł, a w jeszcze innych maksymalny czas kredytowania to 7 lat. Również i kredyty konsolidacyjne można podzielić na gotówkowe (bez dodatkowego zabezpieczenia) i hipoteczne (zabezpieczone na nieruchomości).

Kredyt to sprawa indywidualna (nie ma kredytu konsolidacyjnego dla każdego) i każda oferta jest ograniczona czasowo – rankingi nie są na bieżąco aktualizowane (jeżeli już tak się dziej, to raz na miesiąc) i propozycja dostępna na 1 lutego może być już nieaktualna 20 lutego.

Kredyt konsolidacyjny w banku i pożyczka w firmie pożyczkowej

Poniżej kilka przykładów z życia wziętych i koszt takich zobowiązań (w zaokrągleniu do 1 złotówki):

  • Kredyt konsolidacyjny 69 833 zł na 8 lat. Całkowity koszt kredytu 32019 zł. Rata: 1 080 zł.
  • Pożyczka gotówkowa w firmie pożyczkowej 19 798 zł na 4 lata i 8 miesięcy. Całkowity koszt pożyczki: 8920 zł. Rata: 459 zł.
  • Kredyt na 80000 zł na 10 lat. Całkowity koszt kredytu 41000 zł. Rata: 1020 zł.
  • Pożyczka gotówkowa konsolidacyjna na 12 tys. zł na 5 lat. Całkowity koszt pożyczki 5000 zł. Rata: 288 zł.
  • Pozabankowa pożyczka na 5 tys. zł na 3 lata. Koszt całkowity pożyczki 4900 zł. Rata: 275 zł.
  • Konsolidacyjny kredyt w banku 72000 zł 8 lat. Całkowity koszt kredytu: 33000 zł. Rata: 1093 zł.

Jak dokonać najlepszego porównania kredytów i pożyczek bankowych? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok