Udogodnienia w spłacie kredytu. Nie tylko cena jest najważniejsza

ugodnienia w spłacie kredytu nie tylko cena jest najważniejsza

Banki zachęcają klientów do skorzystania z ich usług w różny sposób i nie tylko poprzez promocyjne oprocentowanie kredytu, czy ustalając prowizję od kredytu na 0%.

Oferują również różnego rodzaju udogodnienia pozakosztowe, np.:

 • wakacje kredytowe – najczęściej stosowane „zachęta” kredytowa w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych. Jest to odroczenia spłaty rat kredytowych (kapitału i odsetek) przez określony czas, najczęściej nie przekracza 6 miesięcy. Banki bardzo często zastrzegają, że skorzystanie z wakacji kredytowych jest możliwe dopiero po określonym czasie terminowej spłaty kredytu. Po upływie „wakacji” spłata kredytu jest wznawiana w oparciu o nowy harmonogram spłat.
 • przesunięcie spłaty kapitału na późniejszy czas. Okres trwania takiej karencji jest różny, zależy od banku i wynieść może nawet i 24 miesiące. W takim okresie czasu mogą być spłacane jedynie odsetki od kapitału.
 • zwrot kosztów przeprowadzki do nowej (kredytowanej przez bank kredytem hipotecznym) nieruchomości.
 • karty rabatowe do skorzystania u partnerów banku (np. firm z branży budowlanej, wyposażenia wnętrz itd.).

Zanim skorzystasz z promocji bankowych

Zanim skorzystasz z jakiejkolwiek promocji kredytowej, należy pamiętać, że wszystkie one mogą Ciebie więcej kosztować, niż będą z tego korzyści.

Bank nie wprowadza nowego produktu, ot tak, bo może się udać. Zanim jakikolwiek kredyt lub pożyczka zostanie zaoferowana klientom, dokonuje kalkulacji, na ile konkretny produkt będzie mu się opłacał. Czy zdajesz sobie sprawę, ile propozycji kredytowych „wylądowało” w koszu i nie trafiło z informacją do klienta?

Spodziewaj się tego, że np. za obniżkę oprocentowania, zapłacisz większą prowizję. Natomiast w przypadku wakacji kredytowych, należy zwrócić uwagę, że jeżeli już miną, wysokość kolejnych rat ulegnie zwiększaniu. Skorzystanie z wakacji kredytowych nie ma spowodować bowiem wydłużenia okresu kredytowania, a jedynie przez pewien czas zwiększyć swobodę finansową np. w związku z nieprzewidzianymi wydatkami.

Jeżeli natomiast spodziewamy się utrudnienia z tytułu spłat kilku rat kredytowych, to można wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny i skonsolidować zobowiązania w jeden kredyt. W ten sposób można zmniejszyć ratę kredytową.

Promocje kredytów i pożyczek w bankach w listopadzie 2019

Tutaj na chwilę można zatrzymać się nad najnowszymi propozycjami banków w segmencie kredytów i pożyczek. Jak wyglądają najnowsze promocje kredytowe i pożyczkowe? Poniższe zestawienie nie stanowi oferty kredytowej, a jedynie służy celom informacyjnym. Więcej informacji uzyskamy kontaktując się z wybranym bankiem.

Santander Bank Polska S.A.

promocja kredyt gotówkowy Santander Bank 10 listopad 2019

Źródło: bank.santander.pl

Aby otrzymać kredyt gotówkowy w wysokości 300 000 zł zaangażowanie kredytowe w niezabezpieczonych produktach kredytowych w całym sektorze bankowym i pozabankowym nie może przekraczać 50-krotności dochodu netto i kwoty 500 000 zł.

Wakacje kredytowe – nie wcześniej niż po 6 miesiącach od uruchomienia kredytu. Kredytobiorca ma prawo do wielokrotnego zawieszenia rat kapitałowych, przy czym łączny okres karencji nie może przekroczyć 6 miesięcy.

Wypłata kredytu nastąpi w dni robocze banku i jest liczona od chwili złożenia wniosku.

 • minimalny okres spłaty: 3 miesiące,
 • maksymalny okres spłaty do 120 miesięcy (10 lat) dla kwoty kredytu od 5 000 zł,
 • minimalna kwota kredytu 2000 zł,
 • maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 58,01% i dotyczy kredytu rozłożonego na 3 raty.

Promocyjna pożyczka gotówkowa w Alior Bank

Kosmiczna Pożyczka – pożyczka gotówkowa bez oprocentowania dla aktywnych.

promocja pożyczka gotówkowa Alior Bank 10 listopad 2019

Źródło: aliorbank.pl

 • Dla aktywnie korzystających z Konta Jakże Osobistego i karty,
 • Kwota maksymalna 20 tys. zł,
 • Okres kredytowania do 2 lat.

Pożyczka nie będzie oprocentowana, jeśli co miesiąc na konto wpłynie 1500 zł i zapłacimy kartą minimum 300 zł. Konto bankowe można założyć przy okazji wnioskowania o pożyczkę gotówkową.

Jeżeli w danym miesiącu na Konto Jakże Osobiste nie wpłynie jednorazowo minimalne 1500 zł z innego banku lub konta firmowego w Alior Banku (nie dotyczy to klientów do 26. roku życia) lub nie zostaną wykonane kartą transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł, to oprocentowanie pożyczki wzrośnie do 9,99%.

Miesięczne opłaty za KJO i kartę na 14.10.2019 r.: 10 zł za KJO i 5 zł za kartę, jeżeli nie spełnimy powyższych warunków.

Pożyczka gotówkowa online bez wychodzenia z domu w Citi Handlowy.

Oferta pożyczki dla nowych klientów banku.

promocyjna pożyczka gotówkowa online w Citi Handlowy 10 listopad 2019

Źródło: online.citibank.pl

Pożyczka Gotówkowa w Citi Handlowy:

 • gotówka do nawet 150 000 zł z przeznaczeniem na dowolny cel,
 • długi czas spłaty -nawet do 8 lat,
 • możliwość ubezpieczenia spłaty pożyczki,
 • szybki proces aplikowanie o pożyczkę – wypełnienie wniosku zajmuje tylko kilka minut przez internet,
 • decyzja kredytowa online oraz zawarcie umowy bez wychodzenia z domu,
 • minimalne formalności – wystarczy załączyć do wniosku online plik PDF z 3-miesięcznym wyciągiem z konta bankowego, na które wpływa nasze wynagrodzenie.
 • oprocentowanie zmienne 7,49%,
 • prowizja od 2,9%,
 • RRSO: 9,32%

Jeżeli szukasz najlepszego kredyt bankowego, to na początku warto jest sprawdzić, jakie są rodzaje kredytów bankowych. Tutaj znajdziesz zestawienie kredytów w bankach.