W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

w jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowyW jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy? Na pewno nie jest łatwo znaleźć tani, a co dopiero najtańszy. Możemy jednak podjąć pewne kroki, które ułatwiają wybór odpowiedniego banku, w którym złożymy wniosek kredytowy. Należy zwrócić uwagę, jeżeli zależy nam na cenie, na niektóre czynniki, które wpływają na jego koszt.

Pamiętajmy, że: LEPSZA OCENA KREDYTOWA = LEPSZA OFERTA KREDYTOWA.

Nie korzystaj z oferty kredytu gotówkowego w pierwszym lepszym banku, tylko dlatego, że obejrzałaś fajną reklamę. Może i jest ona bardzo zabawna, ale to nie pan z reklamy będzie za ciebie spłacać kredyt.

Przy wyborze kredytu, nie tylko gotówkowego, porównując oferty banków należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów:

Oprocentowanie, prowizja, zabezpieczenie i ubezpieczenie kredytu

OPROCENTOWANIE Oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego, to najczęściej eksponowany element w reklamach: „tylko 5.99%”, „oprocentowanie kredytu promocyjne na 6.49%”. Im wyższe jest oprocentowanie, tym większe zapłacimy odsetki od kredytu.

PROWIZJA Opłata pobierana przez bank za udzielenie kredytu. Bardzo ważny czynnik, który ma wpływa na cenę kredytu. Najczęściej zachodzi sytuacja, że przy obniżonym oprocentowaniu nominalnym prowizja jest podwyższana i odwrotnie. Oczywiście im wyższa jest prowizja, tym kredyt jest droższy.

ZABEZPIECZENIE Banki oferuję zarówno kredyty gotówkowe z zabezpieczeniem jego spłaty, jak i bez zabezpieczenia. Przy stosunkowo niewielkich kwotach kredyt gotówkowy w banku uzyskamy bardzo często wyłącznie na zaświadczenie o zarobkach. Przy kwocie wyższej i na dłuższy okres czasu, zabezpieczeniem może być np. weksel lub poręczenie osób trzecich.

UBEZPIECZENIE Ubezpieczenie kredytu może być obowiązkowe lub nieobowiązkowe. W przypadku kiedy nie jest ono konieczne, sami musimy zadecydować czy za nie zapłacić. Należy sprawdzić od jakich zdarzeniem losowych kredyt jest ubezpieczony. W przypadku kiedy takie ubezpieczenie jest wymagane, należy nie tylko sprawdzić umowę polisy ubezpieczeniowej, ale również dowiedzieć się czy ewentualnie sami możemy znaleźć innego ubezpieczyciela – ubezpieczenie może być wówczas tańsze.

Dodatkowe czynniki, na które warto zwrócić uwagę porównując kredyty:

PROLONGATA Może zdarzyć się tak, że wystąpią okresowe trudności finansowe i nie będziemy mogli regulować rat kredytowych. Warto zapytać się w banku czy jest opcja „wakacji kredytowych”, czyli zawieszenia na pewien okres czasu (najczęściej 1-3 miesięcy) spłacania rat.

DODATKOWE KORZYŚCI Banki bardzo często w zamian za obniżenie oprocentowania kredytu gotówkowego lub prowizji, oferują konsumentom produkty dodatkowe. Może to być np. założenie konta bankowego, na które w trakcie trwania umowy kredytowej będzie wpłacane wynagrodzenie.

KREDYT A POŻYCZKA TO NIE TO SAMO

Pożyczka gotówkowa i kredyt, to dwa różne produkty finansowe. Kredyt może zostać udzielony wyłącznie przez instytucje do tego uprawnione: przez banki i SKOK-i. Jest to kredyt celowy, który musi być przeznaczony na cel, który został zapisany w umowie. Przepisy dotyczące kredytów regulowane są przez przepisy Prawa bankowego.

Pożyczka gotówkowa jest udzielana zarówno przez podmioty gospodarcze, jak i przez osoby fizyczne. Do 1000 zł nie jest wymagana forma pisemna. Pożyczkę gotówkową dostaniemy zatem zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej. Pieniądze w formie pożyczki możemy również otrzymać od znajomego lub rodziny. Przepisy dotyczące pożyczek regulowane są przez przepisy Kodeksu cywilnego.

PORÓWNYWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Jak można wybrać bank, w którym złożymy wniosek kredytowy? Możliwości jest kilka. Jednym z najbardziej popularnych jest wyszukiwarka kredytów gotówkowych, dostępna również w serwisie: KREDYT GOTÓWKOWY PORÓWNANIE. Jest to narzędzie bardzo proste w obsłudze, a jednocześnie dające szybki przegląd zgromadzonych ofert bankowych. Wpisując wysokość kredytu gotówkowego oraz okres kredytowania otrzymujemy zestawienie banków, w których może złożyć wniosek lub skontaktować się z wybranym bankiem (wystarczy wypełnić formularz online).

Pamiętajmy jednak, że porównywarka kredytów gotówkowych nie służy do tego, aby dokładnie wyliczyć raty kredytowe, ale jedynie do oszacowania ich wysokości i do kontaktu z bankiem. Możesz oczywiście stworzyć swój własny ranking kredytów gotówkowych i wybrać najbardziej korzystny kredyt. Wystarczy wybrać trzy banki i na podstawie informacji o kredytach ułożyć ranking najtańszego kredytu gotówkowego. W przypadku małego kredytu (wartość i okres kredytowania), różnice nie będą duże.

Najtańszy kredyt gotówkowy w banku

Brak płynności finansowej występuje wówczas, kiedy raz na jakiś czas pojawiają się problemy finansowe. Niewypłacalność jest natomiast wtedy, kiedy nie możemy spłacać zadłużeń: kredytów i pożyczek.

W pierwszym przypadku pożyczka lub kredyt gotówkowy bankowy może rozwiązać pewne problemy finansowe, w drugim kredytu z pewnością nigdzie nie otrzymamy.

Zanim skorzystasz z oferty kredytowej porównaj banki.

Bank sprawdza dokładanie zdolność kredytową i wiarygodność kredytową – im jest ona lepsza, tym oczywiście lepsza oferta kredytowa.

Czy wiesz, że bank może udzielić kredytu gotówkowego stałym klientom banków, bez konieczności przedstawiania przez nich zaświadczeń o dochodach. Kwota kredytu nie może jednak przekraczać 6- lub 12-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Tzw. kredyt gotówkowy bez zaświadczeń może być udzielany również nowym klientom banku do wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Ale jednak w tym przypadku musimy być przygotowani na to, że jednak bank zażąda przedstawienia zaświadczenia o otrzymywanych dochodach lub w przypadku emerytów i rencistów odcinka emerytury lub renty.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok