Tutaj znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy w banku

2023-09-08 – ostatnia aktualizacja

Tutaj znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy w banku… Na pewno? Jeżeli chcesz się dowiedzieć, który z kredytów gotówkowych jest najtańszych, to konieczne jest porównanie oprocentowania rzeczywistego (RRSO), a nie nominalnego. A ponadto warto jest zwracać uwagę na całkowity koszt kredytowy. Poniżej znajdziesz propozycje kredytów gotówkowych, które można znaleźć aktualnie w bankach (promocyjne, standardowe i przez internet).

tutaj znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy w banku

Z wybranymi bankami skontaktujesz się wysyłając krótki formularz kontaktowy (i jednocześnie niezobowiązujący do skorzystania z propozycji kredytu).

Wyszukanie lepszej i korzystniejszej oferty kredytowej powinno być sprawą priorytetową. Jak to zrobić skutecznie? Nie należy skupiać się tylko i wyłącznie na propozycjach kredytowych, ale na przedstawionych ofertach. Te drugie są zawsze indywidualne i uwzględniają ocenę kredytową dokonaną przez kredytobiorcę.

Wystarczą tylko dwie oferty, aby odpowiedzieć stwierdzić, że tak, właśnie tutaj znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy w banku.

Coś więcej o kredytach gotówkowych? Jaki bank daje największy kredyt gotówkowy?

W takim razie najtańszy kredyt gotówkowy, to…

Najtańszy kredyt gotówkowy, to kredyt z najmniejszą rzeczywistą stopą procentową. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, RRSO, uwzględnia zarówno wysokość oprocentowanie nominalnego, ale i prowizji i wszystkich innych obligatoryjnych opłat związanych z kredytem.

Zadanie jakie spełnia oprocentowanie rzeczywiste jest zobrazowanie relacji rzeczywistych kosztów kredytu do sumy udzielonego kredytu z uwzględnieniem wartości pieniądza w czasie.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim banki, podmioty pozabankowe udzielające pożyczek gotówkowych oraz sprzedawcy w systemie ratalnym są zobowiązani podawać RRSO. Brak podania RRSO w umowie kredytu konsumenckiego zwalnia kredytobiorcę z płatności odsetek.

RRSO jest liczona na takiej samej zasadzie jak wewnętrzna stopa zwrotu. Jeżeli całą kwotę wpłacilibyśmy na lokatę o kapitalizacji rocznej i oprocentowaniu równym rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania a następnie wszystkie dodatkowe koszty kredytu pokrywalibyśmy ze środków z tej lokaty to wyszlibyśmy na zero.

Porównując kredyty gotówkowe sprawdzamy również całkowite koszty kredytu. Dzięki temu dowiemy, ile dokładnie zapłacimy za kredyt.

Gdzie jest najtańszy kredyt gotówkowy dostępny w banku?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie z kilku powodów. Koszt kredytu zależy oczywiście od samej oferty kredytowej, ale również od kilku dodatkowych czynników.

Przede wszystkim, to nasza wiarygodność kredytowa ma wpływ na to, jaką ofertę bank nam przedstawi. Im większa jest nasza zdolność i wiarygodność kredytowa, tym najczęściej na lepszą ofertę możemy liczyć. Poza tym na koszt kredytu wpływa system rat, które wybierzemy (raty równe lub malejące), data wypłaty kredytu i termin płatności pierwszej raty.

Propozycje kredytów gotówkowych uzależnione są również od aktualnych warunków gospodarczych, działań promocyjnych banków, a nawet i pory roku czy zbliżających się świąt.

Pamiętajmy również, że od naszych zdolności negocjacyjnych zależy jaką ostatecznie umowę kredytową podpiszemy.

1 komentarz do “Tutaj znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy w banku”

  1. Pingback: Anonim

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok