Ubezpieczenie komunikacyjne OC. Korzyści

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-15 – ostatnia aktualizacja

W poprzedniej części zostały zasygnalizowane karty, które może zapłacić właściciel pojazdu za brak wykupionej polisy. Może ona wynieść dla samochodu osobowego 3700 zł, a dla ciężarowego nawet i 5500 zł (100%). Nawet wówczas kiedy właściciel pojazdu zapłaci już karę, to nie jest zwolniony od obowiązku wykupienia OC komunikacyjnego.

ubezpieczenie komunikacyjne OC - korzyści
Ubezpieczenie komunikacyjne OC. Korzyści. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Ile kosztuje składka ubezpieczeniowa?

Jest to wydatek w wysokości co najmniej kilkuset złotych, ale można ją rozłożyć na raty. Dlaczego jest, aż tak drogo? Wpływ na to ma kilka czynników. Między innymi są to:

– marka samochodu,
– model samochodu,
– rok produkcji,
– wersja wyposażenia pojazdu,
– rodzaj używanego paliwa,
– pojemność i moc silnika,
– aktualny przebieg pojazdu.

Podobnie jak przy kredytach czy pożyczkach bankowych, ta sama oferta może być różna dla dwóch różnych klientów, tak składki wyliczane przez towarzystwo ubezpieczeniowe również mogą być inne. Na przykład za składkę zapłacimy więcej w dużym mieście niż w małym, ponieważ jest tu większe prawdopodobieństwo wypadku. Krótszy staż i młody kierowca, to większa składka. Ale każdy rok bezwypadkowej jazdy, to dodatkowa zniżka na OC.

Korzyści z OC

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC, to nie tylko konieczność wniesienia opłaty, ale również, a może i przede wszystkim, ochrona przed roszczeniami cywilnoprawnymi, które związane są ze szkodami wyrządzonymi przez pojazd i kierowcę. Ubezpieczycie pokrywa koszty związane narażenia zdrowia i życia poszkodowanego (górna granica 5 000 000 euro), jak również szkody mienia (górna granica 1 000 000 euro).

Ubezpieczyciel nie zawsze pokryje koszty wyrządzone przez kierowcę.

W umowie z towarzystwem ubezpieczeniowym należy zapoznać się z okolicznościami, które wykluczają odpowiedzialność ubezpieczyciela. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie pokryje np. szkód w przypadku gdyby posiadacz polisy OC spowodował szkody korzystając z pojazdu pod wpływem alkoholu, narkotyków, środków psychotropowych lub prowadząc pojazd kradziony.

Nie potrzebujesz ubezpieczenia, a potrzebujesz kredyt gotówkowy na 30000 zł? To koniecznie zapoznaj się z symulacją kredytu 30000 zł w banku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok