Tutaj znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy w banku

Najtańszy kredyt gotówkowy dostępny w banku, to… Jeżeli chcesz się dowiedzieć, który z kredytów gotówkowych jest najtańszych, to konieczne jest porównanie oprocentowania rzeczywistego (RRSO), a nie nominalnego. A ponadto warto jest zwracać uwagę na całkowity koszt kredytowy. Poniżej znajdziesz propozycje kredytów gotówkowych, które można znaleźć aktualnie w bankach (promocyjne, standardowe i przez internet).

gdzie znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy

Z wybranymi bankami skontaktujesz się wysyłając krótki formularz kontaktowy (i jednocześnie niezobowiązujący do skorzystania z propozycji kredytu).

W takim razie najtańszy kredyt, to kredyt z najmniejszą rzeczywistą roczną stopą oprocentowania

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, RRSO, uwzględnia zarówno wysokość odsetek, jak i prowizji i wszystkich innych obligatoryjnych opłat związanych z kredytem.

Zadanie jakie spełnia oprocentowanie rzeczywiste jest zobrazowanie relacji rzeczywistych kosztów kredytu do sumy udzielonego kredytu z uwzględnieniem wartości pieniądza w czasie. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim banki, podmioty pozabankowe udzielające pożyczek gotówkowych oraz sprzedawcy w systemie ratalnym są zobowiązani podawać RRSO. Brak podania RRSO w umowie kredytu konsumenckiego zwalnia kredytobiorcę z płatności odsetek.

Kredyty konsolidacyjne na 18000 zł sprawdzisz TUTAJ

RRSO jest liczona na takiej samej zasadzie jak wewnętrzna stopa zwrotu. Jeżeli całą kwotę wpłacilibyśmy na lokatę o kapitalizacji rocznej i oprocentowaniu równym rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania a następnie wszystkie dodatkowe koszty kredytu pokrywalibyśmy ze środków z tej lokaty to wyszlibyśmy na zero.

Porównując kredyty gotówkowe sprawdzamy również, poza RRSO, wspomniane już całkowite koszty kredytu. Dzięki temu dowiemy, ile dokładnie zapłacimy za kredyt.

Gdzie jest zatem najtańszy kredyt gotówkowy dostępny w banku?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie z kilku powodów. Koszt kredytu zależy oczywiście od samej oferty kredytowej, ale również od kilku dodatkowych czynników.

Przede wszystkim, to nasza wiarygodność kredytowa ma wpływ na to, jaką ofertę bank nam przedstawi. Im większa jest nasza zdolność i wiarygodność kredytowa, tym najczęściej na lepszą ofertę możemy liczyć. Poza tym na koszt kredytu wpływa system rat, które wybierzemy (raty równe lub malejące), data wypłaty kredytu i termin płatności pierwszej raty.

Pamiętajmy również, że od naszych zdolności negocjacyjnych zależy jaką ostatecznie umowę kredytową podpiszemy.

Ile kosztuje mieszkanie, to łatwo sprawdzić. Ale ile kosztuje kredyt mieszkaniowy, jest już nieco trudniejsze. Sprawdź zatem jakie czynniki wpływają na jego koszt i w jakich bankach o kredyt mieszkaniowy można zapytać.

1 thought on “Tutaj znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy w banku”

  1. Pingback: Anonim

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok